Чому укропам варто дивитися "Гру престолів"

Перша серія шостого сезону культового серіалу "Гра престолів" доводить, що фанати чекали її не дарма
Depo.Життя
27 квітня 2016 12:05
ФОТО: depo.ua
Чому укропам варто дивитися "Гру престолів"
Чому укропам варто дивитися "Гру престолів"

Очікування початку нового сезону "Гри престолів" нагадувало істерію: трейлери, тізери, кадри зі зйомок, фотожаби та сповненні нетерпіння статуси заполонили соцмережі. Українські фанати серіалу, очікуючи, робили "ігропрестольні" фотожаби на українську владу. 

Звісно, "Гра престолів" це не красива казка на кшталт "Хронік Нарнії". Добро тут не завжди перемагає зло, нема персонажів радикально чорних чи радикально білих.

На відміну від "Зоряних воєн" чи "Володарів перснів" це кіно найближче до реальності.

Чому укропам варто дивитися "Гру престолів" - фото 1

Зради, секс, голі тіла, кров, чаклунство, вбивства, жорстокість. Бениофф и Вайс ще в першій серії вилили на глядача три літри крові, показали дюжину звірячих вбивств, дюжину голих цицьок і залишили в першій серії більше питань, ніж було на початку.

Це тільки в казках головні герої ніколи не вмирають. Тут вмирають постійно найдобріші, найшляхетніші та найлюдяніші хлопці. За гуманні рішення доводиться платити кров'ю, а підступним володарям у боротьбі за владу плювати на громадян. Життя тут нічого не варто.

Чому укропам варто дивитися "Гру престолів" - фото 2

Чому ж ми, сезон за сезоном, дивимося цю оду зраді і жорстокості? Тому що світ вигаданого Мартіном Вестероса дуже вже схожий на світ, в якому ми з вами живемо.

Наприклад, Королівська гавань загарбала чимало королівств із їхніми землями і встановлює там свої порядки, намагається захопити владу ще в одному королівстві Вінтерфел і підступно знищує цвіт вінтерфелівського народу. При цьому інша багата цивілізована країна Хайгарден, хоче допомогти Вінтерфелу і бути з ними в союзі, але боїться Королівської гавані. При цьому церква швиденько знаходить виправдання і схвалює всі варварські дії властителів Королівської гавані, а Вінтерфел огородився високим парканом від "одічалих" – кровожерливих дикунів, які чинять набіги, грабують, ґвалтують та намагаються встановити свої порядки.

Нічого не впізнаєте?

Чому укропам варто дивитися "Гру престолів" - фото 3

І це не тільки про Україну з її пришелепкуватим сусідом, це про історію всього світу. І кожне з королівств не існуючого Вестеросу схоже на якусь з нинішніх країн костюмами, прагненнями, звичаями.

Але навіть не тому автор цих строчок рекомендує подивитися п'ять сезонів "Гри престолів" і почати дивитися шостий навіть тим, хто ніколи не захоплювався фентезі.

Судячи з першої серії шостого сезону серіал стає кращим з кожним епізодом.

Чому укропам варто дивитися "Гру престолів" - фото 4

Це не псевдоісторія і не ванільне фентезі з драконами, тролями і фавнами. Політика, баталії, поєднання комедії, драми та трилеру. Блискучий акторський склад: Еммі, British Academy Television Awards, "Золотий глобус" – це все про них. Продумані до дрібниць костюми, найкращі зачіски, музика Раміна Джаваді… За відгуками, це один з найкращих серіалів сучасності.

І обережно, якщо ви ніколи не гризли нігті, з шостого сезону ви можете почати...

Чому укропам варто дивитися "Гру престолів" - фото 5

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя