Де ховалися 4 мільйони кримських туристів

Курортний сезон в Криму знову пройшов в стилі голого короля: "влада" звітувала про 4 мільйони туристів, але на пляжах їх ніхто не бачив
Depo.Життя
10 вересня 2016 10:00
ФОТО: depo.ua
Де ховалися 4 мільйони кримських туристів
Де ховалися 4 мільйони кримських туристів

Де ховалися 4 мільйони кримських туристів - фото 1


ТУРИСТ ЧЕРНЯКА-ШРЕДІНГЕРА

Міністерство курортів і туризму окупаційної влади Криму повідомило, що в цьому році в Криму відпочили 4 мільйони туристів.

При цьому, згідно з даними того ж "міністерства" на травень, їх було 677 тисяч. А за даними на початок серпня – вже три мільйони. Тобто влітку Крим відвідало більше ніж 3 мільйони туристів. По мільйону на місяць.

Цікаво, де вони весь час ховалися?

Алушта, Судак, Миколаївка, Керч...

Де ховалися 4 мільйони кримських туристів - фото 2

Ялта

Де ховалися 4 мільйони кримських туристів - фото 3

Де ховалися 4 мільйони кримських туристів - фото 4

Де ховалися 4 мільйони кримських туристів - фото 5

Саки

Де ховалися 4 мільйони кримських туристів - фото 6

Миколаївка

Де ховалися 4 мільйони кримських туристів - фото 7

Де ховалися 4 мільйони кримських туристів - фото 8

Євпаторія, міський пляж. Колись щоб тут позасмагати, треба було займати місце о 7 ранку

Де ховалися 4 мільйони кримських туристів - фото 9

Шукали їх в будь яку пору доби. За будь якої погоди. З камерами спостерігали.

Нема туристів.

Де вони, може в кафе?

Де ховалися 4 мільйони кримських туристів - фото 10

Де ховалися 4 мільйони кримських туристів - фото 11

Де ховалися 4 мільйони кримських туристів - фото 12

Де ховалися 4 мільйони кримських туристів - фото 13

Чи фрукти-ягоди купують?

Де ховалися 4 мільйони кримських туристів - фото 14

Де натовпи? Де розніжені солодкими кримськими винами, рожеві від першої засмаги, в кашкетах, із кумедними торбами відпочиваючі?

Де ховалися 4 мільйони кримських туристів - фото 15

А нема. І навіть атракціон дешевенький пилом припав.

Це трохи смішно не тільки для корінного кримчанина: срадянський сервіс, що 25 років не мінявся майже, і плюс до нього карколомні ціни та черги на кордоні на півдоби – ну які мільйони туристів? Ви їх автоматами туди зганяли а потім від фотографів прятали?

Голова комітету "кримського парламенту по санаторно-курортному комплексу і туризму" Олексій Черняк же десь їх побачив. І більш того, каже, що кількість туристів перевалить за 5,5 мільйонів. 

Подивіться в ці чесні очі. Він же не наркоман.

Де ховалися 4 мільйони кримських туристів - фото 16

Просто є кіт шредінгера, а є туристи Черняка.

Відмічається також, що Керченську паромну переправу перетнули мільйон автомобілів, у той час як "при Україні" – тільки 50 тисяч. Потяги ж, якими раніше в Крим діставалися близько 4 мільйонів, більше не ходять. От і віддувається паром. І всього 18 годин у черзі доведеться простояти.

Перемога? Перемога.

Залишається питання, звідки зараз чотири мільйони, якщо поромом замість залізниці в Крим приїхало менше мільйона.

Але то таке

"ПЛЯЖ СТРАШНІШИЙ, НІЖ МОЯ КОЛИШНЯ ДІВЧИНА"

Красиві легенди міністерствам і відомствам окупаційної влади псують місцеві жителі. Жаліються, скотиняки, на нестачу туристів.  Ніякого патріотизму

Місцеві підприємці кажуть, що залишилися без заробітку. Туристів дуже мало та й ті не багаті. 

Але й "спікер" Криму Володимир Константінов визнає, що курортний сезон зірвано.

"Міністру необхідно підготувати список прізвищ глав муніципалітетів, що зірвали підготовку до курортного сезону, для прийняття відповідних кадрових рішень. Термін для наведення порядку на пляжах - два тижні. Відпочиваючі і туристи повинні запам'ятати чистий доглянутий Крим, а не гори сміття на прибережних територіях", - заявив він під час виїзного засідання в Саках. 

А ось "звіти" неупереджених. Варвара пише про жлобство, неробство і сервіс, що здатен спаплюжити настрій людині, яка налаштувалася на цивілізований відпочинок

Де ховалися 4 мільйони кримських туристів - фото 16

Де ховалися 4 мільйони кримських туристів - фото 17

Ще відгуки від вдячних туристів

Де ховалися 4 мільйони кримських туристів - фото 18

На питання, що ж не подобається туристам в Криму красномовно і детально розповів російський блогер Ілля Варламов. Повний текст можна почитати за цим посиланням, а ось викладки – без корегувань і перекладу (обережно, ненормативна лексика):

"Цены – я е*ал. По ценам ощущение, что я приехал не в мухосрань, а в такой небольшой псевдоэлитный район ДС, где не очень вкусно готовят, не первой свежести продукты, но район-то элитный, поэтому извольте. Нет, ну серьезно – чек на 3 тысячи за пожрать на двоих? Без алкоголя, без мяса. Обычная вс*атенькая шаурма с кетчупом за 150 рублей, сырная/грибная за 200? Я понимаю, что сезон длится 2-3 месяца, но зачем так наглеть-то? ТАК НАГЛЕТЬ НА ШАУРМЕ!
Цены на отели и жилье люкс уровня бабкиной хаты с коврами на стенах тоже не очень радуют. Ну ладно, хер с вами, дорого так дорого. Но четырехзвездочный отель-то может себе позволить за неделю хотя бы постельное белье поменять? Нет, не может. Про "все включено" я даже и не думал, только периодами меланхолично вспоминал, читая новости про открывающуюся Турцию и крики "НЕ ЕДЬ К БАСУРМАНАМ ПОДУМОЙ!".

Пляжи – страшнее только моя бывшая, с которой лишился девственности. Нет, ну хорошо, в гальке тоже есть какие-то свои плюсы, волнорезы тоже там для чего-то нужны, но ХУЛЕ ОНИ РЖАВЫЕ-ТО, АЛЛЕ? Ну? За год не могли подкрасить что ли? Какие-то бетонные плиты, застывшая стройка, развалины из бетона и арматур, грязноватое море, плавающие корабли в метрах от купающихся.

Какие-то пакеты, дрейфующие в воде, водоросли, тина. В первый день аж вода была мутной, потом стала почище, потом опять была мутной.

Сам город из-за обилия разных построек и дизайна а-ля девяностые-нулевые, изрисованный кривыми граффити, со множеством серого го*на выглядит так, словно я вернулся в прошлое с убогими аттракционами, оглушающей рекламой по всей пристани и скучающими зазывалами.

Пожалуй, кроме засранной пристани с видом на ржавеющие корабли и небольшой аллеи в самой Ялте посмотреть и не на что. Остается смотреть на горы, на небо и за горизонт моря. Впрочем, о чем тут говорить, когда из большинства колонок (как они зае*али, вы бы только знали, тихого места не найти) звучит музыка 10-30-летней давности.

Де ховалися 4 мільйони кримських туристів - фото 19

Ялта, міський пляж. Високий сезон, а людей менше ніж в Гідропарку в Києві

И так далее, и тому подобное, все это было бы простимо, если бы тут было банально все дешевле. Да плевать на вс*атость, плевать на колхоз этот с коврами, да даже шаурму эту невкусную готов сожрать, и несколько раз в год, но нельзя за цены уровня недельных Карибов или пятизвездочного отеля в Турции так нае*ывать людей. Просто нельзя. Жадность людей губит, люди один раз слетают сюда, а потом болт забьют и дальше будут Наташи к Ахмедам в Турцию летать, а Иваны к членодевкам в Тайланд.

И я даже не вслушивался в разговоры мимокрокодилов, но оно само в ухо лезет: "Как были хохлами, так и остались, везде задирают цены", "А вот в Тае..." (причем про Тай несколько раз слышал)".

Там ще багато чого є цікавого, за що Варламова в Криму, звиклому сцятися окропом перед столичними спеціалістами і зрадівшому, що до них їде такий відомий блогер, тепер тихо ненавидять. Бо критики як не виносили, так і не виносять.

"В итоге останется Крым с безвыездными, теми, кто на машине путешествует, теми, кто без загранника загадочным образом оказался, и прочими любителями экзотики. Потому что лично для меня экзотикой стал отдых в Крыму, так отвратительно я еще нигде не путешествовал".


 "ВЛАДА" ПИШАЄТЬСЯ, ЩО ПОВЕРНУЛА КРИМ У 90-ТІ

Що насправді в Криму з туристами? Скільки їх? Докорінно дізнатися, мабуть, неможливо. Це як із Північною Кореєю (тільки корейці ворогів режиму страчують, а на Росії їх кидають за грати чи в божевільню).

З повною впевненістю можна назвати маніпуляційною заяву міністра курортів Росії Сергія Стрельбіцького про те, що 700 тисяч кримських відпочивальників – громадян України. В 2016 році, за словами речника ДПСУ Олега Слободяна, адмінкордон на в'їзд до півострова перетнули 864 тисячі громадян, але це з початку року, але не за літо. Зі літо в Крим прослідували 340 тисяч. І левова частка тих, хто перетинав кордон – не курортники, а ті, в кого родичі залишилися жити в окупації.

Що до інших курортників, чотири мільйони не могли відвідати Крим навіть з точки зору логістики. Залізничного сполучення із Кримом нема, а саме так діставалися раніше курортники, в тому числі російські. А черги на кордоні - свідчення не великого попиту, а постійної тягнучки, що її влаштовують російсько-окупантські прикордонники.

Ну і знову ж таки – якщо у вас 4 мільйони туристів, то де вони? Чому пусті пляжі, набережні, проспекти, сувенірні лавки та кафе?

Де ховалися 4 мільйони кримських туристів - фото 20

Вечір, набережна Ялти. Зазвичай в ці часи, коли ставало трохи прохолодніше, тут було не пройти. Ніни тільки пияки, пенсіонери та діти 

Де ховалися 4 мільйони кримських туристів - фото 21

Євпаторія, центр міста - так званий "курзал". Ще три літа тому - жива та доглянута вулиця, якою ходили тисячі туристів

Де ховалися 4 мільйони кримських туристів - фото 22

Миколаївка - найдешевший курорт близько до Сімферополя. Навіть тут напівпусто

Де ховалися 4 мільйони кримських туристів - фото 23

Навіть ватники признають, що кримські пляжі третє літо поспіль виглядають майже безлюдними, а приватний сектор стоїть без клієнтів, кафе пустують. Навіть пахлави та кукурудзи не вдається продати стільки, щоб решту року жити просто на пенсію.

А звикли ж…

Щоправда, ті ж ватники кажуть, що їздити містами стало дуже важко – занадто багато автівок на дорозі.

То може, мільйони Черняка це якісь автопробіги? Заблукали в численних кільцях сімферопольських доріг і кружляють собі.

Кримська влада вихваляється 4 мільйонами туристів як власним здобутком, співає, що "впали кордони", забуваючи переглянути статистику. За даними екс-міністра курортів і туризму АРК Олександра Лієва, щоб не бути збитковим, Криму треба "мати" 3 мільйони туристів, а щоб окупитися – шість. Стільки й було в останні роки під час Незалежності. І будь хто з туристів міг підтвердити, що на пляжах яблуку ніде було впасти, а на набережній була тиснява ніж в метро в годину пік.

А 4 мільйони – це був показник Криму як курорту в 90-ті. Здобули…

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя