Чому гвалтівника-АТОшника не посадили за наругу над 16-річною дівчиною

Суддя пояснив, що 2 роки умовно та 3 тисячі відшкодування за зґвалтування неповнолітньої це цілком достатньо, якщо підсудний має дружину, дітей і воює в АТО
Depo.Життя
22 липня 2016 18:15
ФОТО: depo.ua
Чому гвалтівника-АТОшника не посадили за наругу над 16-річною дівчиною
Чому гвалтівника-АТОшника не посадили за наругу над 16-річною дівчиною

Українців обурив вирок судді Іванівського суда Київської області Олексія Гончарука, який вирішив, що покарання у вигляді 3 тисяч гривень компенсації та двох років умовно достатньо за зґвалтування неповнолітньої.

Нагадаємо, вчора суддя Олексій Гончарук прокоментував свій резонансний вирок, винесений минулого місяця по справі річної давнини.

Влітку минулого року 24-річний мобілізований чоловік розпивав спиртне разом із неповнолітньою дівчиною. Згідно судового вироку, він гуляв і випивав з 16-річною дівчиною, обидва були на підпитку. В чоловіка виникло бажання "задовольнити свою статеву пристрасть неприроднім способом", і він, знаючи, що має справу з неповнолітньою "напав на неї і силою затягнув її з дороги до господарства за адресою…."

"Застосовуючи до потерпілої фізичне насильство, яке виразилось в її утриманні, шарпанні, обмеженні особистої волі, а також застосовуючи психологічне насильство, подолав її опір, повалив її на землю, поставив на коліна, при цьому насильно утримуючи за тулуб підійшов ззаду і всупереч її волі задовольнив свою статеву пристрасть неприродним способом. При цьому неповнолітня намагаючись чинити опір протиправним діям двічі вкусила його за плече та за тулуб. Внаслідок протиправних дій, останній спричинив потерпілій тілесні ушкодження у вигляді ран шкіри в області анального отвору, які кровоточили та садни на правому колінному суглобі", - йдеться у вироку суду.

Обвинувачуваний себе винним не визнав і наполягав, що він запропонував дівчині вступити в статеві стосунки, а вона "конкретної погоджувальної відповіді не дала і не відмовилась, але все таки пішла з ним".

"На відстані декількох метрів від дороги в траві, /вона/ лягла на спину, почали цілуватися. Потім /їй/ не сподобалось лежати на спині і вона стала навколішки. Підійшовши ззаду /він/ здер труси та здійснив статевий акт неприродним способом із громадянкою. Вона одразу встала та побігла додому. /Підсудний/ повернувся до військової частини та ліг спати не роздягаючись. Зранку черговий по військовій частині розбудив /підсудного/ та повідомив, що його розшукує мати потерпілої ".

Також в матеріалах вказано, що дівчина випивала з подружками, потім познайомилася з обвинувачуваним та його компанією і поїхала з ними на дискотеку. Мабуть, неповнолітнє дівча не має вживати алкоголь, особливо в компанії незнайомих чоловіків. Хоча, "Висновком експерта № 36 від 31.07.2015 року встановлено…до зґвалтування статевим життям не жила". Тобто, дівчина - не малолітня повія, як її дехто намагався виставити. Та й судять не дівчину – як би вона себе не вела, хоч би взагалі гола спала на узбіччі, хоч би була повією, ніхто не має права ґвалтувати людину. 

І суд вирішив, що її було саме зґвалтовано. І призначив за злочин, який кваліфікується за статтєю 153 "Насильницьке задоволення статевої пристрасті неприродним способом" і карається позбавленням волі на строк від трьох до семи років всього два роки і то умовно. І три тисячі гривень відшкодування. Як недорогій повії, прости Господи…

"Вважаю компенсацію в розмірі 3 тисячі гривень достатньою – це майже дві мінімальні зарплати", - заявив Гончарук і додав, що вирок справедливий, а міра покарання достатня для його виправлення і наступної профілкатики і попередження скоєння інших правопорушень.

В якості пом'якшуючих обставин суддя зазначив, що в підсудного двійко малих дітей і вагітна дружина, він має постійне місце роботи і служив в АТО. Українці таким рішенням були обурені і це не дивує – що тепер, будь який одружений мобілізований батько двох дітей може майже безкарно ґвалтувати інших дітей?

Чи правосудне таке рішення, ми спитали в відомого правоохоронця, юриста Едуарда Багірова. За його думкою, такі вироки виносяться в разі, коли підсудний не зізнається, а слідство не може остаточно довести провину, є тільки позов потерпілої. І суд, щоб учасникам процесу уникнути відповідальності за сфабриковану справу, виносить соломонове рішення – умовний термін. Це ніби і вирок, а людина не сидітиме.

"Я схиляюся до того, що слідство не мало підстав однозначно заявити, що було скоєне зґвалтування, в матеріалах справи не було достатньо доказів, тому отакий вирок", - пояснює юрист. Як в тому анекдоті "ну не шмагла я, не шмагла!"

В принципі може бути таке, що все відбувалося за взаємною згодою. Чи дівчина дала згоду на статеві стосунки, але не "неприроднім способом". Чи навіть таким способом, але коханець виявився грубим, чи ще щось пішло не так. Але ж на те воно і слідство, щоб встановлювати, хто і в чому і наскільки винний. Ви чи доведіть, що чоловік не винуватий, не паплюжте йому судимістю біографію, чи посадіть на 3-7 років за скоєне. Нащо ми армію слідчих, прокурорів, суддів годуємо, якщо вони не тільки в розстрілі Майдану, а в банальній побутовій справі розібратися не здатні?

Якщо ж суддя не соломонове рішення прийняв, а зрозумів, що підсудний винний, то він вчинив дивно, коли призначив 2 роки умовно. Тому що згідно статті 153 нижній поріг - три роки і в тюрмі.

Але не поспішайте робити висновки, що АТОшник згвалтував дівчину, а Гончарук - законодавство. Як пояснив depo.ua адвокат Киїфської міської кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Євген Сердюк, і це законно якщо є пом'якшуючі обставини. Суд може враховувати дві і більше пом'якшуючі обставини і виносити покарання нижче від найнижчої межі. Так і з'являються 2 роки умовно замість принаймні трьох в колонії.

Таким чином, в принципі, і за групове зґвалтування можна на волі гуляти, якщо всі ґвалтівники – одружені, мають малих дітей та мобілізовані.

Як взагалі участь в АТО може бути пом'якшуючою обставиною у справі про зґвалтування? Ладно ще, якби він підсудний не втримався, якогось сепара в мирному місті побив – можна списувати на те, що людина проти таких як воно воювала. Хоча і то – закон є закон. При чому тут зґвалтування? (Окрема справа – кого набирають по мобілізації і що це за боєць такий, якщо він пиячить і тягається по дискотеках і генделях з малолітками, з якими потім вступає в неприродні сексуальні стосунки).

При чому тут наявність дружини та двох дітей при вчиненні важкого злочину? Дітям важко буде рости без батька. А з батьком-педофілом - легко? Із таким собі Гумбертом, якому наступного разу, може, когось ще молодшого захочеться пізнати методом Бориса Моісеєва?!

А ще обтяжуючі обставини: стан алкогольного сп'яніння, вік дівчини, те, що вона була цнотлива. Але не з нашим маленьким розумом судити пана суддю...

Прокуратура оскаржила рішення Іванківського районного суду Київської області, який дав умовний термін бійцеві АТО, який зґвалтував неповнолітню.

"Прокуратура не згодна з таким рішенням суду і вважає, що судом не в повній мірі враховано те, що обвинувачений не визнав вину у скоєному злочину ні в ході досудового слідства, ні в суді. Також не може залишатися без уваги той факт, що цей злочин військовослужбовець скоїв у стані алкогольного сп'яніння і відносно неповнолітньої. Крім того, в судовому засіданні потерпіла і прокурор наполягали на призначенні правопорушнику тільки реального позбавлення волі", - повідомляє прес-служба ГПУ.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя