Чорна п'ятниця: Хто в Україні пропонує найбільші знижки

23 листопада чимало магазинів і торгових центрів обіцяють шалені знижки. Адже в Україну йде Чорна п'ятниця

Традиція шалених розпродажів у п'ятницю після четвертого четверга листопада - почалася зі США. У четвер у країні відзначають День подяки, а вже наступного дня стартують Різдвяні розпродажі.

Перший день відзначають шаленими знижками у Чорну п'ятницю. Цього дня чимало людей бере відгул, аби скупитися на зниженими на 50 чи навіть 80% цінами.

Чорною ж п'ятниця називається тому, що чимало людей повертається додому після свята, а на дорогах створюються затори. Крім того, вислів зв'язують з ідіомою in the black (у чорному), що означає "позитивний баланс". Таким чином підкреслюють, що прибутки у цей день можуть бути просто шаленими.

Наразі традиція продовжує набирати популярність по всьому світу. Так, команда Black Friday Global проаналізувала тренди Google за останні п'ять років і порахувала, що в середньому цікавість до дня розпродажів виросла більше ніж вдвічі.

Також у компанії провели опитування щодо того, скільки грошей готові витратити люди у ніч та день знижок. В Україні ця сума - близько 3 тис. грн.

Втім, знижки в українських оффлайнових магазинах не настільки масштабні, як у Європі. Тому для багатьох чорна п'ятниця - це передусім можливість замовити товари у європейських та американських інтернет-магазинах. Причому, завдяки різниці у часі, у багатьох країнах це можна спокійно робити ввечері або вночі, повернувшись з шопінгу.

А знижки у магазинах багатьох країн сягають фантастичної для українських реалій позначки у 90% і більше.

Втім, традиція таки кріпне, тож чимало брендів оголосила про розпродажі вже з початку цього тижня.

Depo.ua зробив огляд найбільших знижок.

Так, на книжковому ринку вагому знижку до 50% пропонують "Наш формат", "Комора", "АССА", "Фонтан Казок", "КМ Букс", "Дух і літера", Discursus, Yakaboo, у Vivat декларована знижка - до 60%, у "Апріорі" - до 75%, а у "Богдан" - до 55%, пише Litosvita у Facebook.

Втім, прийменник "до" видавництва України традиційно вживають доволі вільно. Так, на сайті "Комора", де акція мала розпочатися 19 листопада справді бачимо знижки, але вони далеко не такі значущі.

Схожа ситуація - і на сайті KM Books, де оголошено "Чорний тиждень".

На ринку авіаперевезень обіцянки доволі щедрі. Наприклад, МАУ 23 - 25 листопада обіцяє розпродаж, знову ж таки, до 50%. У компанії Чорна п'ятниця збігається із Днем народження.

Ryanair оголосив Кібер-тиждень - до наступного понеділка щодня публікує свіжі привабливі пропозиції. Щоправда, дивитися їх краще зранку, бо акційні квитки швидко розкуповують. Станом на вечір 20 листопада ціни на квитки з Києва та Львова - стандартні.

Тим, хто любить дивитися за подоріж одразу кілька міст, може стати в нагоді пропозиція австрійського лоукоста Laudamotion, яка пропонує квитки у листопаді-січні всього за 1 євро. Наявні рейси - з Берліна і Дюссельдорфа в Іспанію та Португалію.

Продавці побутової техніки теж активно анонсують. На Rozetka анонсують знижки у 25-30% на окремі групи товарів.

На Citrus.ua заявлена знижка - до 70%, таку ж максимальну знижку обіцяють у Allo.ua.

У Comfy зваблюють пропозиціями конкретних товарів. Наприклад, камеру Hero 7 продаватуть на 2 тис. дешевше.

Щоправда, за "зниженою" ціною він вже зараз є на інших майданчиках.

Знаково, що деякі майданчики пропонують потенційним покупцям залишати свої контакти, аби "повідомити їм першими про початок розпродажу". Насправді ж, забивають базу нехитрим способом.

Пропозиції щодо одягу та взуття дуже різняться. Фактично, чорна п'ятниця для деяких стає старом зимових розпродаіжів, тому у багатьох випадках заявлена ціна може втриматися довше зазначеного періоду.

Так, магазин kasta потрапив в українські тренди Google, адже розпродаж тут стартував вчора, а деякі акційні товари вже розкупили.

У "Всі. Свої" обіцяють збавити ціну на 20-70%.

Далеко не всі бренди дуже щедрі.

При цьому торгові центри не соромляться сипати обіцянками, хоча у 80% в Україні досвідчені шопери не вірять.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна