Фішка дочки: Чи справді PayPal ощасливила українців

Новина про вихід PayPal на український ринок розлетілася інформ-простором. Щоправда, згодом з'ясувалося, що йдеться про його дочірню компанію Xoom, і з переводами далеко не все просто

Фішка дочки: Чи справді PayPal ощасливил…

Новиною поділився керуючий партнер Creative Quarter та лідер руху "PayPal для України" Ілля Канігштейн у Facebook, передає Depo.ua.

"Головна новина 2018 року. PayPal включив можливість транскордонних переказів для України. Поки що тільки з США і поки що тільки через свою дочку Xoom. Але я впевнений, що це тільки початок", - написав він.

Додав, що систему переказу грошових коштів Xoom PayPal купив у 2015-му. Раніше сервіс дозволяв переводити гроші із США у 44 країни. Тепер список розширився до 130. Серед запропонованих адресатів - мешканці України.

Користуватися системою можна через мобільний додаток, або ж безпосередньо на сайті. Отримувати перекази пропонують через систему Cash Pickup у відділеннях Ощадбанку, Приватбанку, Universal, Pravex, Укргазбанку.

На добу можна пересилати до $2999, ліміт на 30 днів становить $6000. Суму можна збільшити, сервісу додаткові документи.

"За найскромнішими підрахунками, завдяки нашим заробітчанам, за оцінкою НБУ, в 2018 р в Україні надійде не менше 9 млрд доларів США. Через Xoom відправляються кошти рідним і близьким (то, що англійською звучить як friends and family). Тобто спорідненість підтверджувати не потрібно, але це саме особисті переклади", - повідомив Канігштейн.

Фінансовий аналітик Михайло Демків з'ясував, що при переказі $50 доведеться заплатити комісію у 22%. Акцентував, що для людей, які продають у США власний хендмейд, вона завелика.

До речі, при переказі більшої суми комісійний відсоток менший. Наприклад, за $500 доведеться віддати сервісу близько 2%.

Втім, якщо йдеться про сувеніри з України, у роздрібній торгівлі фігурують значно менші цифри.

Перемога значущою не видається, адже розширення ринку дозволяє Xoom переводити гроші у 70% країн світу. До того ж, умови не надто відрізняються від інших систем переказу коштів.

Наприклад, багато українців користуються так званими SWIFT-переказами. Через систему "Приват 24" такий переказ можна здійснити без відвідування банку. Відправник сплачує комісію у 0,5%, плюс $12. Нарахування на карту для виплат потягне 0,5% вже з отримувача.

Переказ Western Union можна зробити з власної картки, а отримувач забиратиме гроші із відділення системи.

Комісія за отправку 490 євро у Бельгію - 12,25 євро.

За картку Payoneer користувач заплатить $30 на рік. За кожне зняття готівки - $3.15. Саму ж картку користувачу доставлять на відповідний запит протягом кількох тижнів. Власне, система Payoneer - дітище Mastercard, тому користування системою і карткою багатьом видасться звичним.

Втім, можна обходитися без картки - за допомогою лише електронних гаманців. Розраховуватися в середині системи можна без комісії, а вивести гроші на рахунок місцевого банку з комісією у 2%.

Між Payoneer та НБУ певний час існувала колізія: такі картки Нацбанк прирівнював до рахунків в іноземних банках, на які треба отримувати дозволи. Але цей момент вдалося владнати.

ЧИМ PAYPAL КРАЩИЙ

Наразі чимало українських майстрів активно продають свої роботи за кордон через майданчики ETSY, ArtFire, Craft Is Art, Amazon, eBay. У багатьох з таких платформ PayPal - головний спосіб розрахунку.

PayPal в цьому плані зручний, адже, по-перше, має репутацію швидкого і надійного сервісу, перекази захищені, тому потенційні покупці можуть не хвилюватися через відправлені гроші. Комісії у системі помірні.

PayPal користуються 200 млн людей у 202 країнах (щоправда, справжня цифра - 116, адже у 96 система працює в обмеженому режимі). Отже, користувачі мають великий вибір бізнес-партнерів та покупців. Крім того, сервіс комфортний: ви реєструєтеся у кабінеті системи, а гроші можна вивести через банківську картку.

Втім, на жаль, про плани і справді зайти в Україну у PayPal мовчать. На заваді - протиріччя у комунікації з НБУ. Нацбанк вимагає, аби система проходила у країні процедуру реєстрації. Натомість згідно з імплементованою Україною директивою (ЄС) 2015/2366 зазначено, що реєстрація в ЄС дозволяє вести діяльність в інших країнах, які підписали Угоду про асоціацію.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme