Чим жила Україна: "Кефіркул" від Вілкула та битва за рожеві рюкзаки

Україна – велика країна. Настільки велика, що мешканці одного регіону часто не знають, чим живуть і за що хвилюються мешканці іншого

Наталія Литвинова
Журналіст відділу «Життя» і ведуча блогу Depo.Кухня
Чим жила Україна: "Кефіркул" від Вілкула…

Так склалось, що Україна розташована в центрі Європи, а значить – в епіцентрі найважливіших подій. Depo.ua зібрав цікаві події, які розбурхували цього тижня інформаційний простір в різних куточках країни.

Київ

"Останнє подорожчання - і все!", - думали кияни, коли їм в сотий раз обіцяли гідне життя, яке ось-ось настане. Та платіжки за комуналку та здорожчання вартості соціальних послуг переконують в протилежному. Днями киян "порадували" черговою новиною про здорожчання проїзду у міському транспорті: з липня вартість поїздки автобусом, трамваєм, тролейбусом та фунікулером становитиме 4 гривні, в метро проїзд подорожчає до 5 гривень. Обґрунтування вигадували недовго: зростання "мінімалки"подорожчання палива, матеріалів. Словом, нічого нового.

Тим часом в столиці меншає мовчазних свідків патріотичного підйому 2014-2015 років. Нині "парадний" жовто-блакитний патріотичний паркан на платформі метро "Дніпро" вже можна сміливо перефарбувати у стриманий сірий. Попереду ще багато патріотичних свят, а в столиці – безліч незайманих місць, які, за бажання, можна пофарбувати і в кольори веселки. Були б бажання і фарби.

Яким би сірим та похмурим не було Лук'янівське СІЗО, але саме в такому вигляді воно зацікавило інвесторів. На тижні у Мінюсті повідомили, що на території Лук'янівського СІЗО є багато вільних місць, а один із забудовників запропонував тут навіть побудувати концептуальний нічний клуб із баландою в меню. Лишається лише вигадати, куди дівати сотні ув'язнених, бо таку армію барменів та офіціантів не кожен нічний заклад витримає.

Кияни, як не крути, полюбляють екзотику, та часто бажання бути не таким, як всі, вилазить боком. Наприклад, в Броварах, що під Києвом, жінка тримала вдома мавпу, яка її вкусила за палець. Отак і вір цим мавпам: на вигляд, майже такі, як люди, хіба що більш волохаті, але все одно ж мавпи.

Донбас

Правоохоронці геть втомились рахувати гроші, яку вилучили під час затримання екс-голови Луганської облдержадміністрації, екс-керівника податкової адміністрації області Олександра Антіпова. Нарахували 3,8 млн доларів – таку суму готівки просто ніс у сумці екс-чиновник, та не доніс... Точніше, доніс, але зовсім не туди, куди збирався.

В день затримання Антіпову надягли електронний браслет і дали п'ять днів на пошук 15 мільйонів гривень застави, хоча військова прокуратура вимагала 200 млн гривень. Поки що "податковий детектив" триває.

Гроші грошима, але не треба забувати і про культурні цінності. Днями під Маріуполем відкрили музей Азовської мушлі. Сюди звозять справжні шедеври, виготовлені майстрами із дарів Азовського моря, також можна побачити рідкісні мушлі, які не щодня дістанеш з водних глибин. Побачене вражає: після відвідин музею так і хочеться одягти акваланг та пірнути в море за підводними скарбами.

Львів

Львівській сміттєвій вакханалії – рік. Чого тільки не траплялося за цей період у львівського сміття – йому вели і акаунт в Twitter, і возили вночі і вдень по всій країні. Тепер під час прогулянки Львовом можна подекуди зустріти "смердючі піраміди", які вже сягають дахів автобусних зупинок. Можна влаштовувати до Львова справжні "сміттєві тури" для любителів незвичайних мандрівок та гострих відчуттів. Де б тільки тих любителів знайти.

Гасло "Як платять – так і працюємо" взяли на озброєння луцькі комунальники. Замість того, щоб ремонтувати люк, робочі, не довго думаючи, просто засипали його землею. Може, відкопають, коли настануть "кращі часи".

У Рівному поліцейські, втомившись воювати із бурштинокопачами, переключились на розмальовувачів асфальту. Відтепер ті, хто розписують асфальт гаслами реклами своїх товарів та послуг, вважаються адміністративними правопорушниками, на яких чекатиме покарання: відмивання асфальту від своїх "ляпів".

Волинських корів на днях переполохала скажена лисиця, яка забігла у стадо та вкусила кількох тварин. Корови, переживши таке, поки неохоче виходять на пасовище. І це не єдиний напад тварин у Володимир-Волинському районі: окрім лисиці тут поскаржились на скажену собаку, яка покусала сина господарки. В обох випадках підтвердився сказ. Отакі реалії сьогодення - майже як у Середньовіччі.

Харків

У Харкові відправили за грати на шість років лідера руху "Юго-Восток" Юрія Апухтіна. Ще у 2014 році цей сепаратист прославився закликами до зміни конституційного ладу та до створення "Конституції ХНР". У суді зауважили, що державне обвинувачення довело провину Апухтіна. Тепер доведеться хіба що піднімати бунт у камері.

Та не сепаратизмом єдиним. У одному з харківських судів слухали справу про бійку через рожеві рюкзаки. Історія трапилась ще в 2015 році, коли нетверезі чоловіки стояли біля продуктового магазину і розпивали міцні напої та, побачивши іншого чоловіка, який ніс рожеві рюкзаки своїх доньок, висловились на його адресу у принизливій формі. Татусь, не довго думаючи, відвів своїх доньок із рюкзаками "скандального" кольору додому і повернувся до магазину, аби кулаками з'ясувати, хто ж є хто. Питання закінчилось дворічною судовою справою.

І про прекрасне. В російському Красноярську суд припинив справу щодо жінки-культуролога, яка розмістила в нині заблокованій в Україні соцмережі фотографію паски - перепрошуємо, як кажуть на Росії, куліча. Куліч був не один, а з яйцями. І своїм відвертим видом люто образив почуття російських віруючих. Постраждалими у справі виступили ієрей храму Архістратига Михаїла та чуда його в Хонех і його парафіяни. Чудо Архістратига суд не переконало, бо, вочевидь, за обзивання церковних символів тим, про що подумали ображені віруючі, і самим на нари сісти недовго. Здавалося б, до чого тут Харків, до якого від Красноярську майже 4500 кілометрів? А до того, що паска виявилася саме звідти: на фото, за яке судили культуролога - бутафорська паска з бутафоськими ж яйцями на площі Свободи - центральному майдані Харкова. Зроблена скандальна світлина була ще в 2011-му. Довго ж вона свого зіркового часу чекала.

Закарпаття

Не встигла на Закарпатті закінчитись магнолієва лихоманка, як розпочалась інша – тюльпанова. Тут зацвіло тюльпанове дерево – диво-рослина з родини магнолієвих росте в Ужгороді і називається "дерево-ліра". Можна сказати, що це така собі велика тюльпанова клумба, тільки на стовбурі та з гілками, яка збирає довкола себе бджіл, туристів та фотографів.

Хотілося б продовжити про хороше, а доведеться говорити про життєве. Бо довелось мешканцям краю потерпати від наслідків потужної зливи. Ще б трохи - і в магазинах почали б торгувати гумовими човнами, а не чоботями.

Дніпро

У Дніпрі народному депутату від "Опозиційного блоку" придумали гідний псевдонім – "Кефіркул". Пост нардепа у Facebook про купівлю у магазині кефіра, хліба і сирків надихнув людей на створення чисельних фотожаб. Здається, ще кілька подібних постів, і Олександ Вілкул заслужено може стати героєм коміксів.

А ще Дніпро пропонують визнати старшим на 200 років. Згідно напрацюванням сучасної історії, датою заснування міста пропонується вважати 1524 рік. Саме цього року, як вважають науковці, спираючись на археологічні докази, на території сучасного міста Дніпро з'явилось поселення Стара Самарь. Літочислення міста пропонується вести саме з 1524 року, а не з 1776 – дати заснування Катеринославу. Місцеві депутати поки що думають і рішення на голосування не виносять.

Тим часом у лісах Дніпропетровщини оголосили "сезон тиші". За будь-які гучні звуки, чи то від рубки дерев, чи ревіння мотору автівки, можна заплатити кругленьку суму. Так що тихіше там, дніпряни.

Одеса

У Одесі раптово пішли у відпустку судді, які мали розглядати "справу 2 травня". Справу, не довго думаючи, знов повернули до Апеляційного суду. І ходить ця справа по колу уже третій рік…

Зате в Одесі вдалось затримати спритного чоловіка, який, поки місто спало, вирізав 2 кілометри металевого кабелю. Злочинець майстерно та швидко лазив по комунікаційних колодязях і житлових будинках, вирізаючи дорогоційний дріт. "Мисливець за кабелем" своїми діями завдав шкоди приватним компаніям на суму понад 140 тисяч гривень. Продуктивно сходив "на діло", нічого не скажеш.

Запоріжжя

У мелітопольському парку Горького стояла собі статуя оголеної казкової русалки, аж поки не взялись за неї комунальники. Чи то фарбу їм не було куди дівати, чи то хист до пензля прокинувся, але комунальники домалювали русалці бюстгальтер, наярували волосся та "освіжили" фарбою хвоста. Містяни ледь не побились: одні сумують за голою морською дівою, інші ініціативу підтримують. Добре, що статую хоч не спиляли. А могли ж.

Історія надто дивна, але факт є фактом: у Запорізькому районі поховали 30-річного чоловіка, який помер у гаражі після того, як його там зачинили поліцейські. Рідні та сусіди впевнені, що чоловіка вбили саме правоохоронці. Чоловік був собі напідпитку та дебоширив, а поліцейські зв'язали його та зачинили в гаражі, сподіваючись, що він протверезіє. Вранці жінка знайшла чоловіка мертвим. Справа заведена, а людини вже немає.

