Чхаючий щур і не тільки: ТОП-5 останніх робіт скандального Бенксі

Анонімний британський художник Бенксі намалював кількох щурів у лондонській підземці. Один з них чхає, а інший летить на медичній масці, як на парашуті. Втім, працівники метро ледь не моментально затерли соціальне графіті

Чхаючий щур і не тільки: ТОП-5 останніх…
Фото: Instagram/Banksy

Заради нового проєкту Бенксі вдягнув захисний костюм і так зайшов у метро, видаючи себе за дезінфектора. Відео процесу виклав на своїй сторінці в Instagram. "Якщо ви не носитимете маску, нічого не вийде", – підписав ролик митець.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

. . If you don’t mask - you don’t get.

Допис, поширений Banksy (@banksy)

У мережі трактували послання як нагадування про важливість дотримуватися правил безпеки – зокрема, носити індивідуальні засоби захисту, – під час пандемії коронавірусу.

Втім, щури з вагонів зникли ще швидше, ніж з'явилися. Працівники лондонського метрополітену пояснили, що графіті у підземці заборонені і запропонували Бенксі відтворити роботу в іншому місці. 

При цьому щурів встигли помітити – про хвостатих написало чимало світових ЗМІ. 

Зазначимо, що так з роботами художника трапляється часто, адже художник не лише епатує, а й часто привертає увагу до важливих соціальних питань. Depo.ua переглянути інші нові роботи митця. 

Робота віддає шану лікарям, що знаходяться на передовій війни з коронавірусом і часто ризикують власним життям. Художник наголошує, що у нового часу – нові супергерої. 

Цей витвір Бенксі присвятив поваленню пам’ятника англійському работорговцю 17 століття Едварду Колстону протестувальниками на початку червня цього року. 

"Ось ідея, яка задовольнить і тих, кому не вистачає статуї Колстона, і тих, кому добре без неї. Ми витягуємо її з води, ставимо на постамент, обв'язуємо кабель навколо його шиї і створюємо бронзові статує протестувальників, що саме скидають статую. Усі щасливі. І збереглася пам'ять про знаковий день", – йдеться у дописі у фотоблозі митця. 

Цю роботу Бенксі подарував Бристолю напередодні 14 лютого. На графіті дівчина стріляє з рогатками, а її мішень вибухає червоними квітами. 

Знакова робота – заклик бути небайдужими до проблем дітей-біженців. На муралі дівчинка загубилася і за допомогою фаєра намагається покликати на допомогу дорослих. 

Минулого року Бенксі вирішив взяти участь у Венеціанській бієнале, причому – без запрошення. Він виставив низку робіт на вулиці, назвавши її "Венеція у маслі". Серія зображає чималий трейлер на фоні крихітних гондол. Так Бенксі привернув увагу до проблем екології. 

Фото: Instagram/Banksy

А це, як стверджує сам Бенксі на сторінці у соцмережі, – його власна вбиральня. "Моя дружина ненавидить, коли я працюю з дому", – йдеться у публікації. 

Зазначимо, що попри епатажну і навіть скандальну репутацію самого Бенксі, з його роботами можна познайомитися не лише на вулицях, а й у виставкових залах різних країн. Зокрема, виставки та аукціони з витворами митця на початку року пройшли в Угорщині і Австралії.

Посол Франції в Італії Крістіан Масе – у Римі, біля роботи Бенксі, створеній у пам'ять про жертв терористичної атаки у Парижі у 2015-му. 

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme