Чому "Бориспіль" має стати аеропортом імені Шевченка

Малевич, Сикорський, Мазепа чи... Шевченко? Нова назва для столичного аеропорту "Бориспіль" стала гарячою темою для обговорень

Чому  "Бориспіль" має стати аеропортом і…

Наразі на сайті Мінінфраструктури стартував конкурс на нову назву для столичного аеропорту "Бориспіль". Аеропорт пропонують назвати на честь п’яти видатних українських діячів – гетьмана Івана Мазепи, художника Казиміра Малевича, інженера Ігоря Сікорського, авіаконструктора Олега Антонова та поета Павла Чубинського.

Чому  "Бориспіль" має стати аеропортом імені Шевченка - фото 1

Варіанти з Малевичем і Сікорським у Мережі вважають найвірогіднішими, хоча згідні з таким вибором далеко не всі. Мовляв, за традицією аеропорт має носити ім'я "славетного" державного мужа, а художник, навіть такий культовий як Малевич, це якось несерйозно.

Що ж до Сікорського – його ім'ям не так давно вже назвали аеропорт "Київ". Тож назвати ще один можна хіба що заради стьобу над туристами, кількох курйозних публікацій у світових ЗМІ і здивованих відгуків на форумах. Ну, і звісно, заради кількох тисяч доларів на рік, які заплатять гості України за нові квитки, в останню мить усвідомивши, що переплутали Сікориських і приїхали не туди.

Звичайно ж, називати аеропорт на честь національних авторитетів з державних діячів вважається більш традиційним. Як відомо, один з аеропортів Стамбула носить ім'я Мустафи Кемаля Ататюрка, в Парижі – Шарля де Голля, у Вашингтоні – держсекретаря Джона Даллеса, у Празі – Вацлава Гавела, у Тель-Авіві – Давида Бен-Гуріона.

Серед запропонованих варіантів є ім'я Івана Мазепи, якого українці шанують за спробу звільнити Україну з-під російського гніту. Втім, спроба виявилася невдалою.

Тих, хто старався і програв, прийнято пам’ятати і цінувати, але вшановувати на кожному кроці – це занадто. Тим паче, що чимало політологів і громадських діячів невпинно твердять, що Україні час розпрощатися з образом жертви і заявити про себе як про потужну державу.

Що ж до Малевича, чимало представників української інтелігенції одностайно за цей варіант. Адже донедавна не кожен українець знав, що легендарний автор "Чорного квадрату" народився і провів юність у Києві. А зараз – чудовий шанс нагадати світові про українське походження генія.

Тим паче, як виявляється, мистецька назва повітряних воріт не буде українським ноу-хау. Більше того, варіант художницького чи то письменницького неймінгу у світі не менш поширений, ніж політичний.

Так, аеропорт у передмісті Рима нарекли ім'ям Леонардо да Вінчі, у Ліверпулі – Джона Леннона, в Ліоні – Антуана де Сента-Екзюпері, у Ріміні – Федеріко Фелліні, у Будапешті – Ференца Ліста.

Але і тут скептики несхвально крутять головами: мовляв, Малевич, звісно, не український, але – поляк. І піди втовкмач, що сам художник вважав себе українцем і писав саме нашу національність під час переписів населення. Обов'язково ж скажуть, що в Україні навіть картин Малевича відшукається одна або дві, решта - за кордоном. 

Здається, за таких вагань залишається зітхнути і обрати шлях найменшого спротиву, зробивши "Бориспіль" аеропортом ім. Тараса Шевченка, Лесі Українки чи то Івана Франка. Так, як називається в Україні левова кількість вулиць, парків, громадських центрів. Щоб маякнути своєму світу: національна пам'ять і самосвідомість у киян бідна, а далі своїх кількох загально визнаних кумирів ми дивитися не ризикуємо.

Або ж залишити аеропорт "Борисполем", доки на думку не спаде варіант, який підійде всім. Тим паче, назва нейтральна і нікого не дратує. А за той час може і в нас з'являться свої де Голлі. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme