Чим зайнятися у вихідні 10-11 квітня

Якщо ви сучасна людина в сучасному місті, питання, чим зайняти себе на вихідні є одним з найбільш непростих. Навіть коли у вас на розваги достатньо грошей

Валя Котик
Журналіст відділу «Життя», редактор відділу «Молодий укроп»
Чим зайнятися у вихідні 10-11 квітня…
Фото: УНІАН

Тому щоп’ятниці Depo.ua підкидатиме вам кілька варіантів. Всі вони перевірені нашими авторами особисто. Може вам з того переліку нічого й не підійде, а може знайдете кілька ідей, як урізноманітнити вихідні. 

Що почитати: "Вокзал на вулиці Відчаю", Чайна М'євіль

книжка Вокзал на вулиці Відчаю Чайни М"євіль

Вчений-винахідник двигуна кризової енергії Айзек Ден дер Ґрімнебулін має стосунки з напівжінкою-напівкомахою Лін з раси хепрі. До нього звертається за допомогою напівлюдина-напівптах Яґарек, якому за страшний злочин відрізали крила, щоби він повернув йому небо. Ґрімнебулін - хоч і маргінальний, але дуже талановитий науковець, фахівець з фізики, математики, протигеотропної тавматургії та теорії об'єднаного поля.

Проводячи досліди над комахами, він раптово дає життя великому злу, яке полює на людей, висмоктуючи їхній розум. Тепер треба рятувати всіх від цієї халепи. Окремо треба рятувати Лін від садиста, який тримає її в полоні і себе від купи потвор різного штибу. Ну і допомогти таки нещасному Яґареку.

Всі ці події відбуваються у місті-державі Новий Кробузон, де крім людей живуть інші раси. Хепрі - жінки в них мають голови комах і тіла людей, а чоловіки - просто велики комахи; гаруди - напівлюди-напівптахи, конструкти - біороботи, пороблені -  організми, зліплені хурургічним способом з різних видів живих і неживих створінь, водяники, какти, вірми...

Загалом, почавши читати цю книжку ви зрозумієте, що людська фантазія не має меж. Роман пригодницький, доволі похмурий, багато в чому його можна віднести до кіберпанку. Сам автор, в одному з інтерв'ю описав книгу як фентезі у альтернативному світі з вікторіанською технологією. "Отже, це скоріше не феодальне суспільство, а ранньоіндустріальне капіталістичне, з яскраво вираженими рисами загниваючої поліцейської держави", - резюмував він.

Автор - наш із вами сучасник, фундатор новітнього напряму фантастичної літератури, так званого "нового химерного фентезі". 

Що подивитися: Абатство Даунтон

Якщо ви його досі не дивилися - саме час нарешті подивитися, а якщо вже дивилися - не відмовляйте собі в задоволенні зробити це знову. Адше це просто шикарний телесеріал, що заспокоює нерви не гірше за гаряче молоко з медом.

Основні події відбуваються у Великій Британії після 1910 року, у вигаданому Абатстві Даунтон, розташованому в Йоркширі. Там живе родина аристократів Кроулі: батько сімейства, матір, три дорослі доньки, також періодично з'являються їхні гості і родичі. Атмосферу передано дуже майстерно, що викликає у глядача повне занурення в сюжет. Неабияк цьому допомагає і те, що на рівні з життям британської аристократії, показують також життя їхньої прислуги. 

Буденне життя аристократів, прислуги і місцевих жителів тісно переплітається з такими подіями як катастрофа Титаніка, початок Першої світової війни, епідемія іспанки, ірландська визвольна війна, вибори, Пивний путч. Тут показано, як піднімався робочий клас, як поступово приходила в занепад британська аристократія, як починали боротьбу за свої права емансіпантки, як в містах з'являлися автомобілі, телефони та електрика. 

Серіал зібрав купу нагород, серед яких "Золотий глобус", а закінчився в 2015 році, на 6 сезоні. Тож можна сидіти і дивитися скількі завгодно, не переживаючи, що забудете події попереднього сезону, доки дочекаєтеся наступного. 

Що приготувати: Фалафель

фалафель з нуту

Ця страва смачніша, ніж виглядає, чесно!

Фалафель - це кульки з меленого нуту з додаванням зелені і спецій, засмажені у фритюрі. Страва корисна, інгредієнти, з яких складається фалафель, допомагають зв'язувати і виводити жовч, боротися з запором. Крім цього, вживання нуту допоможе запобігти деяким серцево-судинним захворюванням, в нуті присутні селен і залізо. Він підходит і вегетаріанцям, і тим хто постує, і тим, хто хотів би схуднути - зерна нуту складаються з 55% вуглеводів, 25% білка і не більше 7% жирів (хоча тут, звісно, варто не забувати, що ви ще будете смажити фалафель у фритюрі).

На 250 грамів сухого нуту візьмемо: літр води, одну цибулину, 3-4 великих зубчика часнику, по ¼ пучка кінзи і петрушки, 2 чайні ложки зіри, 1 чайну ложку коріандру, кардамон – на кінчику ножа, по ¼ чайної ложки солі і перцю і рослинну олію для фритюру. Не нехтуйте переліченими зеленню і спеціями, якщо хочете їсти смачну страву з національним колоритом, а не смажене горохове пюре.

Нут заливаємо холодною(!) водою з верхом і залишаємо мінімум на сім годин. Можна більше. На ніч – просто ідеально. Якщо вдома тепло, краще приберіть ємність в холодильник.

Коли час вийшов, лливаємо воду, споліскуємо нут під проточною водою і розмелюємо за допомогою м'ясорубки чи блендера до стану пюре. Так само подрібнюємо і решту інгрідієнтів. 

Ретельно перемішуємо нашу суміш. Має вийти густе пюре зеленуватого кольору. Якщо пюре вийшло таке соковите, що аж тече, сік необхідно віджати і дати трохи борошна. Але зазвичай суміш виходить сухою і борошна не потребує.

Ліпимо руками кульки розміром з волоський горіх. Розігріваємо рослинну олію в казані чи глибокій пательні і обсмажуємо наші фалафелі до золотавого кольору, перегортаючи їх час від часу (перегортати зручно столовою ложкою). Як правило, на обсмаження однієї порції уходить 4-5 хвилин.

Їдять фалафель в кожній країні по-різному, вкладають у піту разом із овочевим салатом, загортають у лаваш як шаурму чи вживають як самостійну страву. Однаково смачний фалафель і гарячим, і холодним.

Читайте також: Як приготувати фалафель і звідки він взявся

Куди піти: кататися на велосипеді

А якщо не вмієте - то піти і навчитися кататися на велосипеді. Чи на самокаті. Погодьтеся, що нинішні обставини усіляко вас до цього підштовхують. Їзда не велосипеді додасть вам мобільності в часи, коли краще не користуватися громадським транспортом, допоможе тримати себе у формі доки закритий ваш спортзал, знайти нових друзів і побачити місця, в які ви раніше ще не забиралися.

Навчитися їздити не велосипеді - не так вже і важко, повірте автору. Близько десяти щоденних занять по дві години може цілком вистачити для того, щоби ви могли кататися. Звісно, не всюди, маршрут треба буде попервах ретельно підбирати і планувати, а якщо не впевнені, що проїдете - краще злізьте з велосипеду і поведіть його пішки.

Дотримуйтеся правил безпеки. Не заїжджайте на проїжджу частину, якщо ви ще не впевнений користувач. Завжди вдягайте шолом і майте при собі питну воду в достатній кількості.

Передбачення на наступний тиждень: Успішний в житті не той, хто завжди перемагає, а той, хто ніколи не здається

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme