Чим насправді може пишатися російська нація

12 червня на Росії відзначається день Росії

Валя Котик
Журналіст відділу «Життя», редактор відділу «Молодий укроп»
Чим насправді може пишатися російська на…

Ще в сиву давнину - в 2016 році, на Росії вирішили створити закон про російську націю для свого "великого багатоціонального народу". Того, який "носій суверенітету".

Тобто, жителю Росії дозволяють бути "і чукчею і "русскім" одночасно". Хоча…чукчею він може і не бути, тільки "русскім" має бути обов'язково. Поважати і шанувати російську культуру, і трохи соромитися того, що він такий…"нєдорусскій".

Чим насправді може пишатися російська нація - фото 1

Росіянам, мабуть, єдиним у світі, притаманне прагнення пишатися тим, що вони росіяни, водночас зневажаючи всіх рештц. Американці – піндоси, кавказці – чурки, африканці – чорножопі, азіати – вузькоокі. Білоруси – бульбаші, балтійці - тормоза, українці – хохли. Ну і укропи. На цьому ресурс великоруського мозку вичерпався і нічого нового вони придумати не здатні. Тим паче що довбаним укропам нове прізвисько так сподобалося, що вони створили на його основі пісні, шеврони, меми і навіть партію.

Вони сміються з нас: "Я українець, я нічого не хочу робити, я хочу пишатися".

Вони-то, ясна річ, так не роблять.

Це ж не росіяни пишаються своєю історією, а не сьогоденням. Це ж не вони навигадували Днів російської слави, до побєдобєсія кичаться перемогою у війні, яку назвали Великою Вітчизняною. Своїми імператорами, мовою, літературою, вченими, письменниками і церквами.

Але якщо не слухати це ура-патріотичне кудкудакання, а трохи (ну хоч трохи!) зануритися в історію, виявляється, що все оце красиве, старовинне, сповнене звитяги, розуму та величі – не російське.

Першою була не Московія, а Київська Русь. Київська Русь — середньовічна держава на території Східної Європи з центром у Києві. Велике князівство Московське, перейменоване в 1721 році на Російську імперію виникло в 1263 році, коли Київській Русі вже майже 400 років було. Російська історія Київську Русь нахабно привласнила.

Чим насправді може пишатися російська нація - фото 2

Дві великі російські імператриці настільки ж росіянки, наскільки і Катерини.

Катерина I (уроджена Марта Самуїлівна Скавронська) – донька селянина у Великому князівстві Литовському Мінського воєводства. До прийняття православ'я носила ім'я Марта Гелена.

Катерина ІІ – уроджена Софія Авґуста Фредеріка Ангальт-Цербст-Дорнбурґ. 

Великий російський імператор Петро вчився, як жити, в інших країнах і примусово насаджував це в своїй дрімучій державі. Згадайте петровські реформи, відкриття шкіл, оновлення мови, будування кораблів і кам'яниць, модернізацію життєвого укладу – він цьому не в Москві навчився. Та й більше чотирьох тисяч нових слів в російську мову він ввів, запозичивши їх в інших мов.

Найкрасивіші палаци і собори росіянам будували іноземці.

Ісаакіївський собор Побудований в 1818—1858 рр. за проектом архітектора Огюста Монферрана.

Храм Спаса на Крові - по спільному проекту Альфреда Парланда і архімандрита Ігнатія Малишева, який потім відійшов від будівництва.

Палацову церкву в Царському Селі, Верхній сад палац і Великий каскад в Петергофі будував італієць Растреллі.

Петропавлівський собор - Доменіко Трезіні.

Та що й казати, якщо навіть Московський кремль проектували італійські архітектори.

Найвідоміші зараз у світі зразки сучасної російської архітектури - це скульптури з гівна в Якутії. Хоча стривайте - якути ж теж не росіяни.

Велику свою Вітчизняну росіяни не виграли б без допомоги українців, білорусів та інших народів, загнаних у Радянський союз і без країн-союзників. А ще, і про це навіть в школі майже не розповідають, без американського ленд-лізу – програми, за якою Сполучені Штати Америки, частково на безоплатній основі, передавали своїм союзникам у Другій світовій війні боєприпаси, техніку, продовольство і стратегічну сировину, включаючи нафтопродукти. У СРСР з ідеологічних міркувань применшувалась. Між тим, перемога над Німеччиною була визначена західною зброєю і без ленд-лізу Радянський Союз, скоріше за все, не встояв би.

Росіяни пишаються тим, що російською літературою зачитується увесь світ. Її творили нащадок татарського роду Михайло Булгаков, нащадок шляхетного польського гербу Радван Федір Достоєвський, нащадок шотландських Лермонтів Михайло Лермонтов, німець Афанасій Фет, українець Микола Гоголь.

Род Івана Тургенєва, судячи з прізвища, походить від татарського мурзи Тургена, який прийняв російське підданство та ім'я Іван.

Рід Федіра Тютчєва може походити від кримського генуезція Тутче.

Пушкін…. Ну, ви знаєте.

Росіяни записують у великі російські письменники тих, хто писав російською мовою. Але й мова, якою вони писали, стала такою складною та багатою через численні залучення. Імператор Петро Перший ввів в російську мову 4,5 тисяч іноземних слів. Російська аристократія спілкувалася німецькою і французською.

З середини XVII на базі московського койне складається російська національна мова і з того ж віку московити починають "тягнути до рота" слова з усіх мов, які чули. В XVII запозичували переважно з польського, в XVIII з німецької і голландської, в XIX сторіччі дісталися до французької, ну а потім вже запозичували з англійської.

Багато запозичень з латини, грецької, та тюркської груп. Скільки всього цих запозичень лінгвісти рахувати не беруться.

"Колбаса" і "магазин", "юбка" і "брюки", "пингвин" і "гусар", "Библия" і "газета", "хунта" і "банк", "чай" і "каникулы", "трактор" і "багатырь", "арест" и "кружка", "солдат" и "шина", "арбуз", "чемодан", "рыцарь", "ярмарка", "лошадь", "кирпич", "утюг", "бульон", "жест"…. 

Навіть слово "Русь" – запозичене.

Чимало науковців, особливо петербурзької школи, пов'язує назву "Русь" із фінською назвою шведів "Ruotsi". Німецький славіст Мюллер виводив походження терміну "Русь" від скандинавського етноніма "Ruder". Згідно з іраномовною версією етнонім "русь" відповідає перському "ruxs", що означає сяйво, або осетинському "ruxs" - світлий

Слово "Росія" походить від російської транскрипції грецького слова Ῥωσία.

Російська кухня. Подивіться, що пропонують в їхніх ресторанах. Пельмені, вареники, шашлик, плов, борщ, салат "Олів'є"... Добре, салат олів'є - оте крошево під майонезом, може вони й придумали. Якщо вірити легенді про французського повара і його спотворений рецепт. Парена репа, бабки, курники, тюря і каші – оце російська національна кухня. Картопля і та не рідна, завезена з Америки.

Росіяни зневажають і критикують увесь світ, користуючись комп'ютерами, які винайшли в США, Інтернетом, який винайшли в США, у "Фейсбуці", придуманому американцем Цукербергом. А все нарікають на "клятих піндосів".

Чим росіяни насправді можуть пишатися, так це своєю бичачою, незламною впевненістю в тому, що вони - найкрутіші в світі. Мати таку велику нездоланну пиху - це також у своєму роді досягнення.

Справді, куди нам до них.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme