ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Чому гей-парад у Києві завжди буде не на часі

Влаштовувати заходи, присвячені ЛГБТ-спільноті завжди буде не на часі, якщо права співгромадян сприймати як щось необов'язкове і вторинне
Depo.Життя
6 червня 2016 16:00
ФОТО: depo.ua
Чому гей-парад у Києві завжди буде не на часі
Чому гей-парад у Києві завжди буде не на часі

12 червня 2016 року ЛГБТ-спільнота вкотре планує організувати свій захід. Взагалі-то це не парад, а марш рівності і беруть участь в ньому не тільки геї, але якось вже звикли називати гей-парадом. Може, для зручності.

Хоча є в цьому щось неправильне. Парад - це свято. Його проводять, коли права геїв, лезбійок, трансгендерів не порушуються. І вони, кажучи підлітковою мовою "гонять", розважаються. І розважають інших.

Чому гей-парад у Києві завжди буде не на часі - фото 1

Оце гей-парад

Чому гей-парад у Києві завжди буде не на часі - фото 2

А оце марш рівності

Ситуація з ЛГБТ в Україні далека від святкової. Так, за те, що ти "представник сексуальної меншини" в Україні людину вже не б'ють. Дехто навіть намагається виставити це як досягнення громадянского суспільства. Ти можеш бути не таким як я, і я тебе за це не чіпатиму.

Але тільки якщо ти тихо сидиш. Не йдеш містом із своїм хлопцем, тримаючись за руки, не вимагаєш права на узаконення шлюбів, не виходиш на мітинг чи марш.

А якщо ти маєш сміливість відстоювати свої права – тобі гаплик. Бо з "неправильної" людини, до якої ставляться із сумішшю цікавості, гидливості та жалю, ти перетворюєшся на нахабну істоту, яка і так все має (бо суспільство ж пішло на поступки, дозволило тобі існувати!), але постійно ще чогось хоче. Одружуватися вони хочуть. Дітей всиновлювати. Жити нормальним життям...

Більш лояльні кажуть, що вони взагалі-то не проти геїв, але проводити ЛГБТ-заходи зараз не на часі, бо що в країні війна.

"Гей-паради та будь-які інші масові заходи ЛГБТ-активістів мають бути забороненими. В країні йде війна, чимало бійців повернулись з передової з психологічними проблемами. Влада, замість того, аби надавати належну підтримку нашим захисникам захищає всілякі "паради", які на даний час взагалі є недоречними. Замість віддати дяку тим, хто за нас вмирав, ЛГБТ-активісти, серед яких наврядчи знайдуться воїни з передової, підривають й так нестабільну ситуацію в країні" - йдеться у тексті петиції на сайті Київради і ці міркування, до речі, зібрали 11 413 підписів у підтримку.

От тільки із такою логікою це завжди буде не на часі. Бо спочатку війна, а потім економічна криза. Нестача дитячих садочків. Неврожай картоплі. Засуха. Завжди буде не на часі, якщо права співгромадян сприймати як щось необов'язкове і вторинне.

Тим хто каже, що ці під…си, мовляв, заздалегідь знають, що їм не дадуть провести свою ходу, а значить роблять все це заради картинки у ЗМІ… Люди, на Майдані під час Революції Гідності всі також знали, що їх будуть бити! І вбивати. Але все одно йшли, тому що хотіли відстояти свої права.

І їм також твердили: хліб є, вода гаряча є, на вулицях не стріляють – тож чого ви ще хочете, про які права ви ще кажете.

Тим, хто каже – краще б йшли воювати, ніж маршувати нагадаємо – геї на Донбасі також воюють. І до речі про це майже ніхто не знає з тієї причини, що суспільство ще не готове адекватно реагувати на чийсь камінаут. А от чому ті войовничі хлопці, які обіцяють перетворити ходу рівності на "криваве месиво" досі не там? На війні ваша нестримна енергія буде до діла.

А якщо ви вже відвоювали, збирайтеся у дружини, захищайте громадський порядок, ловіть гопників. Ловіть аферистів, які під вашими шевронами жебракують. Робіть щось справді корисне, замість бити українських громадян – активістів і патріотів, тільки за те, що вони хочуть нагадати суспільству про свої права.

Від ваших дій країні ганьби набагато більше. Ваші дії для суспільства набагато шкідливіші, ніж те, що ви вважаєте пропагандою "гейства".

Чому гей-парад у Києві завжди буде не на часі - фото 3