Цьогоріч рекордна кількість українців написала радіодиктант без жодної помилки

Цього року 311 людей написали всеукраїнський радіодиктант без жодної помилки - і це рекорд за всі 18 років існування радіодиктанту

Про це заявила куратор радіодиктанту національної єдності Аліна Акуленко, передає Depo.ua з посиланням на "UA: Суспільне".

"Варто уточнити, що 311 - це кількість людей, які написали радіодиктант бездоганно. Але ще 1004 особи припустилися однієї незначної помилки, наприклад, мають у тексті дрібну описку. Тобто, з точки зору лінгвістики в більшості випадків - це і не помилка. Але якщо йдеться про мовний конкурс і роботи без жодної помилки, то перевіряльна комісія такі роботи розмежовувала. Фактично, ми можемо говорити, що 1500 осіб із 30 000 учасників продемонстрували високий рівень грамотності. І це, як на мене, непоганий показник, бо текст радіодиктанту був насичений і орфограмами, і пунктограмами", - сказала Акуленко.

За її словами, найчастіше помилялися в пунктуації. Листи з радіодиктантами надійшли абсолютно з усіх областей України, Криму, Великої Британії, Іспанії, Італії, Португалії, Чорногорії, Франції, Туреччини, ОАЕ, Лівану, Білорусі, Молдови, Польщі, Німеччини, ПАР, США та інших країн.

Цьогоріч диктант був наймасовішим - 32 799 учасників, що практично на 3000 більше, ніж торік.

Переможці радіодиктанту отримають пам'ятні подарунки: книжки та сертифікати на екскурсію до Музею телебачення, розташованого в телецентрі "Олівець" (м. Київ, вул. Ю. Іллєнка, 42).

Нагадаємо, 9 листопада в День української писемності та мови, на хвилі Першого каналу "UA: Українське радіо" звучав 18-й радіодиктант єдності.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Мітки: #Україна