Чому випадає волосся: Найпоширеніші причини

З проблемою випадіння волосся стикається кожна п'ята людина. Одні не звертають на це увагу і б'ють на сполох, лише коли ситуація досягає критичних масштабів. Інші приходять в жах, якщо втрачають волосся при кожному розчісуванні

Чому випадає волосся: Найпоширеніші прич…
Фото: Рixabay

Відомо, що людині властиво втрачати від 50 до 100 волосинок на добу. Але ми цього не помічаємо, адже їм на зміну виростають нові. Трапляється і так, що ріст волосся якось сповільнюється, стають видні лисини, а самі пасма стоншуються.

Раніше ми писали про те, як швидко відростити довге волосся, а тепер Depo.ua розповідає про причини випадіння волосся.

У цій статті поговоримо про те, чому у деяких людей сильно випадає волосся, які бувають види алопеції і як правильно підібрати засіб від випадіння волосся.

ТОП-5 причин, чому стає все менше волосся

Выпадение волос - одна из самых распространенных проблем как мужчин, так и женщин

Нестача заліза в організмі

Найчастіше від нестачі заліза в організмі страждають жінки. Це виникає через надмірне захоплення дієтами або під час "критичних днів" – саме в цей період може спостерігатися рясне випадання волосся.

Трихологи рекомендують тримати в нормі баланс заліза, регулярно вживаючи в їжу яблука, яловичину, печінку, житній хліб і гречку.

Постійний стрес

Хронічний стрес також може бути причиною випадіння волосся, оскільки впливає на кровообіг шкіри голови. Щоб тримати себе "в моральному тонусі", побільше відпочивайте і зберігайте спокій. Слід пам'ятати, що стан стресу сильно затягує, але як тільки ви з нього вийдете, ріст волосся повернеться в норму.

Щоденний стайлінг

Випадання волосся може бути також наслідком неправильного догляду за ним. Часті хімічні завивки, сушка феном і стайлінг плойкою можуть негативно позначитися на стані ваших пасм. Якщо ви не можете обійтися без щоденної укладки, підберіть підходящу для вашого волосся косметику.

Деякі вважають, що випадіння волосся у жінок провокують засоби з рясним змістом лаурилсульфат натрію (SLS), але, як показують дослідження, сульфати до цього непричетні.

Прийом гормональних препаратів

Причиною випадання волосся може бути прийом антидепресантів або препаратів від підвищеного тиску. Також впливає на це і гормональна терапія, побічним ефектом якої може бути часткове облисіння. Якщо ви зіткнулися з такою проблемою, зверніться до лікаря. Зазначимо, що самостійно переривати курс лікування вкрай не рекомендується.

Спадковість

Якщо ви почали лисіти в молодому віці, а перераховані вище причини не відносяться до вашої проблеми – швидше всього, вся справа в генах. Схильність до раннього облисіння може передаватися у спадок – як по батьківській, так і по материнській лінії.

Уповільнити випадання волосся в цьому випадку допоможе своєчасне звернення до лікаря та дотримання здорового способу життя.

Якою буває алопеція

Алопеция характеризуется полным или частичным выпадением волос

Як ми вже з'ясували вище, причин випадіння волосся може бути кілька. Кожен вид алопеції характеризується своїми симптомами. Дізнаємося про них детальніше.

Андрогенна алопеція

Андрогенная алопеция - наследственное заболевание

Цей вид облисіння може спостерігатися як у чоловіків, так і у жінок. Якщо перші починають втрачати волосся в передній частині голови, то другі помічають випадання в тім'яній області.

Андрогенна алопеція є спадковою. Вона виникає через надмірну активність стероїдних статевих гормонів (андрогенів) і характеризується трансформацією волосся на голові в пушковий вигляд.

Гніздова алопеція

Гнездная алопеция характеризуется очаговым выпадением волос

Даний вид втрати волосся часто виникає з причини нестачі цинку в організмі, захворювань залоз внутрішньої секреції та нервової системи. Її особливість – осередкова втрата волосся, які мають круглу або овальну форму.

Гніздову алопецію легко розпізнати: при ній волосся по периферії легко відривається при потягуванні. До того ж вона може виникати не тільки на голові – випадання часто спостерігається і на інших ділянках, де є рослинність.

Нерідко в області облисіння людина відчуває біль і печіння. У багатьох випадках гніздова алопеція лікується, внаслідок чого відновлюється ріст волосся.

Дифузна алопеція

Диффузная алопеция встречается у 35-40% мужчин и женщин

Трихологи стверджують, що рівномірне випадання волосся по всій поверхні голови (дифузна алопеція) – найпоширеніший вид облисіння. З ним стикаються 35-40% чоловіків і жінок від 27 років. Відмінна особливість дифузної алопеції від інших видів облисіння в тому, що при ній волосся випадає ще у фазі росту, тому багато не відразу помічають проблему.

Причин виникнення дифузної алопеції може бути кілька: це і нестача вітаміну В12, тривалі стреси, псоріаз, хвороби щитовидної залози, гормональна перебудова організму (вагітність, клімакс).

Алопеція з кожним роком стає "молодше". Якщо раніше переважно з цією проблемою стикалися чоловіки, то зараз на неї страждають жінки. Завчасне звернення до фахівців, правильне харчування і уникання стресових ситуацій допоможе вам запобігти виникненню алопеції і зберегти своє волосся густим і привабливими.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme