Чому Нищук нічого не хоче знати про Євробачення-2017

В останньому інтерв’ю міністр культури Євген Нищук зізнався, що і гадки не має щодо того, де і як Україні проводити Євробачення
Depo.Життя
30 червня 2016 15:30
ФОТО: depo.ua
Чому Нищук нічого не хоче знати про Євробачення-2017
Чому Нищук нічого не хоче знати про Євробачення-2017

Одразу після перемоги Джамали на міжнародному пісенному конкурсі Нищук чітко озвучив свою думку: конкурс має проходити на Олімпійському у Києві. Втім, пізніше дізнався, що за вимогою організаторів майданчик повинен бути критим, а Олімпійський – відкритий. На цьому намагання міністра допомогти справі, схоже, завершилися.

Як видно з його останнього інтерв’ю, покладається міністр на конкурс, який оголосили серед міст. Мовляв, до 1 серпня – дати офіційного закінчення конкурсу - хтось із мерів міст щось придумає і з майданчиком, і з покращенням інфраструктури. Адже очевидно: Євробачення – це не лише видатки, але і прибутки, частину яких найбільш винахідливий мер отримає у свій бюджет.

Сам Нищук поки спокійно займається міністерськими ритуалами – наприклад, на днях нагородив співака Віктора Павліка званням "Народний артист" і забезпечив проведення "ряду урочистостей" до різноманітних дат.

Що ж до Євробачення, міністр обмежується відмовками і описами нереальних навіть з його точки зору варіантів.

Наприклад, пропонує побудувати новий палац на Дніпрі у Києві, втім, зразу зізнається, що встигнути зробити це до конкурсу – з розряду фантастики.

"Можливо, в цей період, коли міста готуються до презентації будуть фахівці, які скажуть: можливо те, можливо так, можливо сяк", - невпевнено обнадіює українців Нищук.

Сам же міністр на своїй посаді над варіантами думати не збирається. Принаймні за півтора місяці, які минули з дня перемоги, він вочевидь так і не примудрився скликати тематичну нараду, поспілкуватися з експертами, приділити вдосталь уваги хоча б декільком можливим місцям проведення конкурсу.

"Німецькі фахівці можуть допомогти покрити НСК "Олімпійський". Це покриття дасть можливість зберегти людей від дощу, але технічні умови, щоб повісити 25 тон апаратури, воно не витримає. Це не дуже правильно", - заявляє Нищук.

Тим часом у коментарях цікавляться, як же тоді "Олімпійський" пережив чотирьохгодинний концерт "Океану Ельзи", на який зібралося 100 тисяч глядачів. Доволі просте і логічне питання, на яке міністр не потрудився дати відповідь українцям.

Інші інтернет-користувачі дивуються: мовляв, чому б не облаштувати тент на відкритому майданчику, адже це порівняно не дорого і можна зробити будь-де. Втім, орієнтуватися в таких питаннях міністру лінь. Звичайно ж, куди легше просто відшукати чергового підзабутого і обділеного увагою держави митця і всучити йому "народний" чи то "заслужений" пряник.

Звісно ж, долю Євробачення не вирішує виключно Нищук, але вдавати, що пісенний конкурс не має жодного стосунку до справ мінкульту, принаймні смішно.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя