Чверть українських науковців хоче емігрувати через недофінансування, - соціологія

Лише 2% українських вчених вважають, що їх рівень наукової діяльності фінансується в достатній мірі

Про це свідчать дані опитування соціологічної групою "Рейтинг", оприлюднених на прес-конференції, передає Depo.ua з посилання на "Інтерфакс-Україна".

Водночас, згідно з даними опитування, 55% вважають, що вона фінансується частково, 35% – що їх діяльність взагалі не фінансується.

Майже кожен четвертий (28% опитаних) розглядають можливість покинути роботу вченого на користь іншої діяльності. Основною причиною опитані називають незадовільний рівень оплати праці (87% респондентів).

41% вказують розчарування в розвитку української науки, 57% вважають недостатнім рівень фінансування їх наукових розробок, 19% віддали б перевагу реалізуватися в іншій сфері.

26% респондентів розглядають можливість переїзду за кордон для здійснення наукової діяльності. Серед тих, хто замислюється про таку "наукову еміграцію" найбільше вчених зі Львова, найменше – з Одеси.

Повідомляється, що дослідження було проведене соціологічною групою "Рейтинг" з 4 по 30 вересня 2017 року на замовлення громадської спілки "Форум українського партнерства", серед співробітників наукових установ Дніпра, Києва, Львова, Одеси і Харкова. У дослідженні брали участь 1 тис респондентів з 35 наукових установ.

Нагадаємо, 3 жовтня Україна отримала одну із найпрестижніших наукових премій світу.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook