Чим відомий російський актор Володимир Назаров, який попросив Путіна звільнити Савченко

Російський актор та композитор Володимир Назаров в останні роки не приховує своїх опозиційних поглядів
Depo.Життя
9 березня 2016 11:02
ФОТО: depo.ua
Чим відомий російський актор Володимир Назаров, який попросив Путіна звільнити Савченко
Чим відомий російський актор Володимир Назаров, який попросив Путіна звільнити Савченко

Днями народний артист Росії, композитор і режисер Володимир Назаров звернувся до президента Володимира Путіна з проханням негайно звільнити полонену Надію Савченко, повідомляє depo.ua.

Володимир Васильович Назаров (24 лютого 1952, Новомосковськ, Дніпропетровська область, УРСР) — російський композитор, співак, актор, кінорежисер, художній керівник музичного театру Національного мистецтва, професор Російської академії музики імені Гнесіних. Заслужений артист РРФСР (1988). Народний артист Росії (2004). Член Спілки театральних діячів Російської Федерації. Член Спілки кінематографістів Росії.

У 2014 році Назаров покинув пост художнього керівника Державного музичного театру національного мистецтва через проблеми за результатами міністерської перевірки, в серпні того ж року заснував автономний Музичний театр національного мистецтва.

В грудні 2015 року як член громадської ради громадського телебачення Росії виступив з різкою заявою щодо стану культури та охорони здоров'я в Росії, засилля пропаганди в російських ЗМІ. Заява зроблена у формі відкритого листа на ім'я голови ради громадського телебачення Росії Олега Табакова. 

Назаров написав у листі, що Олег Павлович Табаков дозволив собі мерзенні і підлі образи на адресу України, на адресу українців, яких він назвав убогими. Нагадаємо, що у липні 2015 року Табаков заявив, що йому соромно за "гидоти, які роблять українці, вбиваючи людей і руйнуючи їх житла". За його словами, українці "в якомусь сенсі убогі". "У всі часи їх кращі представники інтелекту, літератури - вони в порівнянні з росіянами були десь на другій або третій позиції", - заявив російський культурний діяч.

"Все це було б його особистою справою, якби за цим не проглядалася цікава політична підоснова. У той самий момент, коли Кремль відрубав в України Крим і веде підлу війну, так звану гібридну війну, на південному сході, в Донбасі і Луганську, народний артист СРСР виступає і посилає меседж Кремлю - правильно робите, хлопці! Чого їх жаліти-то? Люди вони, по-порівнянні з російськими, на третій позиції. Так що, молодці!" - зазначив Назаров.

Він підкреслив, що цього разу Табаков перестарався.

"Наші правителі приходять і йдуть, а ви, артисти, залишаєтеся. І навічно, скільки будуть згадувати вас, ось це вам не пробачать! Не пробачать ні росіяни, ні українці. Я вважаю себе українцем і я глибоко ображений цим вашим висловлюванням відверто расистського штибу. Я розумію, Олег Павлович, що ви не підете у відставку. Більш того, будете наполягати на своїй правоті. І я вважаю вас чудовим актором, але людина ви дуже погана! І я не можу більше працювати під вашим керівництвом у Раді по Громадському телебаченню Росії. Маю честь, панове!" - заявив Назаров.

Артист був членом Ради з Громадському телебаченню Росії з 2012 року.

Також актор відреагував на вбивство Бориса Нємцова і звернувся до росіян.

"Я, Володимир Назаров, Народний артист Росії, професор, і просто вільна людина, в силу свого віку і виховання не можу перешкодити Вам здоровим, тренованим, жорстоким і позбавленим совісті, що не поважають Конституцію Росії, Господа Кадиров і Путін, а також всім хто Вас підтримує, направляти на нас приціли, але я можу стати ПОРУЧ з Михайлом Касьяновим і ВОЛОДИМИРОМ Кара-Мурзою і сказати -СТРІЛЯЙТЕ в МЕНЕ ТЕЖ !!!!! І я закликаю всіх, кому дорога свобода і гідне життя, стати поруч з нами! І я Вам скажу, де я буду точно! 27 лютого я покладу квіти до місця загибелі Бориса Нємцова, і я впевнений нас буде багато, і ми покажемо, що нас не залякати, і це наша країн, і ми Вам, мерзотникам, її не віддамо! РОСІЯ БУДЕ ВІЛЬНОЮ", - написав Назаров у соцмережі.

В нещодавньому інтерв'ю Радіо Свободі Назаров заявив, що давно товаришував з російськими опозиціонерами, але це не викликало ніяких нарікань, а ось через його критику анексії Криму, за його словами, йому вже помстилися.

"Вони мені помстилися вже по повній програмі до того, як я займав якусь активну політичну позицію. Мабуть, я навіть злегка запізнився з цим, мені треба було раніше. У світі мистецтва зараз дві складових. Якщо ти хочеш прекрасно існувати, щоб у тебе все було в порядку і тобі давали гроші, треба позначити свою любов до верховного нашого начальнику, розповісти, як ти його любиш, любиш. Але я і раніше не вмів гнутися, і зараз у мене спина не згинається в догідливих поклонах. Тому я вважав, що моя основна задача - це ставити мої спектаклі, писати музику, це і буде моя місія на цій землі, а все інше нехай роблять політики. Але, бачите, виявляється, все це не так", - сказав артист.

Назаров також зазначив, що вважає себе українцем і присвятив пісню загиблим співвітчизникам у війні з росіянами на Донбасі.

"Що стосується України - це моя батьківщина, я там народився, я там виріс, я вважаю себе українцем. Я вважаю, що там дійсно йде несправедлива війна, жахлива війна, молю Бога, щоб вона швидше припинився. Але скажу, що Україна зараз показує приклад гідності, боротьби за свободу. Маю велику надію, що цей приклад буде зрозумілим і підхопленим Росією", - сказав актор.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя