Декомінузація триває: Нові назви отримають 63 села і один район

В рамках декомунізації нові назви в Україні отримають 63 села і один район
Depo.Життя
27 січня 2016 18:25
ФОТО: depo.ua

Таке рішення ухвалив сьогодні, 27 січня, парламентський комітет у рамках втілення законів про декомунізацію, передає depo.ua з посиланням на Український інститут національної пам'яті.

У повідомленні наголошується: "Найбільше з них в Харківській області - 18, у Чернігівській - 16, по 11-у Донецькій та Кіровоградській областях, 4 на Київщині та по одному у Закарпатській, Луганській, Херсонській та Черкаській областях.

27 січня Комітет Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування за участю представників Українського інституту національної пам'яті розглянув другий пакет пропозицій органів місцевого самоврядування та місцевих державних адміністрацій щодо перейменування населених пунктів і районів.

На цей раз з 86 подань, що надійшли до Комітету, його члени погодили 64 нові назви. Їх перелік дивіться на сайті УІНП.

Щодо решти представлень Комітет звернеться до місцевих рад з пропозицією повернути собі історичні назви і врахувати рекомендації експертів УІНП.

Крім того, 10 місцевих громад побажали залишити старі найменування. Але це - порушення Закону, оскільки вони містять символіку тоталітарного комуністичного режиму. Комітет ще раз надішле роз'яснення керівникам органів місцевого самоврядування у цих населених пунктах".

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя