Не Буковелем єдиним: Де покататися на лижах в Україні і які країни радо приймають наших туристів

Розповідаємо про особливості та ціни на карпатських курортах України, а також про закордонні варіанти зимового відпочинку доступні зараз. До гірськолижних Болгарії та Туреччини в цьому сезоні додалися Чорногорія та Північна Македонія

Олена Міловідова
Тревел-блогер, журналіст-міжнародник
Не Буковелем єдиним: Де покататися на ли…
Фото: depositphotos.com

Лижна Європа з тестами і без: правила в’їзду до чотирьох доступних країн

Польща, Словаччина, Австрія, Андорра, Швейцарія, Італія та Франція  закриті для українських туристів. Залишилось не так багато варіантів гірськолижних регіонів, на які раніше лижники з біометричними паспортами могли просто не звертати уваги. Наприклад, кордони для українців тримають відкритими Болгарія з її курортами Банско, Пампорово, Боровець, та Туреччина, з курортами Паландокен та Ерджіяс. До речі, Туреччина повернулась до зеленої зони 15 січня, а Болгарія з неї і не виходила. Проте слід мати на увазі: обидві країни вимагають ПЛР-тест, зроблений за 72 години до перетину кордону.

Також досить привабливі гірськолижні курорти є у Чорногорії та Північній Македонії, проте ці країни залишаються у червоній зоні: перетнути їхній кордон можна без ПЛР-тесту, а от при поверненні в Україну треба буде здати тест на COVID-19 і дочекатись негативного результату. Або залишатися вдома два тижні на самоізоляції.

Покататися на лижах в Туреччині: де, які умови і скільки коштує

Лижник
Фото: depositphotos.com

Туреччина - це наймасовіший наразі закордонний гірськолижний напрямок.  Представлена курортами Ерджіяс та Паландокен. В обидва регіони літають чартери. Різниця полягає в тому, що у Паландокені готелі розташовані прямо на горі, а в Ерджиясі – в місті (трансфер до 30 хвилин). Тури чартерами у Паландокен стартують приблизно від 19 000 гривень за двох на тиждень (зі сніданками). Обладнання для катання летить безкоштовно з багажем. Своїми інстаграм-сторіс з цього курорту поділилась тревел-блогерка Яна Метьолкіна: вона каже, що сніг є, проте місцями на трасах лід, в цілому для новачків трас більш ніж достатньо, на її думку. Ерджіяс – це гора і курорт, а готелі в більшості розташовані у містечку Кайсері, куди і прилітають чартери. Висота гори Ерджіяс – 3916 м, вона пропонує видовищні траси та сучасні підйомники (захищені від вітру). Турист Олександр поділився враженнями з турецького Ерджияса, де побував вперше: "Ski-pass на 50 підйомів обійшовся у 50 доларів, поїсти на горі – близько 7 доларів, але це турецька порція, "від пуза", що називається. Катання сподобалось, а особливо у поєднанні зі смачною кухнею". Перевага, відпочину в Кайсері в тому, що заразом можна відвідати і Каппадокію. Тури в Кайсері зараз коштують від 16 000 гривень на двох зі сніданками. Трапляються наразі і термінові тури у гірськолижну Туреччину зі значними знижками.

Гірськолижні курорти Болгарії: ціни та умови

Гірськолижні курорти Болгарії: ціни та умови
Фото: depositphotos.com

Кількість чартерів з України у цьому сезоні зменшилася, прилітають вони до Софії. Далі дві години займає трансфер до Банско (найбільший та найвідоміший курорт Болгарії міжнародного рівня). Ціни на тури стартують від 20 000 гривень на двох за тиждень зі сніданками. У Болгарії на туриста очікує розвинена інфраструктура гірськолижних курортів та майже повна відсутність мовного бар’єру (на відміну від Туреччини, де все-таки бажано знати англійську, до того ж нею не завжди вільно володіють самі співробітники лижних курортів).

Лижна Чорногорія 2021

Лижна Чорногорія 2021
Фото: adriahit.com

Має досить високогірні курорти, здатні здивувати навіть досвідчених лижників (зона катання  1465 – 2313 м) та клімат схожий з альпійським, снігу у тутешніх Балканських горах випадає до 40 см. Є навіть місця де він не тане цілий рік. Також додаткова перевага цієї країни – мальовничі гірські ландшафти, що охороняються ЮНЕСКО. Чартери прилітають у Подгорицю, столицю країни, а звідти туристи можуть замовити індивідуальний або груповий трансфер (він не входить в тури). Ціни на тури у Чорногорію починаються від 25 500 гривень.

Північна Македонія як гірськолижний курорт для українців

Північна Македонія як гірськолижний курорт для українців
 

Курорти Балканських гір давно відкрили для себе ощадливі німці. А українці лише досліджують, починаючи з нинішнього сезону. Скі-паси тут доволі дешеві (15-18 євро на день), а якість снігу і кількість трас та підйомників достойна – при чому є траси для всіх рівнів катання, приблизно в однаковій кількості. Зони катання курортів розташовані на висоті 1255-1860 м. А на деяких курортах дозволено катання поза трасами. Ціни на тури стартують від 28 000 гривень за тиждень на двох без сніданків, проте є тут і 5-зіркові СПА-готелі (від 43 000 грн).

"Натовпи в Буковелі можна пояснити тим, що відчуття "все закрито" змусило лижників обмежити свій пошук домашніми курортами. При цьому туристи, які катаються на професійному рівні та обирали Австрію або Андорру, воліють краще пропустити цей сезон взагалі. Більшість туристів середнього рівня катання або початківці обирають зараз Туреччину або Болгарію. За кількістю трас та якістю снігу переважає Болгарія, але вона десь на 20-30% в середньому дорожча за Туреччину (там сніг випав лише недавно, та й самі курорти лише розвиваються). Також варто придивитись до нових для українців напрямків Чорногорії та Північної Македонії, куди в цьому сезоні літають чартери. Це курорти, які раніше працювали лише на внутрішні ринки країн, тому там мало готелів, буквально десяток на один курорт. Також ви не знайдете тут готелів відомих мереж (на кшталт Hilton). Топовим напрямком у цьому гірськолижному сезоні я б назвала все-таки Болгарію, хоча вона є трохи дорожча за Туреччину (стартова ціна турів приблизно дорівнює 600 євро у Болгарію та 400 євро у Туреччину на двох), проте має більше схвальних відгуків туристів-лижників. Можу додати також, що у всіх чотирьох країнах інфраструктура орієнтована на виконання протоколів боротьби з поширенням COVID-19: готелі та ресторани в першу чергу", - Анна Шевчук-Барабаш, власниця туристичної агенції

Україна: чи є альтернативи Буковелю та чи буде це дешевше за закордонний відпочинок

Після фотографій натовпів біля підйомників у Буковелі, українці, які не уявляють зимовий відпочинок без лиж, але при цьому не хочуть нікуди летіти або ж хочуть покататися тільки на уік-енд, шукають альтернативні варіанти. На сьогодні вартість скі-паса на підйомники у Буковелі - 980 грн/ день за звичайний і 1960 грн/день за скі-пас з пріоритетом на підйомнику. І вже саме формування цін підказує, що черги на підйомниках є неабиякою проблемою. Додамо, що готелі курорту та підйомники працюють під час локдауну у звичайному режимі, кафе і ресторани – лише на винос. Принаймні офіційно. Щодо басейнів та СПА, то вони не працюють, включаючи Voda club, що буде закритий до 24 січня. Спробуємо порівняти Буковель з іншими досить розвиненими за інфраструктурою курортами українських Карпат.

Скільки коштує покататися на лижах в Драгобраті в 2021 році

Драгобрат

Відомий український гірський курорт, особливо серед любителів фрі-райду.  Скі-пасс на 50 підйомів: від 1300 до 1780 грн, в залежності від конкретного підйомника - адже вони не об’єднані в єдиний курорт. Можна платити також за один підйом, є більша варіативність: наприклад якщо вам потрібен лише учбовий мультиліфт для дитини – суттєво зекономите: 50 підйомів на ньому коштують лише 400 грн. Підйомники в основному бугельні, мультиліфти, і лише два крісельних. На учбовій трасі і лише на ній є освітлення. Тобто катання на Драгобраті  - денне. До того ж на курорті не вистачає вуличного освітлення та зручних доріг, адже фактично це не курорт, а згуртування різних готелів та підйомників, кожен з яких обладнує лише свою територію. Тиждень в готелі зі сніданком на вечерею – від 13 000 гривень на двох (ціни сайту booking.com). Але у приватній садибі можна пожити на тих самих умовах і за 7 000 гривень.

Плай: ціни та умови в цьому році

Плай: ціни та умови в цьому році

Курорт, що побудували з досить амбітним розмахом у Львівській області, неподалік містечка Сколе. Його можна вважати певною альтернативою Буковелю. Денний скі-пас від 880 до 1000 грн в залежності від дня тижня (у вихідні дорожче). Щодо катання, то трас небагато і є певні обмеження для новачків: обидва крісельні підйомники ведуть до трас, які частково є червоними або чорними. Лише єдина траса є синьо-червоною. Плай можна радити швидше тим, хто вибирає спокійний відпочинок у горах та комфорт, без акценту на саме на катання. Тут є і більш скромні варіанти проживання (1000 грн/доба) великі готелі зі СПА-комплексами (3500 грн/доба).

На лижі в Славське, Пилипець і Подобовець

Славське, Пилипець і Подобовець
Фото: w-hotel.com

Ці непопсові українські лижні курорти можна вважати швидше локальними, проте і відпочинок тут буде дешевшим. Проте трансфери, житло та їжу доведеться організовувати власноруч, скі-паси також купуються окремо на різні підйомники, які не завжди мають сталий і зрозумілий графік. Жити можна у приватних садибах, там же зазвичай замовляють і сніданки з вечерями по домовленості з господарями. Щодо катання мінусом є відсутність сучасних підйомників і те, що вони не є об’єднаними в єдиний курорт. Відсутність сніжних пушок, проте траси різноманітні і можна підшукати комфортний для себе варіант якщо ви початківець або маєте середній рівень катання. Денний скі-пас, наприклад, у Славському коштує – 550-700 грн.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme