Чи загребе "Ла-ла-ленд" усі "Оскари"

Кіномани в очікуванні головної події сезону – вручення премії "Оскар", яке відбудеться 26 лютого

Чи загребе "Ла-ла-ленд" усі "Оскари"…

Абсолютним рекордсменом в цьому році є мюзикл Демієна Шазелла "Ла-ла-ленд" – картина зібрала аж 14 номінацій, повторивши успіх "Титаніка".

Думка кіноакадеміків збіглася з оцінкою глядачів. Фільм має солідний рейтинг у 8.9 на kinoafisha.ua і 8.5 на IMDB – сайті, який претендує на звання найголовнішої кінобази світу.

Більше того, під час прокату "Ла-ла-ленд" втрапив у 10-ку топу найкращих фільмів IMDB, хоча наразі впав до 58-ї позиції, що теж непогано.

Саме ця картина лідирує у списку запитів українських користувачів Інтернету до Google. Другу і третю позицію ділять "Прибуття" і "З міркувань сумління" відповідно.

А з усіх номінованих акторів найбільше українців цікавив виконавець головної ролі у мюзиклу Райан Гослінг.

Все це не може дивувати скептиків. Здавалося б, "Ла-Ла-Ленд" – картина хоч і якісна, але якогось особливого катарсису глядачу не несе. У порівнянні, наприклад, з іншим мюзиклом "Чикаго", який здобув 13 номінацій і 6 перемог, і взагалі видається простенькою ванільною казкою для дівчат.

У мережі "Ла-ла-ленд" часто порівнюють з попередньою роботою Шазелла "Одержимість", яка отримала три "Оскари" в другорядних номінаціях. Мовляв, в "Одержимості" теж багато музики, а головна тема фільму – також про жертви, на які людина готова йти заради свого призначення.

Втім, якщо у "Одержимості" доволі ретельно викопують з голів головних героїв усіх тарганів, що зазвичай цікаво інтелектуальному глядачу, у "Ла-ла-ленд" є романтика, любов і справа життя, заради якої герої жертвують усім.

І тут виникає питання, чи фільм насправді настільки сильний, чи то глядач втомився від серйозності, війн, проблем і терактів, і казка з хоч і сумним, але непоганим кінцем – найкращий вибір.

Є і ще одна думка. Кінокритики і користувачі соцмереж констатують, що фільм, звісно, не надто глибокий, але зробити картину, яка може стати відкриттям сезону, Голлівуд в цьому році не спромігся. Деякі навіть пророчать масовому американському кіно серйозний і тривалий спад. Мовляв, у наступні роки увага глядачів може переміститися на картини європейського виробництва, де ще вміють обходитися без штампів.

Так, картина "Прибуття" (друга за кількістю запросів Google від українців) хоч і переглядається на одному подиху, насправді є доволі класичним кіновтіленням теорії Ейнштейна. Цікаво і, для людей, які незнайомі з фізикою та філософією, неочікувано. Втім, новаторства тут явно бракує та й фантастика на тему часових пластів критиків бентежить рідко.

Фільм "З міркувань сумління" Мела Гібсона також зібрав непогану касу і багацько схвальних відгуків. Головний герой картини опиняється на війні, але збирається не вбивати, а рятувати життя. Звісно ж, гуманістичний лейтмотив у світі затребуваний та й таких персонажів раніше нахабно витісняли супер-герої, які рішуче та безжально громили ворогів. Втім, уникнути воєнного пафосу і вже обридлої глядачу романтизації фронту Гібсону не вдалося. Та він, здається, і не збирався.

Дана картина безумовно теж має шанси, але просякнутий коханням "Ла-ла-ленд" видається оригінальнішим. Тим паче, що в останньому штампи – не гріх, а жанр. Адже реалістичного бруду і суперечливих персонажів від романтичної картини ніхто не очікує.

Виділяють критики і драму Кеннета Лонергана "Манчестер біля моря", якому глядачі аплодують далеко не так голосно. Ще б пак: у картині немає жодного героїзму і жодних висновків. Реалістична картина охоплює день за днем, головний герой мучиться через недбалість, яка коштувала життя його найдорожчим людям. Але на порятунок ніхто не приходить і, більше того, ніхто не прийде. З усіх номінантів картина ближче всього до європейського арт-хаузу, втім, з досвіду попередніх років, кіноакадемія цінує дещо інші проекти.

Ще один претендент на головний "Оскар", картина "Місячне сяйво" якщо і може перемогти, то переважно завдяки потужному соціальному навантаженню, аніж мистецьким чеснотам. У фільмі розповідається про нелегкий життєвий шлях темношкірого гея, який мусить миритися з бідністю, неприйняттям однолітків, змагаючись з долею за право бути собою. Чимось нагадує не надто потужну картину "Мільйонер із нетрів", яка таки здобула статуетку, втім вдруге суддівська колегія навряд чи піде тим самим шляхом.

Також на статуетку за найкращий фільм претендують роботи "Лев", "Огорожі", "Приховані фігури", які не удостоїлися особливо гучних дифірамбів від критиків.

Можна прогнозувати, що головний двобій відбудеться між "Ла-ла-ленд" і "З міркувань сумління", а статуетку таки віддадуть першому. Цілком можливо, що ще один "Оскар" забере з собою Демієн Шазелл як найкращий режисер . А от Райан Гослінг і Емма Уотсон, які і розіграли в картині кохання, навряд чи поповнять колекцію персональних статуеток. В даній номінації обирають більш драматичні і серйозні ролі, де актори мають можливість ширше розкрити свою майстерність.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme