Чим насправді може пишатися російська нація

12 червня на Росії відзначається день Росії

На Росії вирішили створити закон про російську націю для свого "великого багатоціонального народу", того, який "носій суверенітету".

Тобто, жителю Росії дозволяють бути "і чукчею і "русскім" одночасно". Хоча…чукчею він може і не бути, тільки "русскім" має бути обов'язково. Поважати і шанувати російську культуру, і трохи соромитися того, що він такий…"нєдорусскій".

Чим насправді може пишатися російська нація - фото 1

Росіянам, мабуть єдиному народу в світі, притаманне прагнення пишатися тим, що вони росіяни, і ставити себе вище за всіх. Американці – піндоси, кавказці – чурки, африканці – чорножопі, азіати – вузькоокі. Білоруси – бульбаші, українці – хохли. Ну тепер ще й укропи. Хоч щось оригінальне придумали…

Вони сміються з нас: "Я українець, я нічого не хочу робити, я хочу пишатися".

Росіяни пишаються своєю історією, навигадували Днів російської слави, до "побєдобєсія" пишаються перемогою у війні, яку вони назвали Великою Вітчизняною, своїми імператорами, мовою, літературою, вченими, письменниками і церквами.

Але якщо не слухати це ура-патріотичне кудкудакання, а трохи (ну хоч трохи!) зануритися в історію, все це красиве, старовинне, сповнене звитяги, розуму та величі – не російське.

Першою була не Московія, а Київська Русь. Київська Русь — середньовічна держава на території Східної Європи з центром у Києві. Велике князівство Московське, перейменоване в 1721 році на Російську імперію виникло в 1263 році, коли Київській Русі вже майже 400 років було. Російська історія Київську Русь собі нахабно привласнила.

Чим насправді може пишатися російська нація - фото 2

Дві російські імператриці Катрусі настільки ж росіянки, наскільки і Катерини.

Катерина I (уроджена Марта Самуїлівна Скавронська) – донька селянина у Великому князівстві Литовському Мінського воєводства. До прийняття православ'я носила ім'я Марта Гелена.

Катерина ІІ, якою росіяни так пишаються, ставлять їй пам'ятники і називають Великою – уроджена Софія Авґуста Фредеріка Ангальт-Цербст-Дорнбурґ. Вона дійсно зробила для російської державності чимало, поважала науки, вивчала мови. Але вона не була росіянкою.

Великий російський імператор Петро навчався як жити в інших країнах і примусово насаджував це в своїй дрімучій державі. Згадайте петровські реформи, відкриття шкіл, оновлення мови, будування кораблів і кам'яниць, модернізацію життєвого укладу – він цьому не в Москві навчився. Та й більше чотирьох тисяч нових слів в російську мову він ввів, запозичивши їх в інших державах.

Найкрасивіші палаци і собори росіянам будували іноземці.

Ісаакіївський собор Побудований в 1818—1858 рр. за проектом архітектора Огюста Монферрана.

Храм Спаса на Крові - по спільному проекту Альфреда Парланда і архімандрита Ігнатія Малишева, який потім відійшов від будівництва.

Палацову церкву в Царському Селі, Верхній сад палац і Великий каскад в Петергофі будував італієць Растреллі.

Петропавлівський собор - Доменіко Трезіні.

Та що й казати, якщо Московський кремль проектували італійські архітектори.

Велику свою Вітчизняну росіяни не виграли б без допомоги українців, білорусів та інших народів, загнаних у Радянський союз і без країн-союзників. А ще, і про це навіть в школі майже не розповідають, без американського ленд-лізу – програми, за якою Сполучені Штати Америки, частково на безоплатній основі, передавали своїм союзникам у Другій світовій війні боєприпаси, техніку, продовольство і стратегічну сировину, включаючи нафтопродукти. У СРСР з ідеологічних міркувань применшувалась значимість поставок, у той час, як за кордоном стверджувалося, що перемога над Німеччиною була визначена західною зброєю і що без ленд-лізу Радянський Союз не встояв би.

Росіяни пишаються тим, що російською літературою зачитується увесь світ. Її творили нащадок татарського роду Михайло Булгаков, нащадок шляхетного польського гербу Радван Федір Достоєвський, нащадок шотландських Лермонтів Михайло Лермонтов, німець Афанасій Фет, українець Микола Гоголь.

Род Івана Тургенєва, судячи з прізвища, походить від татарського мурзи Тургена, який прийняв російське підданство та імя Іван.

Рід Федіра Тютчєва може походити від кримського генуезція Тутче.

Пушкін…. Ну, ви знаєте.

Росіяни кажуть, що вони - великі російські письменники тому що писали російською мовою. Але й мова, якою вони писали, стала такою складною та багатою через численні залучення. Імператор Петро Перший ввів в російську мову 4,5 тисяч іноземних слів. Російська аристократія спілкувалася німецькою і французською.

З середини XVII на базі московського койне складається російська національна мова і з того ж віку московити починають "тягнути до рота" слова з усіх мов, які чули. В XVII запозичували переважно з польського, в XVIII з німецького і голландської, в XIX сторіччі дісталися до французької, ну а потім вже запозичували з англійської.

Багато запозичень з латини, грецької, та тюркської груп. Скільки всього цих запозичень лінгвісти рахувати не беруться.

"Колбаса" і "магазин", "юбка" і "брюки", "пингвин" і "гусар", "Библия" і "газета", "хунта" і "банк", "чай" і "каникулы", "трактор" і "багатырь", "арест" и "кружка", "солдат" и "шина", "арбуз", "чемодан", "рыцарь", "ярмарка", "лошадь", "кирпич", "утюг", "бульон", "жест"…. Людоньки, їх десятки тисяч!

Навіть слово "Русь" – запозичене!

Чимало науковців, особливо петербурзької школи пов'язує назву "Русь" із фінською назвою шведів "Ruotsi". Німецький славіст Мюллер виводив походження терміну "Русь" від скандинавського етноніма "Ruder". Згідно з іраномовною версією етнонім "русь" відповідає перському "ruxs", що означає сяйво, або осетинському "ruxs" - світлий

Слово "Росія" походить від російської транскрипції грецького слова Ῥωσία.

Російська кухня. Подивіться, що пропонують в їхніх ресторанах. Пельмені, вареники, шашлик, плов, борщ, салат "Олів'є". Парена репа, бабки, курники, тюря і каші – от їхня національна кухня. Картопля і та не рідна, завезена з Америки.

Вони зневажають і критикують увесь світ, користуючись комп'ютерами, які винайшли в США, Інтернетом, який винайшли в США, у "Фейсбуці", придуманому американцем Цукербергом. А все нарікають на "клятих піндосів".

Чим росіяни насправді можуть пишатися, так це своєю бичачою, незламною впевненістю в тому, що вони - найкрутіші в світі. Мати таку велику нездоланну пиху - це також у своєму роді досягнення.

Справді, куди нам до них.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна