ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Яни Капу та Ічкі: Які назви з'являться в Криму після декомунізації

Під час декомунізації Криму буде перейменоване місто Красноперекопськ та 69 населених пунктів, а після визволення півострова будуть демонтовані майже всі леніни
Depo.Життя
13 лютого 2016 14:00
ФОТО: depo.ua
Яни Капу та Ічкі: Які назви з
Яни Капу та Ічкі: Які назви з'являться в Криму після декомунізації

Голова Інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович розповів depo.ua, як проходитиме декомунізація в окупованому Криму.

Нагадаємо, днями Інституту національної пам’яті повідомив, що процес декомунізації дійшов і до Криму. Незважаючи на тимчасову окупацію, радянські назви населених пунктів замінять на історичні, переважно, кримськотатарські.

Наприклад, Красноперекопськ буде перейменовано на Яни Капу – Нові ворота.

"Це місто не мало дорадянської назви, тому скоріш за все буде отака. Чому саме кримськотатарською? Кримські татари – корінний народ Криму, і переважна частина назв, які було замінено у радянські часи – саме кримськотатарські. Щоб відродити старі назви ми багато консультуємося з Меджлісом. Але будуть і українські назви, і грецькі, і єврейські", - розповідає В’ятрович.

Декомунізація Криму поверне його у довоєнні часи (ІНФОГРАФІКА) - фото 1

Клікніть, щоб розгорнути

Загалом перейменувати в Криму планується близько 70 об'єктів: місто – Красноперекопськ (інші міста мають "політкоректні", інколи античні), близько десяти селищ міського типу та 58 селищ, одне з них у Севастополі. Нові назви отримають, наприклад, селища Куйбишеве, Кіровське, , Красновардійське, Октябрське, Леніно, Комсомольське, Орджонікідзе, Советське та Советський.

Переважна кількість селищ – у степовій частині Криму.

Взагалі-то, і в Інституті національної пам’яті це підкреслюють, головним критерієм при виборі нової назви є думка місцевої громади, але оскільки в окупованому Криму неможливо провести громадські слухання, фахівці Інституту проводять пошукову роботу, аби знайти історичні назви та радяться із меджлісом.

Коли будуть обрані нові назви, перейменування відбудеться на підставі рішення Верховної Ради.

Декомунізація Криму поверне його у довоєнні часи (ІНФОГРАФІКА) - фото 1

До визволення Криму, розповідає В'ятрович, декомунізація автономії торкнеться тільки населених пунктів, але потім будуть перейменовані вулиці, названі на честь Леніна, Дибенка, Бела Куна та інших "героїв" і знесені пам'ятники, що не мають художньої цінності.

Подальша їхня доля залежатиме від волі народу та місцевого уряду. Можливо, їх відправлять у відомий підводний музей на Тарханкуті в урочищі Великий Атлєш, де на дні моря на радість дайверам та мідіям зберігається колекція 3 майже сотні скульптур та бюстів Ілліча та інших радянських бонз. Доречі, цей музей у Криму заснував донетчанин Володимир Боруменський, а першими він "втопив" Леніна, Маркса та Ворошилова.

Декомунізація Криму поверне його у довоєнні часи (ІНФОГРАФІКА) - фото 2