Делегація ООН побувала в "таємних в'язницях" СБУ

Делегація підкомітету ООН з недопущення катувань оглянула львівський корпус слідчого відділу СБУна вулиці Степана Бандери поруч з "Тюрмою на Лонцького"
Depo.Життя
5 вересня 2016 14:59
ФОТО: depo.ua

Правозахисникам було надано доступ до всіх приміщень, які вони захотіли відвідати, повідомляє depo.ua з посиланням на прес-центр СБУ

Зокрема до відома членів делегації довели інформацію про відсутність слідчого ізолятора при обласному управлінні СБУ.

Також члени делегації ознайомилися із порядком проведення процесуальних дій із затримання осіб, слідчих дій в межах приміщень слідчого відділу із затриманими та особами, що тримаються під вартою.

Представники ООН мали змогу ознайомитися із журналами обліку відвідувачів корпусу слідчого відділу, реєстрації прибуття і вибуття, взятих під варту (або затриманих).

Крім того членам делегації роз’яснено порядок, терміни проведення процесуальних та слідчих дій в приміщеннях відділу із затриманими та особами, що тримаються під вартою. 

Також члени делегації відвідали внутрішнє подвір’я корпусу слідчого відділу для з’ясування маршруту конвоювання затриманих.

Нагадаємо, Грицак запевнив, що в Україні немає жодного місця незаконного тримання громадян, про що заявляють міжнародні організації. 

29 серпня Amnesty International повідомила про звільнення 13 в'язнів "секретної тюрми" СБУ.

Згодом спостерігачі ООН задокументували сотні випадків тортур в Україні як з боку сепаратистів, так і з боку СБУ.

Читайте також: Все, що потрібно знати про "таємні тюрми" СБУ

Більше актуальних новин читайте на