Чи розбереться Квіт з лекціями про "сіоніста Вальцмана"

У Мережі набирає обертів скандал навколо осіннього номеру журналу "Історія в школі", який стверджує, що в Україні "влада під контролем сіоністів"
Depo.Життя
10 лютого 2016 19:00
ФОТО: depo.ua
Чи розбереться Квіт з лекціями про "сіоніста Вальцмана"
Чи розбереться Квіт з лекціями про "сіоніста Вальцмана"

Новиною про скандальну публікацію у Мережі поділився блогер Іван Оберемко. 

"У сучасної влади головна мета - не духовне відродження, не поліпшення життя людей, а збагачення, про що свідчать, зокрема, зростання статків Порошенка (Вальцмана) до близько 3 млрд доларів, збільшення мережі магазинів Рошен і т.д. Недарма відомий політик Г. Корбан на УТ сказав, що П. Порошенко (Вальцман) - це барига, який торгує своєю країною. Бо в Україні влада під контролем сіоністів", - процитував Оберемко автора публікації, історика Віктора Короля.

Чи розбереться Квіт з "сіоністами" та Вальцманом-Порошенком - фото 1

Чи розбереться Квіт з "сіоністами" та Вальцманом-Порошенком - фото 2

Як повідомляє depo.ua, пост збурив інтернет-спільноту: публікація вже зібрала 951 "лайків" та 98 коментарів.

Коментаторів обурив як антисемітський "присмак" статті, так і те, що видається журнал на державні гроші і позиціонується як методичний посібник для вчителів. 

Чи розбереться Квіт з "сіоністами" та Вальцманом-Порошенком - фото 3 

Знайшлися і ті, хто став на захист вчених, що розмістили у журналі скандальну публікацію. Мовляв, в Україні свобода слова, а критикувати владу за демократії не протипоказано. 

Чи розбереться Квіт з "сіоністами" та Вальцманом-Порошенком - фото 4

На публікацію наразі відреагував і очільник МОН Сергій Квіт.

"Якщо це повідомлення відповідає дійсності, ми належно відреагуємо", - пообіцяв міністр у коментарі до публікації. 

Але навіть якщо в міністерстві вирішать, що публікація тягне на статтю про розпалювання міжнаціональної ворожнечі, діяти Квіту буде нелегко.

Автор публікації Віктор Король вважається світилом української науки. 71-річний професор, академік і кавалер ордена Нестора Літописця нерідко "світиться" у ЗМІ і можна сказати, є зіркою вченого світу. 

Чи розбереться Квіт з "сіоністами" та Вальцманом-Порошенком - фото 5

Зокрема, у 2014-му Король розповідав на Hromadske.tv "правду про війну".

Король давав розлоге інтерв'ю виданню "Факты и комментарии" та коментар "5 каналу". 

Укладник журналу, історик Юрій Войцеховський не бачить у публікації нічого крамольного.

"У нас толерантна редакція. Це особиста думка професора Короля. Я її можу поділяти або не поділяти. У нас є розуміння свободи преси? Є. Прізвище "Вальцман" фігурувало в пресі?", - риторично питає Войцеховський у коментарі zaxid.net.

Історик акцентує, що матеріал Короля розміщений у рубриці "Дискусійна зала" - мовляв, тут можна знайти місце для будь-яких тверджень і думок. 

Тим паче, що наразі цитують лише один фрагмент зі статті доктора наук, а в цілому праця присвячена не "Рошену" та сіоністам, а збереженню пам’яток України.

"Якби я його (фрагмент про владу - ред.) викинув як редактор – я можу це зробити, це поставило б мене в конфлікт з нашим постійним дописувачем, до якого я відношусь з повагою. Це тонкі внутрішні редакційні речі, які важко зрозуміти ззовні", - акцентував укладник.

За його словами, журнал виходить за гроші підписників.

При цьому можна припустити, що підписують видання здебільшого школи (інша аудиторія навряд чи проявить цікавість до такого формату), а у вихідних данних значиться ціла купа державних наукових установ - від Академії наук України до Київського педагогічного університету ім. Грінченка. 

Чи розбереться Квіт з "сіоністами" та Вальцманом-Порошенком - фото 6

Безумовно, притягнення Короля до відповідальності може виглядати як розправа з інакомисленням та "помста влади". Втім, здається, це не надто дорога ціна за боротьбу із псевдонауковою маячнею, яка все частіше вилазить з академічного світу України назовні. 

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя