Чому "Євробачення-2017" у Києві - це не договорняк

Довгоочікуване повідомлення про те, що "Євробачення-2017" проведуть в столиці, розбурхало суспільство
Depo.Життя
9 вересня 2016 16:05
ФОТО: depo.ua
Чому "Євробачення-2017" у Києві - це не договорняк
Чому "Євробачення-2017" у Києві - це не договорняк

Скептики зашепотіли, мовляв, вибір міста був відомий заздалегідь, а тривала процедура вибору - лише для замилювання ока. 

Губернатор Одещини Михайло Саакашвілі висловився набагато різкіше, заявивши, що вибір Києва свідчить про повну відсутність державного мислення. 

"Одесу залишили без "Євробачення". Я люблю Київ, але мова не про мою рідну столицю, а про те, що це рішення - ще один приклад договірняків, брехні в очі і повної відсутності державного мислення. Всі ілюзії вже розвіялись і впевнений, що для будівництва Української держави потрібні нові підходи і інші люди. Ну що ж, будемо працювати в цьому напрямку", - написав губернатор у "Фейсбуці".

Втім, якщо абстрагуватись від амбіцій і гучних формулювань, рішення оргкомітету виглядає доволі логічним. 

Звісно ж, в Україні є гарні майданчики, які варто трохи вдосконалити і можна запрошувати гостей. Та ж "Дніпро-Арена" відповідає високим оцінкам експертів, але проблема в тому, що цей стадіон є приватною власністю. Тому якось нелогічно платити державі за дах над стадіоном Коломойського. Неправильно зрозуміють. Скандал вийде...

Запропонована мером міста Борисом Філатовим спортивна арена "Метеор" підходить краще, хоч і потребує залучення чималих коштів. Але якщо на цьому варіанті можна було б зупинитись, у місті залишалася проблема з інфраструктурою. 

Дніпро ніколи не був туристичною меккою, а змінити все однією силою бажання під силу лише чарівникам. Аби підготувати тисячі готельних номерів належної якості потрібен не один рік. 

Що ж до Одеси, найбільший скепсис викликали проблеми з аеропортом - наразі у місті працює лише один термінал, а злітно-посадкова смуга функціонує ще з радянських часів. Не так давно оголосили про будівництво нового терміналу, але терміни завершення роботи під питанням. 

Та й навколо покриття арени "Чорноморець" пересудів було чимало. Якщо спорудити на стадіоні дороге покриття, витрачені кошти можуть "зіграти" лише одного разу, під час "Євробачення". Надалі дах над стадіоном може виявитися знаком марнотратства. 

Під час результатів відбору міста очільник Мінкульту Євген Нищук згадав і про проблеми безпеки. Мовляв, Одеса знаходиться неподалік від невизнаної "Придністровської Молдовської Республіки", а Дніпра гості можуть злякатися через близькості до зони бойових дій на Сході України. 

Зрештою, проведення конкурсу у Києві не буде великим стресом для України, адже у столиця вже приймала "Євробачення", а мешканці столиці знають, на що приблизно очікувати. Можна припустити, що зауваживши бажання керівництва Дніпра та Одеси, на Київ натякнули і представники міжнародного оргкомітету з Європейської мовної спілки. 

Адже в тому, що стадіон "Чорноморець" буде покрито, а в Одесі засяє барвами геть новий термінал зі злітно-посадковою смугою, можуть бути впевнені лише затяті оптимісти. 

Нагадаємо, "Євробачення-2017" планують провести у Міжнародному виставковому центрі на Лівобережній. За попередніми даними, центр вмістить 12-14 тис. глядачів, а спеціально під конкурс організують переправу з лівого берега Дніпра на правий. 

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя