100 причин, чому "Нічні вовки" не байкери, а мотоциклісти

Або у росіян не Президент, а "мотогангста"

Ольга Черниш
Перша заступниця головного редактора
100 причин, чому "Нічні вовки" не байкер…

Між тим, українські байкери ображатися за "своїх" і не думають, адже принципово не вважають російських "вовків" своїми. Більше того, навіть не вважають їх байкерами. Адже байкери, яких утримує і регулярно підгодовує держава, - нісенітниця.

КИШЕНЬКОВІ БАЙКЕРИ ПУТІНА - НАВІТЬ НЕ СМІШНО

"У всьому світі байкери поза політикою. Це анархісти і протестувальники, вони навіть на вибори зазвичай не ходять. А російські "вовки" - це ілюзія, створена Путіним. Якщо самого Путіна одягти в жилетку і посадити на байк, він від цього не стане байкером. Та його б і не взяли у байкери. Він служить державі, і його мотоклуб - це Росія", - стверджує байкер Анжела з Києва.

Байкер Тара з Кіровограда солідарна з Анжелою в тому, що лізти в політику - не байкерська справа.

Як Путін офіційно очолив бандитів, або чому навіть росіяни зневажають "Нічних вовків" - фото 1

"Кишенькові байкери Путіна - це навіть не смішно. Особливо з огляду на їх позицію стосовно України. Серед моїх знайомих є адекватні російські і білоруські байкери, які не вважають "Нічних вовків" за своїх", - коментує дівчина.

Між тим, Тара впевнена, що аполітичність не суперечить патріотизму.

"Витоки байкерської культури - у духовності, готовності допомагати один одному. Так, якщо на трасі зібралися люди, а на асфальті лежить мотоцикл, байкер зупиниться, аби допомогти. Якщо ж люди на крутих байках проїжджають повз, це не байкери, а мотоциклісти... Звичайно ж, ми не можемо бути байдужими і до того, що відбувається в країні. Кілька знайомих байкерів пішло в АТО добровольцями, ще кількох - призвали. Підтримуємо наших - скидаємось на амуніцію, бронежилети", - говорить Тара.

ПІСЛЯ РЕЙДУ З ПУТІНИМ "ВОВКИ" МАЛИ СКЛАСТИ ПАТЧІ

Байкер з Києва Андрій Оніщенко запевняє, що столичній байкерській тусовці "вовки" не надто й цікаві.

"Спільноті байкерів здебільшого по барабану. Але коли питають "А що ви думаєте про нічних вовків?", найм'якша відповідь - "дебіли". Ще минулою весною один із запорізьких клубів закликав влаштувати полювання на "вовків". Їх і до того з патчами (нашивками - ред.) клубу Україною іздило осіб шість, а після - геть зникли", - розповідає Онищенко.

Хлопець підтверджує, що "вовки" жодним чином не можуть називатися байкерами, а тим паче - "одновідсотниками". 

"Байкерський рух виник після війни, у 40-50-х роках. Здебільшого на мотоцикли пересідали демобілізовані пілоти. Трохи згодом у Каліфорнії один із клубів проголосив, що таких, як вони, лише один відсоток. Тобто, вільних людей, які проти держави і цивільних законів. В Україні лише два чи три клуби здобули звання "одновідсотників". Це Bandidos та Hell's Angels. Чому його мають "вовки" - взагалі незрозуміло. Вони чіпляють нашивки, а потім починають кататися з офіційною владою і брати участь в політичному житті. Відмовляються від свободи в обмін на плюшки", - акцентує байкер.

Тим паче, на думку Оніщенка, такий клуб не може називатися MG (MotoGang - мотобанда). 

"В MG чітка ієрархія. Спереду їде дорожній шериф, за ним - президент клубу, скарбник, офіцери, а за ними інші байкери. Позаду - машини, які везуть пиво та дівок. А щодо "вовків", прекрасно пам'ятаю, як колись колону очолив Володимир Путін. Ганьба і для нього, і для клубу. Для байкерів - тому що їх очолює один з державних лідерів. Для Путіна - тому що він на чолі банди. Адже, якщо вони так називаються, мають займатися всім незаконним - торгівлею наркотиками, зброєю, проституцією, кришуванням... Я довгий час був шокований. Після таких речей просто знімають патчі", - коментує Оніщенко.

Як Путін офіційно очолив бандитів, або чому навіть росіяни зневажають "Нічних вовків" - фото 2

"ВОВКИ" ПОЧИНАЮТЬ ПРОЗРІВАТИ

Доволі емоційно відзивається про "вовків" і президент мотофестивалю "Тарасова гора", київський байкер Сальвадор (Ашот Арушанов).

"Те, що вони пропагандистська політична організація, було зрозуміло ще з їх перших байк-шоу у Севастополі. Особисто я туди не їздив, та й знайомі не їздили", - коментує Арушанов.

Небажання поляків бачити "вовків" у своїй країні, байкер вважає природнім.

"Знаючи настрої поляків в цілому і деяких мотоклубів зокрема, я б дуже здивувався, якщо б у них вийшло приїхати. А так - все очікувано. Цирк закінчився на кордоні", - акцентує Сальвадор.

Байкер зізнається, що особисто знайомий з лідером угрупування Сергієм Залдостановим. Особистими емоціями від спілкування ділитися не хоче, але зізнається, що зараз Залдостанов справляє гнітюче враження.

"Він так добре починав моторух в Росії і не тільки... А на що усе перетворилось?" - нарікає Арушанов.

За інформацією байкера, частина "вовків" вже прозріла і покидає лави організації.

Як Путін офіційно очолив бандитів, або чому навіть росіяни зневажають "Нічних вовків" - фото 3

БАЙКЕРИ В СИБІРУ ГАНЯЮТЬ У ВИШИВАНКАХ

Жодних підстав називати клуб "Нічні вовки" байкерами не бачить і лідер гурту "Вперше чую", байкер, екс-президент клубу "Нічні птахи" Григорій Гапонов.

"Нічні вовки" не мають жодного відношення до байкерської культури. Вони просто зброя, тож до них і ставляться як до зброї. Що б вони не казали, вони просто використовують образ байкера у власних політичних і доволі брудних інтересах", - стверджує Гапонов.

Жити ж на дотації держави байкери не можуть просто за визначенням.

"Жоден байкерський клуб у світі не може бути графою в бюджеті, наприклад, міста Москва. "Нічні вовки" не можуть називатися MC (Motoclub - Мотоклуб), а тим паче MG (Motogang - Мотобанда). Яка ж це мотобанда, якщо вона фінансується державою? Байкер - це людина, яка завжди в опозиції до влади, до попсової культури. До всього, що вони вважають неправильним", - впевнений музикант.

Серед російських знайомих Гапонова чимало байкерів, які не тільки не сприймають "вовків", але і займають активну проукраїнську позицію.

"Мої друзі живуть переважно в глибині країни, ближче до Сибіру, колись - місці заслання для багатьох українців. Так от, вони до цього часу їздять на байках в вишиванках. Ніхто їх не чіпає, адже байкери - особливі люди, їх намагаються оминати", - говорить байкер.

Як Путін офіційно очолив бандитів, або чому навіть росіяни зневажають "Нічних вовків" - фото 4

ПРО "КОСМЕТИЧКИ" ВІД БАЙКЕРІВ НІКОЛИ НЕ ЧУВ

Спантеличило Гапонова і скиглення одного з "вовків" Андрія Боровського про активність польських прикордонників, які "обшукали кожен носок і косметичку".

"Не знаю, що ті хлопці мали на увазі, але слово "косметичка" - явно не з чоловічого лексикону. Є рюкзаки, є ящики для інструментів. Засоби гігієни можуть перевозити, наприклад, у кофрах. Але слова "косметичка" байкери не вживають", - запевняє музикант.

Тож хоч мінімальна причетність "вовків" до мотокультури викликає сумніви.

"Ця історія з косметичкою ще раз доводить, що ті хлопці - не з наших людей", - каже байкер.

Оніщенко також про призначення вовкової косметички може лише здогадуватись.

"Не знаю, чому він це ляпнув. Можливо, мав на увазі сумку на стегно, в якій перевозять ключі, документи. У байкерів спина повинна бути відкритою - тому що у них жилет з кольорами клубу. Тому вони не носять рюкзаків, і речі висять на стегні...
Бачите, їх і висміювати не треба. Самі впораються", - каже байкер.

ПРОПОЗИЦІЯ ВСТУПИТИ В МОТОКЛУБ ВИКЛИКАЛА ДИТЯЧЕ ЗАХОПЛЕННЯ У "АЙДАРІВЦІВ"

З досвіду Гапонова, політичні теми у байкерських спільнотах - табу, а у бік політиків можуть "хіба що плюнути". Але при цьому здебільшого його знайомі байкери - патріоти, і чимало хлопців загинуло в АТО.

Більше того, однією з місій байкерського руху Гапонов вважає підтримку хлопців, які повернулися з війни.

"Після АТО хлопці потребують соціальної адаптації, певного часу, аби звикнути до мирного життя. І мотоклуб для них - дуже хороша модель. Тут і щоденний ризик, тому що мотоцикл - це не забавки, і друзі, і зовнішня атрибутика - наприклад, жилетки, на яких пишуть ім'я та назву клубу... Це дуже потрібно, щоб, повернувшись суворими військовими людьми, хлопці не бродили по вулицям і не знали, куди себе діти", - каже байкер.

Гапонов запевняє, що його думку поділяють і самі військові.

"Я теж був в АТО, жив з хлопцями в "Айдарі", багато питав, що люди збираються робити після війни. Дуже часто відповідали, мовляв, не знають, куди повертатися. Тоді я пропонував їм як варіант мотоклуб. Казав, тимчасово поживете в гаражі, покрутите собі мотоцикл, будете їздити. І знаєте, зазвичай це викликає просто дитяче захоплення", - коментує хлопець.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme