Чому ми в захваті від Сухопутних військ України

12-го грудня відзначається День Сухопутних військ України

Чому ми в захваті від Сухопутних військ…

Сухопутні війська Збройних Сил України — найчисленніший самостійний вид ЗСУ, головний носій бойової могутності Збройних сил України.

Майже за 3 роки АТО 18 військовослужбовців Збройних Сил України удостоєні високого звання Герой України, 13 з них — представники Сухопутних військ Збройних Сил України.

Сучасні Сухопутні війська ЗСУ— це міцний моноліт механізованих і танкових військ, ракетних військ і артилерії, армійської авіації, частин і підрозділів протиповітряної оборони, спеціальних військ, частин та установ технічного та тилового забезпечення.

До складу Сухопутних військ України входять:

Механізовані і танкові війська
Ракетні війська і артилерія
Армійська авіація
Високомобільні десантні війська
Війська протиповітряної оборони Сухопутних військ
Війська спеціального призначення
Війська зв'язку
Війська РХБЗ
Війська радіоелектронної боротьби
Інженерні війська

У рамках соціального проекту до Дня Захисника України у Києві презентували масштабний ролик "Балада про піхоту", присвячений воїнам Сухопутних сил України.

Дуже цікаво про сухопутників пише демобілізований боєць АТО Мартін Брест

Чому ми в захваті від Сухопутних військ України - фото 1

РАКЕТНІ ВІЙСЬКА І АРТИЛЕРІЯ

Їх називають "силою" і "богами війни". Ракетні війська і артилерія Сухопутних військ України - окремий рід військ, що входить до складу ЗСУ. Складається зі з'єднань оперативно-тактичних і тактичних ракет, гаубичної, гарматної, реактивної та протитанкової артилерії, артилерійської розвідки, мінометних підрозділів та підрозділів протитанкових керованих ракет.

Саме цей рід військ є основною вогневою силою в бою і виконує до 65-70% загального об'єму завдання із вогневого ураження супротивника.

На озброєнні української артилерії - протитанкова гармата МТ-12 "Рапіра", гаубиці "Гіацинт-Б", "Мста-Б" і "Мста-С", "Гвоздика", "Піон", реактивні системи "Град", "Смерч", тактичний ракетний комплекс "Точка-У" , зенітно-ракетні комплекси "Зук", "Оса" та ін.

Чому ми в захваті від українських артилеристів - фото 2

Чому ми в захваті від українських артилеристів - фото 3

До артилерії підходять з розумом. Цієї осені вперше в історії незалежної України проводять вивчення ступеня ураження об'єктів, спираючись на наукові дослідження. В науково-дослідному центрі визначають методи максимального ураження з мінімальними витратами боєприпасів.

Чому ми в захваті від українських артилеристів - фото 4

Реактивна батарея 81 окремої аеромобільної бригади стала чемпіоном у змаганнях на кращу артилерійську батарею.
Чому ми в захваті від українських артилеристів - фото 5

У деяких підрозділів - багата історія. Зокрема, днем народження 55-ї бригади вважають 30 грудня 1942 року. Під час війни на Сході України бригада пройшла Іловайськ, прикривала українських бійців у ДАПі. Добре попрацювали хлопці в Дебальцевому і Мар'їнці.

Чому ми в захваті від українських артилеристів - фото 6

Чому ми в захваті від українських артилеристів - фото 7

Хоча артилерію відвели від лінії розмежування, бійці без діла не сидять. Наразі завдання хлопців - дбати про те, щоб гармати в робочому стані і постійній бойовій готовності.

Чому ми в захваті від українських артилеристів - фото 7

МЕХАНІЗОВАНІ І ТАНКОВІ ВІЙСЬКА

Вперше з 1945-го року у Європі ідуть танкові битви і відбувається це саме в Україні. За участю наших героїчних хлопців

Чому ми в захваті від українських танкістів - фото 2

В українському війську до початку російської агресії було, за даними ЗМІ, дві танкові бригади і по танковому батальйону у механізованих бригадах і бригаді берегової оборони, а на озброєні перебували харківські Т-64 різних модифікацій, та півтора десятка українських Т-84 "Оплот" теж різних модифікацій, на складах ще і залишок нижньотагільських Т-72.

Чому ми в захваті від українських танкістів - фото 3

Наразі в Україні є дві танкові бригади: 17-та окрема гвардійська танкова Криворізька бригада (17 ОТБр) та перша окрема гвардійська танкова бригада (1 ОТБр).

17 отбр в АТО воювала в Секторі "Б", окремі підрозділи брали участь у боях за Іловайськ. Механізований батальйон бригади брав участь у обороні Станиці Луганської. За звитягу, виявлену у боях у Донецькому аеропорту, бійці бригади отримали назву "Кіборги".

1 отбр Ззберезня 2014 року бере участь у війні на сході України. На озброєнні з'єднання знаходяться танки Т-64БВ, Т-64БМ "Булат", бойові машини піхоти БМП-1, зенітні гарматні ракетні комплекси "Тунгуска" та інші зразки озброєння. 1-а танкова бригада єдина у Збройних Силах, на озброєнні якої знаходяться модернізовані українські танки Т-64 БМ "Булат". Бойові машини оснащені високоточною зброєю та сучасними керованими ракетами "Комбат", мають потужні двигуни, системи динамічного захисту та наведення.

Чому ми в захваті від українських танкістів - фото 6

Чому ми в захваті від українських танкістів - фото 7

Певна кількість танків на озброєнні бригад та полків механізованих військ.Всього ж, за офіційними даними, танків в Україні на озброєнні близько 700.

Чому ми в захваті від українських танкістів - фото 8

ППО

Війська протиповітряної оборони Сухопутних військ організаційно входять до складу загальновійськових з'єднань і частин та виконують завдання в єдиній системі протиповітряної оборони держави.

Вони призначені для прикриття своїх військ та важливих об'єктів у всіх видах бойових дій (операціях), під час перегрупування (переміщення) та розташування військ на місці. Військові частини і підрозділи військ протиповітряної оборони Сухопутних військ Збройних Сил України беруть участь спільно з Повітряними Силами, іншими видами і родами військ Збройних Сил україни у завоюванні панування в повітрі, ведуть розвідку повітряного противника і оповіщають про нього свої війська, знищують зенітними ракетами і вогнем зенітної артилерії літаки, вертольоти, крилаті ракети і інші повітряні цілі; ведуть боротьбу зі засобами повітряної розвідки, повітряними десантами противника у польоті, у тому числі в умовах застосування противником зброї масового ураження, високоточної зброї та засобів РЕБ.

Чому ми в захваті від Сухопутних військ України - фото 14

До складу військ протиповітряної оборони Сухопутних військ Збройних Сил України входять зенітні ракетні полки оперативних командувань, зенітні ракетні, зенітні ракетно-артилерійські, зенітні артилерійські та радіолокаційні підрозділи загальновійськових з'єднань та військових частин.

На озброєнні військ протиповітряної оборони Сухопутних військ Збройних Сил України перебувають зенітні ракетні комплекси "Оса-АКМ", "Стріла-10", зенітні гарматно-ракетні комплекси "Тунгуска", переносні зенітні ракетні комплекси "Ігла" та "Ігла-1", зенітні артилерійські комплекси "Шилка" та ЗУ 23-2, радіолокаційні станції та рухомі пункти управління.

Чому ми в захваті від Сухопутних військ України - фото 15

Перспективами розвитку військ протиповітряної оборони Сухопутних військ Збройних Сил України передбачено розвиток системи управління, приведення у відповідність складу та структури військ визначеним завданням, вдосконалення форм і способів застосування та підготовки військ, створення нового та модернізація існуючого озброєння, нарощування спроможностей щодо виявлення й ураження засобів повітряного нападу противника.

Армійська авіація — грізна складова Сухопутних військ Збройних Сил України в сучасному бою, призначена для виконання завдань у різноманітних умовах загальновійськового бою. Частини і підрозділи армійської авіації ведуть розвідку, знищують бойову техніку та живу силу противника при обороні наших військ, здійснюють вогневу підтримку під час наступу чи контратаки, висаджують тактичний десант, доставляють у вказані райони бойову техніку та особовий склад, евакуйовують поранений особовий склад та виконують інші важливі завдання.

Чому ми в захваті від Сухопутних військ України - фото 16

З'єднання та частини армійської авіації Сухопутних війсь України мають на озброєнні вертольоти типу Мі-8, Мі-24 та їх модифікації, які дозволяють виконувати всі завдання за призначенням. Вертолітники, серед яких багато ветеранів Афганістану, Югославії, інших локальних конфліктів, достойно справляються з покладеними на них повсякденними завданнями в зоні проведення антитерористичної операції, гідно представляють нашу країну у миротворчих операціях, демонструючи високий професійний вишкіл.

Чому ми в захваті від Сухопутних військ України - фото 17

Спеціальні війська призначені для забезпечення бойової діяльності Сухопутних військ Збройних Сил України, які мають у своєму складі розвідувальні, інженерні, топографічні частини та підрозділи, військові частини зв'язку, радіохімічного та бактеріологічного захисту та радіоелектронної боротьби.

Військові частини тилу та озброєння Сухопутних військ Збройних Сил України вирішують завдання експлуатації військової техніки та озброєння, забезпечення військових частин основними видами матеріально-технічних засобів, забезпечення статутних умов життя та побуту військовослужбовців.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"