Скільки грошей назбирає Яценюк в кишенях покоївок

Кабмін задумав вивести хатніх робітниць з тіні, зобов'язавши їх укладати трудові договори та платити соціальні внески

Валя Котик
Журналіст відділу «Життя», редактор відділу «Молодий укроп»
Скільки грошей назбирає Яценюк в кишенях…

Днями Кабінет міністрів запропонував Верховній Раді законопроект, що легалізує роботу покоївок та хатніх робітниць шляхом укладання трудових договорів між роботодавцями та хатніми робітниками.

Урядовці пропонують внести зміни до Кодексу законів про працю, згідно з якими домашньою роботою вважається робота з обслуговування домашнього господарства на підставі трудового договору понад 80 годин на тиждень.

Крім цього, пропонується встановити, що хатні працівники можуть добровільно сплачувати єдиний соціальний внесок, як це роблять члени фермерського або особистого селянського господарства 

Ну тобто з Новим роком, шановні співвітчизники, в нашій державі залишилася всього одна проблема. Крим повернули, Донбас звільнили, долар стабілізували, економіка росте, дитячі садочки будуються, батареї у всіх теплі.

Тільки залишилося легалізувати не легалізований труд хатніх робітниць. Уявляєте, як вони зрадіють – працювали собі роками ніким не помічені і от тепер нарешті уряд, який цілими днями тільки те й робить, що про людей думає, додумавсь і до них. Подарував їм шанс на пенсію, якщо будуть укладати трудові договори та сплачувати соціальні внески.

Тобто раніше хатні робітниці могли якусь копійчину у міцну валюту перевести та під матрац заховати собі на старість, а тепер понесуть ці гроші у пенсійний фонд заради пенсії у 1 300 гривень?

Цікаво, тим, то ці закони приймає хоч на півдня вистачає 1 300 гривень? 

Це сарказм, але як про деякі "прожекти" серйозно говорити? Ну навіщо складати законопроекти, від яких мало того, що буде купа цілком зрозумілого обурення, так у підсумку ще й користі не буде. Ані робітницям, тому що вони не готові міняти частину заробітку на химерну пенсію, ані державі, бо робітниць за офіційною статистикою в Україні всього 162 тисячі. Не вийде за їхній рахунок "збільшити надходження до фондів соціального страхуваня".

Розробники законопроекту пояснюють, що його підготовлено "на виконання пункту 300 Плану заходів з виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів України та Стратегії сталого розвитку "Україна-2020" у 2015 році та пунктом 8 розпорядження Кабінету Міністрів України від 14.05.2015 № 450 "Про затвердження плану заходів щодо забезпечення виконання положень Європейської соціальної хартії (переглянутої) на 2015-2019 роки” передбачене положення щодо ратифікації Конвенції МОП № 189 про гідну працю домашніх працівників".

Коротше кажучи, це нам потрібно для розвитку і щоб бути ближче до Європи, де прибиральниці, покоївки, хатні робітниці працюють легально (хоча також не завжди і нелегальних мігранток на роботу беруть).

Але може краще було для початку виконати інші пункти цього великого плану. Наприклад, пункт 103 "Забезпечення ефективного захисту права приватної власності, у тому числі судовими органами", чи пункт 102 "Забезпечення істотного поліпшення умов ведення бізнесу в Україні". І це ми читаємо з першої сторінки, що на очі потрапила.

Чому ж Кабмін береться за черговий одіозний законопроект, який Рада усе одно провалить, можливо ще й під акомпанемент мітингу хатніх робітниць? Чи не намагання це продемонструвати, мовляв, ми напрацювали, хотіли людям допомогти, а Рада все як завжди "похєріла"? 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme