Чи шкодить кава серцю: нові дослідження порадують кавоманів

Згідно з результатами дослідження вчених з Каліфорнійського університету в Сан-Франциско), США, регулярне вживання кофеїну не викликає прискорене серцебиття

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на The Daily Mail.

Попередні дослідження пов'язують регулярне вживання кофеїну з появою екстрасистол - несвоєчасним скороченням серця або його окремих камер.

Незважаючи на те, що вони в основному носять функціональний характер, екстрасистоли пов'язують також з проблемами серцево-судинної системи, розвитком інсульту і в рідкісних випадках - зі смертю. Крім того, шлуночкова екстрасистолія, яка починається в нижніх камерах серця, може привести до посилювання серцевої недостатності, ішемічної хвороби серця і навіть смерті.

Згідно з рекомендаціями Американської асоціації кардіологів (American Heart Association), якщо у людини відзначають екстрасистоли, їй варто усунути фактори, які можуть провокувати їх розвиток, у тому числі знизити рівень вживання кави, алкоголю і нікотину.

Однак у зв'язку з тим, що в ході ряду досліджень була продемонстрована користь від вживання продуктів, що містять кофеїн, для серцево-судинної системи, вчені вирішили детально проаналізувати зв'язок між раціоном харчування і виникненням екстрасистолії.

У новому дослідженні взяли участь 1 388 добровольців. Вчені оцінили частоту вживання ними продуктів, до складу яких входить кофеїн (кава, чай, шоколад), а також провели 24-годинний ЕКГ-моніторинг.

В цілому 61% учасників вживали більш ніж один продукт з кофеїном на добу. Результати дослідження показали, що ризик виникнення екстрасистолії не залежав від кількості продуктів, що містять кофеїн, в раціоні. Більш того, учасники, які вживали такі продукти, з більш високою ймовірністю не відчували екстрасистол у порівнянні з тими, хто їх не включав в дієту.

Коментуючи свої висновки, вчені відзначили, що клінічні рекомендації щодо обмеження регулярного вживання кофеїновмісних продуктів для запобігання порушень серцевого ритму, мабуть, повинні бути переглянуті, оскільки в ході ряду досліджень була продемонстрована користь таких продуктів для серцево-судинної системи. Однак для підтвердження отриманих результатів необхідні додаткові дослідження в цій області.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme