Чим загрожує світу вірус Зіка

Стрімке поширення вірусу Зіка Америкою змушує медиків хапатися за голову
Depo.Життя
27 січня 2016 18:00
ФОТО: depo.ua
Чим загрожує світу вірус Зіка
Чим загрожує світу вірус Зіка

Віруси та інфекції не хочуть облишати людство у спокої -  резонансні новини з життя примітивних істот з'являються ледь не кожного місяця. Відомі і щойно відкриті хвороби спалахують на різних континентах. 

У 2003-му світ вразила епідемія пташиного грипу. За 12 років впоратися з недугом не вдалося - так, рік тому хвороба лиходіяла у Китаї. 

У 2009-му на арену вийшов свинячий або каліфорнійський грип. Спочатку перехворіли мексиканці, за ними - мешканці США,  а потім вірус швидко розлетівся по всьому світу. Зараз саме цей штам лютує в Україні, втім говорять про хворобу українці вже спокійніше, - не хочуть вдаватися до паніки восьмирічної давності. 

Два з гаком роки тому з Гвінеї почалася епідемія еболи - вірус швидко вийшов за межі Африки,  поширившись на США та країни Західної Європи, і забрав близько 12 тис. життів. І хоча не так давно ВООЗ оголосила про завершення епідемії, новину затьмарила... чергова смерть від лихоманки. Медики констатували: вірус мутував, і можна чекати на новий спалах хвороби

Наразі ж преса замайоріла новинами про відносно нову хворобу - вірус Зіка. Проаналізувавши ситуацію, влада кількох країн оприлюднила сенсаційні поради для жінок: так, мешканок Бразилії та Сальвадорі попросили утриматися від вагітності на наступні два роки. В Колумбії ж кажуть, що замислюватися про поповнення у родині не варто у найближчі шість-вісім місяців. 

Чим загрожує світу вірус Зіка - фото 1

Depo.ua зібрав інформацію про жахливий вірус, який ризикує погіршити демографічну ситуацію в усьому світі.

За інформацією західних ЗМІ, з осені кількість людей, що захворіли на страшну хворобу, доросла до 4 тис. з гаком. Особливу небезпечний вірус для вагітних жінок та їхніх майбутніх малюків. Зіка підвищує ризик народження немовлят із дуже маленькою головою та об'ємом мозку. Як наслідок, малюки зростають розумово відсталими. А деякі помирають вже у перші дні життя - зокрема в Бразилії зафіксовано вже п'ять смертей немовлят від вірусу. 

Західна преса повідомляє про 12 хворих у США, у 1 - у Данії. Тобто, вірус, вже встигнув подолати трансконтинентальний "кордон". 

ВООЗ спантеличено розводить руками. Мовляв, однозначно говорити про те, що немовлятам загрожує саме Зіка, не можна. Але факторів, які вказують на причинно-наслідковий зв'язок, є чимало .

Наразі не рекомендовані поїздки у 14 країн. Вчені стверджують, що вірус може перекинутися далі. 

Чим загрожує світу вірус Зіка - фото 2

Як виявилося, перший спалах Зіка зафіксували у Африці ще у 1947-му році. Але майже за шістдесят років від хвороби не винайшли ані ліків, ані вакцини. 

Південною Америкою вірус поширюється з зими 2014-го року. Зокрема тоді спалах захворювання зафіксували у Чилі. Цікаво, що кілька місяців тому МОЗ Бразилії стверджував: причин для паніки немає, ситуація під контролем, а хвороба не здатна завдати значної шкоди здоров'ю. 

Втім, контролювати події виявилось неможливо. Адже способу знищити комарів Aedes, які розносять заразу, знайти не вдалося. Зашишається нагадувати: небезпечні комахи найбільш активні вранці і ввечері. А серед головних рекомендацій медиків - використання усіх можливих засобів для захисту від укусів, від протимоскітної сітки до спеціальних спреїв. Поширювати нехитрі поради у Бразилії відрядили 200 тис. військових.

Чим загрожує світу вірус Зіка - фото 3

ВООЗ наголошує: вірус може передаватися від матері дитині, яка перебуває в її утробі. А от при спілкуванні та інших контактах здорових людей небезпеки захворіти немає. Думку спростовує федеральне агентство "Центри з контролю і профілактики захворювань США". За його даними, вже зафіксований один випадок передачі вірусу при статевому контакті. 

За симптомами хвороба нагадує особливий тип грипу - підвищується температура, ломить кості, болять очі і голова, з'являється сип. Зазвичай неприємності закінчуються за два - сім дні.  

Втім, крім загроз для плоду, вірус загрожує розвитком ускладнення у вигляді синдрому Гійєна-Барре. Серед симптомів автоімунного порушення - вегето-судинна дистонія та слабкість у м'язах, які в гіршому випадку призводять до паралічу. 

Чим загрожує світу вірус Зіка - фото 3

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя