Недоторканність від Порошенка: Чому опозиціонери ніколи її не віддадуть

Цікаво, але сьогоднішнє подання президентом проекту змін до Конституції щодо зняття недоторканності з народних депутатів викликало обурення саме у тих політиків, які до цього гаряче виступали за ухвалення такої норми

Політичний оглядач, журналіст відділу «Влада»
Недоторканність від Порошенка: Чому опоз…

Петро Порошенко подав до парламенту проект закону про внесення змін до статті 80 Конституції України щодо зняття недоторканності народних депутатів України. Це відбулося практично синхронно з початком акції на чолі з Михайлом Саакашвілі під стінами Верховної Ради. Фокус в тому, що одна з вимог організаторів мітингу саме й полягала у необхідності зняття депутатської недоторканності. Утім, наміри президента опозиційно налаштовані діячі зустріли в штики.

Варто нагадати, що вперше про можливість зняття недоторканності з нардепів Порошенко заявив ще 28 червня, на День Конституції. А на початку вересня, під час виступу у Верховній Раді, президент вже більш детально окреслив свою пропозицію: в разі прийняття, закон набуде чинності з 1 січня 2020 року. Себто з наступного скликання ВР. Зараз саме за цю норму в проекті закону, поданому президентом, чіпляються представники опозиції. Так, нардеп Сергій Лещенко вважає, що депутатська недоторканність має бути скасована до весни 2018 року. Можна скільки завгодно розповідати про негайне зняття недоторканності, але компроміс, запропонований президентом, зрештою дає змогу народним обранцям виконати свої передвиборчі обіцянки. Якщо нинішній слад ВР не дасть 300 голосів - це буде вирок усім діючим депутатам парламенту.

Утім, терміни набуття чинності норм закону не єдина претензія опозиціонерів. Дехто вважає, що зняття депутатської недоторканності загрожуватиме політичній діяльності нардепів. Зокрема, про це говорить соратник Юлії Тимошенко Ігор Луценко. А вустами окремих експертів у суспільну свідомість вкидається теза, що Порошенко, у разі перемоги на президентських виборах, зможе повністю взяти під контроль наступну Верховну Раду. Мовляв, депутати, не маючи недоторканності, будуть легко піддаватися впливу Банкової, яка міцно контролює силовий блок.

Ще одна претензія - у пакеті зі зняттям депутатської недоторканності слід ухвалити і закон про імпічмент. Тобто, відверто шукають зачіпки, щоб забалакати президентські ініціативи або підстелити собі соломку перед відмовою голосувати за закон про скасування депутатської цноти.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme