Чорнобильську зону хочуть зробити заповідником

Міністерство екології та природних ресурсів звернулось до Адміністрації президента з пропозицією створити в зоні відчуження Чорнобильський радіологічний біосферний заповідник загальною площею 227 тисяч гектарів
Depo.Життя
24 лютого 2016 12:12
ФОТО: depo.ua

Про це на засіданні парламентського комітету з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи 23 лютого повідомила виконуюча обов'язки глави Мінекології Ганна Вронська, передає depo.ua з посиланням на УНІАН.

"У зв'язку з відзначенням 30-річчя з дня Чорнобильської трагедії в цьому році ми вживаємо всіх заходів, щоб якомога швидше був підписаний указ президента про створення Чорнобильського радіологічного біосферного заповідника. Ми сподіваємося, що встигнемо до 26 квітня. Підготовча робота вже проведена, очікуємо кроки від Адміністрації президента", - сказала Вронська.

Також Вронська повідомила, що в планах міністерства збільшити площу заповідних територій в Україні до середньоєвропейського рівня.

"За умовами Угоди про асоціацію з Євросоюзом ми повинні збільшити загальну площу територій заповідного фонду приблизно до 15% (території країни – ред.). Ми розраховуємо, що наступного року вийдемо як мінімум на 8%", - сказала в.о. міністра екології.

Нагадаємо, навесні 2015 року глава Мінекології Ігор Шевченко заявляв, що міністерство планує скоротити територію Чорнобильської зони відчуження з 30 до 10 кілометрів навколо зупиненої атомної станції.

Зона відчуження Чорнобильської АЕС, також Чорнобильська зона відчуження, а в 1986-1987 роках 30-кілометрова зона — заборонена для вільного доступу територія, що зазнала інтенсивного забруднення радіонуклідами внаслідок аварії на Чорнобильській атомній електростанції. Зараз площа зони відчуження становить близько 260 тисяч гектарів.

Чорнобильська зона включає в себе північ Іванківського району Київської області, де розташовані безпосередньо електростанція, міста Чорнобиль та Прип'ять, північ Поліського району Київської області.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя