Члени Меджлісу не будуть залишати Крим

Члени представницького органу кримських татар не збираються виїжджати з Криму у зв'язку з його можливою забороною російською владою
Depo.Життя
16 квітня 2016 19:13
ФОТО: depo.ua

Як повідомляє depo.ua, про це член Меджлісу Ескендер Барієв заявив "Крим. Реалії".

"Жоден із членів Меджлісу, які сьогодні залишаються в Криму, поки не заявив про свою згоду виїхати з Криму. Вони мають намір залишатися там", – сказав Ескендер Барієв.

За його словами, через ситуацію, що склалася, в Меджлісі розробляють тактику захисту, яка буде реалізовуватися в політичних і юридичних форматах.

Політик зазначив, що рішення російського прокурора Криму Наталії Поклонської про призупинення діяльності представницького органу кримських татар дає підстави будь-якому його членові подати позов до Європейського суду з прав людини та інших міжнародних судів.

13 квітня російський прокурор Криму Наталія Поклонська підписала рішення про призупинення діяльності на території півострова Меджлісу кримськотатарського народу до рішення суду. Захист Меджлісу вже заявив, що оскаржуватиме це рішення.

Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест у зв'язку з діями російської влади, спрямованими на заборону діяльності Меджлісу. В ООН закликали Російську Федерацію не допустити закриття Меджлісу кримськотатарського народу в Криму. Євросоюз також висловив стурбованість намірами заборонити діяльність Меджлісу.

У п'ятницю, 15 квітня, в Криму відбулося чергове засідання суду за позовом про заборону Меджлісу, наступне засідання вирішили провести 25 квітня.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя