Керімов попався: Чому Макрон вирішив вимести із Франції російські гроші

Затримання Керімова – це промовистий сигнал російським олігархам на тему того, що їх "золоті дні" у Франції закінчились. Поки вони витрачали там гроші на проституток – то залишалися господарями життя. А коли почалось тіньове фінансування ультраправих і будівництво структур "руського міра" - то все раптом змінилося

Журналіст відділу «Світ»
Керімов попався: Чому Макрон вирішив вим…

Затримання російського бізнесмена, члена Ради Федерації Сулеймана Керімова, яке впродовж першої доби, вочевидь, старанно приховували, вчора стало об'єктом публічної уваги. Вочевидь, надії вирішити цю справу "по-тихому" у Москви більше немає, і тепер ставку зроблено на публічний скандал.

Сенатора, за попередніми даними, затримано за ухиляння від сплати податків та "відмивання" грошей. У російському МЗС вже встигли заявити, що, як член верхньої палати парламенту, Керімов має дипломатичний імунітет від переслідування на території іноземних держав. Втім, на французьку поліцію це не справило особливого враження. Тому сенатор поки сидить. А його колеги із Думи – в тому числі голова комітету із міжнародних справ Леонід Слуцький – розповідають про "провокацію". Не уточнюючи втім, хто, кого і на що саме провокує.

Загалом, Ніцца – та й Лазуровий берег, і інші дорогі французькі курорти, дотепер були своєрідним "заповідником" для багатих росіян. Востаннє якісь неприємності в них із французькою владою мали місце хіба у 2007 році, коли на курорті Куршевель французька поліція затримала гендиректора "Норильського нікелю" Михайла Прохорова, віце-президента цієї компанії Олега Байбакова, та 16 юних росіянок. Підприємців запідозрили у сексуальних стосунках з неповнолітніми, а дівчат - у проституції, але через три дні всю розвеселу компанію з-під варти звільнили і відправили до Росії.

І ось – у цих затишних і теплих місцях вперше за всю світову історію арештували чинного російського сенатора. Попри вигуки російського МЗС, консулів, що примчали на місце події, дипломатичний паспорт і 6 мільярдів доларів статків.

При тому, заради справедливості, слід зазначити, що "взяли" Керімова не одразу. Спочатку дагестанському політику, який, щоб залишитись у Радфеді, переписав увесь бізнес на двадцятирічного сина, делікатно натякнули на те, що у Франції йому не раді. Натяк відбувся ще весною, у формі обшуку скромної вілли площею 12 тисяч квадратних метрів, яка, звичайно, належала не Керімову, а швейцарському фінансисту Александру Штудхальтеру. В процесі обшуку поліція вилучила контракти на ремонт вілли, та документи на колекцію Ferrari і Bugatti, які, поза будь-яким сумнівом, також не належали Карімову.

Але гарячий дагестанський політик натяку не зрозумів, і продовжив відвідувати у Франції майно, яке йому, звичайно, не належало. Наслідком цього прикрого нерозуміння і став позавчорашній арешт.

Хотілося б вірити, що французька поліція і справді абсолютно випадково з'ясувала, що дагестанський бізнесмен ухиляється від сплати податків – і негайно кинулась захищати верховенство закону. Існує ненульова ймовірність, що все саме так і відбувалося.

Але далеко правдоподібнішим видається варіант розвитку подій, за якого про всі дрібні фінансові фокуси Керімова – як і багатьох його співвітчизників – французькі силовики знали дуже давно. Але не звертали на них уваги.

І тільки коли російські гроші почали витрачатись не тільки на дівчат, вино, вілли і дорогі автомобілі, але й на фінансування ультраправих партій (а "Національний фронт" - тільки одна із них), на будівництво нових і нових об'єктів РПЦ у Франції, на вкладання грошей у ЗМІ – от тоді ці знання і було вирішено пустити в хід. Ймовірно, що частина із сотень російських власників нерухомості відреагувала на "непублічні натяки", і повернулась до вина і дівчат. Скоріше за все, про їхні вілли ми ще довго нічого не почуємо. Ну, а тих, хто, як Керімов продовжували "гратися в політику", французи виставлять геть у неприємний і публічний спосіб. У чому є, безумовно, своя хоч і викривлена, але справедливість. Люди, які голосували за "Кримнаш", якщо й не сидять в тюрмі, то повинні відпочивати у рідному Дагестані, а не на дорогих європейських курортах.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme