Чому на Росії мають заборонити Чехова-бандерівця

Сьогодні виповнюється 112 років з дня смерті російського письменника Антона Чехова
Depo.Життя
15 липня 2016 11:00
ФОТО: depo.ua
Чому на Росії мають заборонити Чехова-бандерівця
Чому на Росії мають заборонити Чехова-бандерівця

Як повідомляє depo.ua, не дивлячись на те, що Антон Чехов є російським письменником і гордістю Росії, мало хто розмірковує над тим, що митець не тільки зневажливо ставився до Росії, але й не нехтував можливістю поділитися своїми думками з читачами.

Ця нота невдоволення росіянами та Росією звучить не тільки у творчості письменника, але й у приватному житті. Адже персонажі творів Чехова здебільшого якісь жалюгідні та кволі, а Росія виглядає огидно та непривабливо. У приватному листуванні письменник не приховує свого зневажливого ставлення до росіян і коментує їхню ментальність майже як іноземець, підкреслюючи негативні риси.

Читаючи цитати Антона Чехова сьогодні, розумієш, що на сучасній Росії нічого не змінилося, хоча пройшло більше ста років від дня смерті автора. Не змінився не тільки сам народ, але і його вожді. Дивно, що зараз, коли на Росії ведуть активну боротьбу з усіма інакодумцями, закривають бібліотеки та переслідують інтелігентів-опозиціонерів, президент Росії не звернув увагу на російських письменників-класиків, які критикували Росію та російський народ.

Чому на Росії мають заборонити Чехова - фото 1

Пропонуємо ознайомитися з найгострішими цитатами Антона Чехова про Росію та росіян, яких, як виявилося, нічого не може змінити.

"Коли він [сільський вчитель] пішов, Антон Павлович подивився вслід йому, посміхнувся і сказав:
- Хороший хлопець. Недовго провчить ...
- Чому?
- Зацькують... проженуть ...
Подумавши, він додав неголосно і м'яко:
- На Росії чесна людина - щось на зразок сажотруса, яким няньки лякають маленьких дітей ..."

"Потрібно по краплі видавлювати з себе раба"

"Дешевизна російського товару - це диплом на його непридатність"

"Російська людина любить згадувати, але не любить жити"

"На Росії немає філософії, але філософствують всі, навіть дрібнота"

"Зате горілка є! Російська людина - велика свиня. Якщо запитати, чому він не їсть м'яса і риби, то він виправдовується відсутністю привозу, шляхів сполучення і так далі. А горілка, тим часом, є навіть у найглухіших селах і в кількості, якій завгодно. А між тим, здавалося б, дістати м'ясо і рибу набагато легше, ніж горілку, яка і дорожче і везти її важче ... Ні, мабуть, пити горілку набагато цікавіше, ніж трудитися, ловити рибу в Байкалі або розводити худобу "

"У російської людини єдина надія - це виграти двісті тисяч"

"Російську людину відрізняє схильність витрачати останні кошти на всякого роду викрутаси, коли не задоволені найнагальніші потреби"

"Російська людина воліє натріскатися шинки саме тоді, коли в ній сидять трихіни, і пройти через річку, коли на ній тріщить лід "

"Росія - величезна рівнина, по якій носиться лиха людина"

"Талановита людина на Росії не може бути чистенькою"

"Дивна істота - російська людина! У ній, як у решеті, нічого не затримується. В юності він жадібно наповнює душу всім, що під руку потрапило, а після тридцяти років в ньому залишається якийсь сірий непотріб. Щоб добре жити, по-людськи - треба ж працювати! Працювати з любов'ю, з вірою. А у нас не вміють цього. Архітектор, збудувавши два-три пристойних будинку, сідає грати в карти, грає все життя або ж стирчить за лаштунками театру. Доктор, якщо він має практику, перестає стежити за наукою, нічого, крім "Новин терапії", не читає і в сорок років серйозно переконаний, що всі хвороби - простудного походження. Я не зустрічав жодного чиновника, який хоч трошки розумів би значення своєї роботи: звичайно він сидить у столиці чи губернському місті, складає папери і посилає їх в Зміїв і Сморгонь для виконання. А кого ці папери позбавлять волі руху в Змієві та Сморгони, - про це чиновник думає так само мало, як атеїст про муки пекла. Зробивши собі ім'я вдалим захистом, адвокат вже перестає піклуватися про захист правди, а захищає тільки право власності, грає на скачках, їсть устриці і зображує тонкого знавця усіх мистецтв. Актор, який зіграв стерпно дві-три ролі, вже не вчить більше ролей, а надягає циліндр і думає, що він геній. Вся Росія - країна якихось жадібних і ледачих людей: вони страшенно багато їдять, п'ють, люблять спати вдень і уві сні хроплять. Одружуються вони для порядку в домі, а коханок заводять для престижу в суспільстві. Психологія у них - собача: б'ють їх - вони тихенько виють і ховаються по своїм будах, пестять - вони лягають на спину, лапки догори і виляють хвостиками ".

Антон Чехов народився в Таганрозі. Закінчив медичний факультет Московського університету. У 24 роки почав працювати в Чікінській лікарні.

Першу повість "Безбатченківщина" написав у 18 років. У 19 років опублікував "Лист до вченого сусіда" і гумореску "Що найчастіше зустрічається в романах, повістях і т. п." у журналі "Стрекоза".

Чехов прославився творами "Острів Сахалін", "Чайка", "Дама з собачкою", "Вишневий сад", "Дядя Ваня", "Три сестри", "Палата №6".

Помер у 44 роки від туберкульозу.

ЧЕХОВ І УКРАЇНА

Життя й творчість письменника були тісно пов'язані з Україною. Навесні 1887 р. він подорожував Донецьким краєм, у 1888–1889 pp. двічі жив під Сумами. У своїх творах "Степ", "Людина у футлярі", "Іменини" Чехов відобразив людей та природу України.

Він високо цінував діячів українського театру — М. Садовського і М. Заньковецьку.

Чому на Росії мають заборонити Чехова - фото 2

Маючи українське коріння, його батько народився на Полтавщині, Чехов поширював серед близьких знайомих заборонену на Російській імперії українську періодику та літературу.

Ще за життя письменника переклади його творів українською друкувалися в газеті "Громадський голос", "Літературно-науковий вісник", видавались збірки оповідань. І в наші дні п'єси А. Чехова незмінно прикрашають репертуар українських театрів.

"Я родился в живописном украинском городе Таганроге", - пише Чехов в своїй автобіографії. Згодом, в радянській версії автобіографії, ця фраза зникла, адже Таганрог відійшов до Росії.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя