Чим загрожує світу вірус Зіка

Стрімке поширення вірусу Зіка Америкою змушує медиків хапатися за голову
Чим загрожує світу вірус Зіка
Чим загрожує світу вірус Зіка

Віруси та інфекції не хочуть облишати людство у спокої -  резонансні новини з життя примітивних істот з'являються ледь не кожного місяця. Відомі і щойно відкриті хвороби спалахують на різних континентах. 

У 2003-му світ вразила епідемія пташиного грипу. За 12 років впоратися з недугом не вдалося - так, рік тому хвороба лиходіяла у Китаї. 

У 2009-му на арену вийшов свинячий або каліфорнійський грип. Спочатку перехворіли мексиканці, за ними - мешканці США,  а потім вірус швидко розлетівся по всьому світу. Зараз саме цей штам лютує в Україні, втім говорять про хворобу українці вже спокійніше, - не хочуть вдаватися до паніки восьмирічної давності. 

Два з гаком роки тому з Гвінеї почалася епідемія еболи - вірус швидко вийшов за межі Африки,  поширившись на США та країни Західної Європи, і забрав близько 12 тис. життів. І хоча не так давно ВООЗ оголосила про завершення епідемії, новину затьмарила... чергова смерть від лихоманки. Медики констатували: вірус мутував, і можна чекати на новий спалах хвороби

Наразі ж преса замайоріла новинами про відносно нову хворобу - вірус Зіка. Проаналізувавши ситуацію, влада кількох країн оприлюднила сенсаційні поради для жінок: так, мешканок Бразилії та Сальвадорі попросили утриматися від вагітності на наступні два роки. В Колумбії ж кажуть, що замислюватися про поповнення у родині не варто у найближчі шість-вісім місяців. 

Чим загрожує світу вірус Зіка - фото 1

Depo.ua зібрав інформацію про жахливий вірус, який ризикує погіршити демографічну ситуацію в усьому світі.

За інформацією західних ЗМІ, з осені кількість людей, що захворіли на страшну хворобу, доросла до 4 тис. з гаком. Особливу небезпечний вірус для вагітних жінок та їхніх майбутніх малюків. Зіка підвищує ризик народження немовлят із дуже маленькою головою та об'ємом мозку. Як наслідок, малюки зростають розумово відсталими. А деякі помирають вже у перші дні життя - зокрема в Бразилії зафіксовано вже п'ять смертей немовлят від вірусу. 

Західна преса повідомляє про 12 хворих у США, у 1 - у Данії. Тобто, вірус, вже встигнув подолати трансконтинентальний "кордон". 

ВООЗ спантеличено розводить руками. Мовляв, однозначно говорити про те, що немовлятам загрожує саме Зіка, не можна. Але факторів, які вказують на причинно-наслідковий зв'язок, є чимало .

Наразі не рекомендовані поїздки у 14 країн. Вчені стверджують, що вірус може перекинутися далі. 

Чим загрожує світу вірус Зіка - фото 2

Як виявилося, перший спалах Зіка зафіксували у Африці ще у 1947-му році. Але майже за шістдесят років від хвороби не винайшли ані ліків, ані вакцини. 

Південною Америкою вірус поширюється з зими 2014-го року. Зокрема тоді спалах захворювання зафіксували у Чилі. Цікаво, що кілька місяців тому МОЗ Бразилії стверджував: причин для паніки немає, ситуація під контролем, а хвороба не здатна завдати значної шкоди здоров'ю. 

Втім, контролювати події виявилось неможливо. Адже способу знищити комарів Aedes, які розносять заразу, знайти не вдалося. Зашишається нагадувати: небезпечні комахи найбільш активні вранці і ввечері. А серед головних рекомендацій медиків - використання усіх можливих засобів для захисту від укусів, від протимоскітної сітки до спеціальних спреїв. Поширювати нехитрі поради у Бразилії відрядили 200 тис. військових.

Чим загрожує світу вірус Зіка - фото 3

ВООЗ наголошує: вірус може передаватися від матері дитині, яка перебуває в її утробі. А от при спілкуванні та інших контактах здорових людей небезпеки захворіти немає. Думку спростовує федеральне агентство "Центри з контролю і профілактики захворювань США". За його даними, вже зафіксований один випадок передачі вірусу при статевому контакті. 

За симптомами хвороба нагадує особливий тип грипу - підвищується температура, ломить кості, болять очі і голова, з'являється сип. Зазвичай неприємності закінчуються за два - сім дні.  

Втім, крім загроз для плоду, вірус загрожує розвитком ускладнення у вигляді синдрому Гійєна-Барре. Серед симптомів автоімунного порушення - вегето-судинна дистонія та слабкість у м'язах, які в гіршому випадку призводять до паралічу. 

Чим загрожує світу вірус Зіка - фото 3

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя