Чому замість аскєрів Іслямова "ватну" Херсонщину мають патрулювати місцеві укропи

У вихідні координатор громадянської блокади Криму Ленур Іслямов повідомив, що кримський батальйон "Аскер" патрулюватиме "ватні" райони Херсонщини
Чому замість аскєрів Іслямова "ватну" Херсонщину мають патрулювати місцеві укропи
Чому замість аскєрів Іслямова "ватну" Херсонщину мають патрулювати місцеві укропи

За словами Іслямова "Херсонська область зараз піддається інформаційному бомбометанню з боку російської влади!"

"Новолексіївські жителі зараз на власній шкурі відчули, що російський світ (рос. - русский мир) до них дістався. Це сталося у формі терактів. Те, що починалося на Донбасі, Придністров'ї, дісталося тепер до Новоолексіївки. Проти нас йде агресор", – пояснив він.

З приводу "заватнення" Херсонщини Іслямов б'є на сполох ще з зими – напередодні Різдва, коли в містах Херсонської області почали з'являтися графіті "Путін, визволи Генічеськ від Іслямова", "Новоолексіївська, убий в собі укропа", а в Генічеську ледь не відбувся "руський марш" - і він закликав відповідні служби звернути увагу на цей регіон.

Після вибуху в Новоалексіївці Іслямов повернувся до цієї теми і оголосив про плани залучити до боротьби с сепаратистськими настроями "Аскєр" – громадське формування, що було створене для охорони безпеки в Генічеському, Каланчацькому та Чаплинському районах Херсонської області. Наразі "аскєри" (кримськотатарською – солдати) крім того, що спостерігають за виконанням постанови № 1035 "Про неможливість переміщення вантажів і товарів…" вже патрулюють райони Херсонщини, обстановку в яких українські активісти вважають недостатньо стабільною.

Звісно ж, заява Ленура Іслямова, як і більшість його доволі різких заяв, наробила у "ватних колах" чимало ґвалту. Але чи буде від патрулювання більше користі чи шкоди? Спробуємо відповісти на це питання.

Утворення громадського формування з грізно-таємничою назвою "Аскєр" та кримськотатарського батальйону імені Номана Челебіджихана було анонсовано ще торік. Перше формування позиціонували як батальйон з учасників блокади для охорони громадського порядку, друге – як національний батальйон, який займатиметься деокупацією Криму. В цілому, в Україні такі ініціативи були прийняті суспільством схвально, а в Криму – з істерикою.

Чому замість аскєрів Іслямова "ватну" Херсонщину мають патрулювати місцеві укропи - фото 1

"Аскєр" і кримськотатарський батальйон дуже гарно вкладалися в канву казок кісельов-ТБ про хижий "Правий сектор" на Перекопі , який чекає-не дочекається напитися російської крові. А хижі кримські татари для носіїв російського миру навіть страшніше ніж "бойовики" Яроша. Не дарма ж кримчан 20 років татарською різаниною лякали.

Звісно ж, створювався "Аскєр" зовсім не в інтересах проросійської пропаганди. Охороняти адміністративний кордон треба. Чутливо реагувати на підвищення "ватних" настроїв також обов'язково треба. В тому ж Криму вже у толерантність догралися!

От тільки…. Як жителі Херсонщини, яких аскерівці запідозрили у "ватництві", реагуватимуть на ці патрулювання. Чи не буде це сприйнято за провокацію?

Припустімо, іде з одного боку вулиці патруль "Аскєру" разом з правоохоронцями, а з іншого боку – такий собі хлопчина з колорадською чи триколорською стрічкою. І їжаку зрозуміло, що він носій вірусу русского мира і вельми доречно було б скрутити його, із залученням спецзасобів, у ватну паличку. Але це незаконно, тому що носіння одного з основних символів сепаратизму в Україні не є злочином.

Щоб попереджати теракти на кшталт вибуху в Новоалексіївці треба посилити пильність розвідці, а поліція та СБУ має прискіпливіше слідкувати за громадським порядком і частіше перевіряти документи в тих, хто викликає підозру.

Це робота аж ніяк не громадського формування. Крім того, громадське об'єднання "Аскєр", сформоване з учасників громадянської блокади Криму, а блокада мала подвійну репутацію. З одного боку, рішучістю активістів захоплювалися, з іншого – неодноразово повідомлялося про перевищення повноважень, коли до цивільних, які перетинали адмінкордон із Кримом, незаконно застосовували силу, відбирали в них алкоголь та харчі без пояснень. Чи доречно залучати до патрулювання вулиць людей з неоднозначною репутацією.

Тому може краще було б наразі організувати дружини з патріотично налаштованих місцевих жителів, знову ж таки, за участю поліції. Ну може тоді й за участю когось з аскєрів, в якості незалежних спостерігачів. Тоді до патрулів було б більше довіри і перевірки сприймалися б місцевим населенням більш спокійно.

А боротися з сепаратизмом на Херсонщині повинні не активісти, тут СБУ "шелестіти" має. Особливо активні адепти російського миру мають зникати – тишком-нишком і без героїчного спротиву. Їхня репутація має псуватися, а заходи – маргіналізуватися. Херсонські путіністи повинні виглядати не небезпечними і не зловісними, а жалюгідними, огидними і смішними, якими вони врешті і є.

Активна боротьба із ними, галас і привселюдні арешти цим істотам наразі тільки на руку.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя