Curiosity передав на Землю панорамний знімок мільярдів років історії Марса

Марсохід Curiosity подолав одну з найбільш складних ділянок на схилах гори Шарп і зробив панорамний знімок, перебуваючи на плато Науклуф
Depo.Життя
28 квітня 2016 19:11
ФОТО: depo.ua

За словами дослідників, знімок дозволяє простежити, як змінювалася поверхня Марса протягом мільярдів років його розвитку, передає depo.ua з посиланням на ZN.UA.

Марсохід досяг плато Науклуф після декількох місяців вивчення піщаних дюн на Марсі. Порізана поверхня плато являла небезпеку для коліс марсохода.

Як заявив Стівен Лі з команди Curiosity, "ми дуже уважно стежимо за станом коліс марсохода. Тріщини і пробої накопичуються на їх поверхні приблизно з тією швидкістю, яку ми очікували побачити. Я впевнений, що у них вистачить запасу міцності для того, щоб доставити нас в найцікавіші куточки на схилах гори Шарп".

На зображеннях, які були отримані марсоходом, можна побачити порізані вітром відкладення, стінки кратера Гейл і гору Шарп. Отримані знімки дозволяють дослідникам вивчити те, як змінювалася поверхня Марса з геологічної точки зору за останні 3-3,5 млрд років.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя