UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Чотири українських міста планують повністю перейти на "зелену" енергетику

Кам'янець-Подільський, Чортків, Житомир та Львів затвердили повний перехід на відновлювані джерела енергії до 2050 року

Про повідомляє Depo.ua з посиланням на DW.

Відповідний меморандум ці міста підписали з громадською організацією 350.org.

Нові енергетичні плани і кліматичні стратегії міста інтегруватимуть у вже існуючі програми. Участь у цій угоді дасть містам доступ до міжнародних фондів, які допоможуть фінансувати перетворення.

Регіональна координаторка організації 350.org Світлана Романко нагадує, що у світі є міста, які вже перейшли повністю на "зелену" енергію - швейцарський Базель, ісландський Рейк'явік, американський Барлінгтон, і ще десятки таких, які "на фінішній прямій".

"Електричний транспорт, будівлі з адаптованих матеріалів, з нульовими викидами, сонячні колектори на дахах, вітрові електростанції на доступних місцях, теплоенергоцентралі, переобладнані під біопаливо, LED-освітлення вулиць", – так описує вона ідеальний вигляд міста зі 100-відсотковою відновлюваною енергетикою.

У тому, що українські міста-учасники меморандуму, зможуть повністю перейти на "зелену" енергетику, хай навіть за 30 років, сумнівається еколог групи "Охорона довкілля" "Реанімаційного пакету реформ" Алла Войціховська. Вона переконана, що Львову бракує необхідних ресурсів.

"Відновлювані джерела – це ГЕС, вітрові, сонячні електростанції. ГЕС – відпадають, у нас – немає річок. Вітрові станції – теж малоймовірно, у Львові немає таких місць. Єдина надія – на сонячні батареї. Але це економічно вигідно ставити на багатоповерхівках в новій частині Львова, а не старій", – каже вона і переконує, що ці плани занадто амбітні: навіть європейські міста поки розраховують лише на 50% чистої енергії.

Подібну угоду українські міста вже підписували. "Угоду мерів", яка зобов'язує підвищувати енергоефективність та зменшувати викиди вуглецю на 20 відсотків, погодив 181 населений пункт України, але в силу місцевих проблем не всі її виконують.

Але навіть попри те, що цілі виглядають нереальними, меморандум однаково корисний містам, визнає Войціховська.

"Навіть якщо вдасться досягти кількох відсотків - це теж, хай і малий, результат. І, можливо, це стане стимулом розвиватись в цьому напрямку далі", – стверджує еколог.

Нагадаємо, 21 червня міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак заявив, що енергетична стратегія, ухвалена Кабінетом міністрів України, передбачає, що до 2035 року частка відновлюваних джерел в українській енергетиці буде становити 11%.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme