Чим насправді шкодять українцям Зеленський з Лещенком

Суспільство щосили зашкварчало на студію "Квартал-95" і її фронтмена Володимира Зеленського. Втім, це і є нашою найголовнішою проблемою
Depo.Життя
12 вересня 2016 14:00
ФОТО: depo.ua
Чим насправді шкодять українцям Зеленський з Лещенком
Чим насправді шкодять українцям Зеленський з Лещенком

Скандал із Зеленським в українському інформпросторі мало відрізняється від інших. Гнівні коменти заповнюють майже всю стрічку, потім хтось починає жалітися, що окрім обраного скандалу в улюбленій соцмережі нічого не видно.

Ремарку ігнорують і ще з тиждень обсмоктують історію, щодо якої у перші ж години усе стало ясно.

Хоча в країні вистачає більш серйозних проблем, скандальна тема, хіт-мейкер тижня для суспільства набагато привабливіша, ніж, наприклад, проблеми української освіти, медицини чи економіки. Адже у таких історіях здебільшого йдеться про прості, зрозумілі речі, над якими не варто надто глибоко замислюватися, зате можна покричати. 

Чим насправді шкодять українцям Зеленський з Лещенком - фото 1

 Чим насправді шкодять українцям Зеленський з Лещенком - фото 2

Тож зазвичай тему обсмоктують доти, доки не з'явиться нова жертва, тож цими вихідними у соцмережах відбулася перезмінка. 

 "Тепер Зеленський винен Лещенку могорич", - жартують користувачі.

Чим насправді шкодять українцям Зеленський з Лещенком - фото 3

 Звісно,  галасом навколо "Кварталу-95" горесвісного нардепа з його квартирою поки що не забули, але без сумніву забудуть ще за тиждень або два. І хоча імідж героя буде зіпсовано,  "судді" дивідендів з цього не отримають. А от якби не шипіли, а працювали, продумували власний бізнес чи коригували кар'єрні плани,  скоріше за все, отримали б. 

Виняток - політики, які поспішають використати скандальні інфоприводи заради піару. Критикувати легко і приємно, а робити щось суттєве - набагато важче. 

Чим насправді шкодять українцям Зеленський з Лещенком - фото 4

Після Майдану в українців з'явилася звичка все ділити на чорне і біле. Білим пишатися, чорне – ганьбити. Цю рису новоявленого українського менталітету зручно використовувати у різноманітних політтехнологіях чи просто ринкових війнах. Хочеш підтопити конкурента, почни за ним слідкувати. І якщо раптом проскочить "зрада", ти досягнеш своєї мети.

Вразливість  українців щодо подібних маніпуляцій насторожує. І якщо б йшлося не про цілу націю, а про конкретну людину, будь-який  психолог сказав би, що зосереджуючи увагу на інших, викидаючи у прірву купу енергії, пацієнт намагається втекти від власних проблем. Не аналізувати власні дії і помилки, не будувати планів, не підводити підсумків. 

Зазначимо, що навіть у національній ідеї зазвичай фігурують терміни "покарати", "люструвати", "побороти", "знищити". А от слів "розвинути" і "створити" значно менше. Тож складаєтся враження, що українці не знають, як жити, і чим займатися, коли все буде "подолано", коли Лещенко віддасть квартиру на благодійність, а Зеленський на кілька років візьме творчу відпустку... 

Але зрештою, ясно чим займатися - шукати заміну вже набридлим "ворогам народу".

Також читайте: Чому "95-квартал" – кращий політичний проект в Україні