"Чуркін помер після слів Путіна". Українські ЗМІ трахнули козу - 2

Фактчекінг – вічна біда українських інтернет-ресурсів. От і смерть кремлівського клоуна в ООН спровокувала чергову хвилю "козотраху"

В грудні минулого року українські ЗМІ масово "клюнули" на фейковий аккаунт Ігоря Коломойського, де націоналізацію "Приватбанку" було названо рейдерством. Я тоді написав статтю "День, коли українські ЗМІ трахнули козу", вона набрала шалену кількість переглядів, а в деяких редакціях, як мені стало відомо, люди реально були в шоці від своєї (чи своїх колег) помилки.

Вчора трапився новий привід перевірити, як же українські ЗМІ вивчили урок із "фейсбуком Коломойського". В Нью-Йорку помер представник Росії при ООН Віталій Чуркін, а трохи пізніше з'явилася інформація про те, що причиною серцевого нападу у Чуркіна стала емоційна розмова з Володимиром Путіним. І пішла вода в погріб. Деякі (не українські, слава Богу) сайти взагалі додумалися до заголовка "Путін убив Чуркіна".

Звісно, не може не радувати, що такої масової ганьби, як з "Коломойським", не було. Але все ж знайшлося кілька поважних видань, які не стали докопуватися до істини – і вибрали кількість переглядів.

Це, зокрема, "24 канал" (до їх честі, вони швидко цю "новину" прибрали", але кеш Ґуґла пам'ятає все)…

"Еспресо"…

"Главком"…

та інші.

Ось повний список.

А тепер до суті. Всі ці ресурси взяли інформацію з ось цих твітів.

Для початку відзначимо, що на аккаунті немає значка верифікації. Це уже мало б насторожити.

Або оцей от твіт, який з'явився трохи пізніше.

В кінці кінців, навря-а-ад чи така поважна журналістка, як Латиніна, не знає, як пишеться "симпатичный".

Ну, і головний козир – ось що писала сама Латиніна на сайті "Эха Москвы". Тут чітко вказаний інший твіттер, а про цей, з якого ЗМІ витягли "сенсаційну новину", недвозначно названий фейком.

Здавалося б, пару хвилин пошуків в інтернеті – і все стає зрозумілим. Але, очевидно, для декого ці пару хвилин занадто важливі…

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

Мітки: #Путін