У Херсоні юні дівчата провчили нападника, який думав їх обікрасти, але не на тих нарвався. Коли злочинець вихопив в однієї з них смартфон, дівчата не рознубилася: одна схопилася за свій телефон, викликаючи поліцію, інша запустила в нападника важкою сумкою. І влучила так, що збила з ніг. Бандит отямився, та бігти було вже пізно: його підхопили патрульні. От так тендітні жінки рятують світ. І свої теоефони.

Вінниця

У Вінниці встановили унікальний прапор України на одній з найвищих споруд Європи - верхівці вінницької телевежі. На прапорі поставили підписи сотні бійців АТО, які захищають країну від російської агресії на Донбасі. Вінницька телевізійна щогла вважається однією з найвищих споруд Європи, її висота - 354 метри. Конструкція поступається лише київській телевежі, яка вища на 31 метр.

Тим часом в Іллінцях, що на Вінниччині, "чаклували" над пам'ятником Тарасу Шевченку. Думали оновити – пофарбували "Кобзаря" від маківки до п'яток у рожевий колір. Подивились – не сподобалось. Перефарбували у золотий. Але постамент таки залишили рожевим. Такий от гламур.

Полтава

У культурній колисці Україні, Полтаві, історичний центр міста перетворюється потроху на майданчик для торгівлі кавою, гамбургерами та іншим дріб'язком. Наприклад, в історичній будівлі, відомій як колишній кінотеатр ім. Котляревського, наразі можна придбати все: від прокладок та прального порошку – до напоїв та фаст-фуду. З недавніх пір сюди намагаються добудувати якусь халабуду, громада чинила опір цьому, після чого будівництво затихло. Зараз будівництво знову відновили. І все це –в кількох сотнях метрів від будівлі мерії.

Потрапивши у містичну Полтаву, треба бути обережним. Особливо під час купання в області. Днями в річці Кагамлик чоловік виловив сонячного карася – рибину вважають хижою за її любов поласувати ікрою інших риб. Карась родом з Північної Америки, до нас же потрапив випадково, чим, напевне, завдав шкоди екосистемі. Тож з Кагамликом треба бути обережними. Там такі карасі водяться, що вони всім карасям карасі.

Кропивницький

У тихому, на перший погляд, Кропивницькому ледь не щодня можна черпати натхнення для сюжетів бойовиків. Днями у центрі міста зaтримaли три aвтомобілі з тринадцятьма озброєними чоловікaми. У чолов'яг у багажниках лежали глaдкоствольні рушниці, нaрізна зброя, зaсоби для відстрілу гумових куль, a тaкож близько 200 нaбоїв. "Техаських рейнджерів" доправили до міського відділу поліції. Куди саме прямували чоловіки, поліцейські так і не розповіли.

"Вчителька моя, зоре світова" – це точно не про ту вчительку з Олександрії, яка замкнула дитину в класі, відібрала смартфон та змусила мити парту від вишкрябаного ручкою малюнку та напису. Дитина просто сиділа за партою, а напис, як згодом з'ясували, був там давно. Вчительку ж це "заділо за живе" і вона змусила дитину відмивати народну творчість. Дитина, зрозуміло, пожалілася батькам, і зараз вчительці доводиться мати справу з татом дитини. А на парті було написано: "Если препод несет …., нарисуй еще вагон!".

Хмельницький

На Віньковеччині творяться страшні речі: масово гинуть корови. На тижні полягла 101 корова, ще кілька – на межі смерті. Лабораторні дослідження показали, що тварини гинуть через отруєння фосфідом цинку. Фермери кажуть, що отруту коровам підсипали в їжу навмисне, щоб загинуло все стадо. За справу взялись правоохоронці, та тварин вже не повернеш.

Ще на Хмельниччині "загримів" за грати онлайн-сепаратист, який вів антидержавну пропаганду у вже забороненому "Вконтакте". Чоловік закликав до змін державного кордону України, пропагував діяльність терористичних організацій "Л/ДНР" та підтримував військову агресію окупантів на сході держави. Спілкуючись із бойовиками у соцмережах, він висловлював готовність воювати на їх боці. Отак докричався, що сів на три роки.

Крим

Росія затіяла у Криму чергові контртерористичні навчання. Як ведеться, задіяла в них тисячі військових, сучасну техніку. Згодом виявилось, що окупанти влаштували цей військовий театр аби просто полякати українців. Вони думали, що лякали, та насправді лише купу грошей на вітер викинули.

Ось що дійсно лякало в Криму на днях – так це безхатченки без трусів. В Алушті люди поскаржились на психічно хворих, які тиняються містом у лахміттях, не маючи житла і лякають своїм виглядом туристів. Деякі безхатченки розгулюють курортним містом просто без трусів. Деякі, випивши зайвого, гуляють містом і розмахують мечами – як у "Зіркових війнах".

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme