ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Чи пора змінювати шини на літні?

Щовесни перед водіями повстає питання, коли ж змінювати зимову гуму на літню 

Depo.Життя
10 квітня 2018 11:00
ФОТО: depo.ua

Depo.ua вирішив розібратися, коли водіям слід потурбуватися питанням зміни зимових шин на літні.

Коли міняти зимові шини на літні

Першою ознакою того, що слід міняти зимову гуму на літню, звісно ж, є погода. Відсутність снігу, льоду і середньодобова температура не нижче 7 градусів за Цельсієм - це сприятливі умови для заміни шин.

Проте можна зробити коригування для тих, хто їздить на різних типах зимових шин. Шиповані слід міняти в першу чергу і час їх заміни вже настав.

Далі слід міняти шини нешиповані, скандинавського типу. Такі шини також мають дуже м'який протектор, який в теплу погоду сильно зношується, тому варто поспішити змінити їх.

В останню ж чергу можна міняти шини для м'яких центральноєвропейських зим. Відзначимо, що літні шини теж діляться по класах, але у них немає докладних рекомендацій щодо заміни при різній температурі в весняно-осінній період.

Як перевірити придатність літніх шин

Перед візитом на шиномонтаж, слід оглянути літні шини, якщо вони не нові. Перевірте залишкову глибину малюнка протектора. Якщо вона 3 мм і менше, такі шини вже не зможуть забезпечити хороші зчіпні властивості на мокрому асфальті, тому під час дощу і при проїзді по калюжах потрібно максимально знижувати швидкість. Краще за все взагалі більше не використовувати такі шини та задуматися про покупку нових.

Відсутність у зношеного протектора літніх шин багатьох канавок і ламелей, які були спочатку, значно збільшить гальмівний шлях. Підвищення твердості гуми протектора через старіння сприяє погіршенню зчіпних властивостей як на мокрому, так і на сухому асфальті. Це може призводити до заносів, які у свою чергу, можуть викликати надзвичайні і небезпечні ситуації на дорозі.

Чим небезпечна їзда на зимових шинах у весняно-літній період

При агресивній та екстремальній їзді на зимових шинах при температурі 10 градусів за Цельсієм та вище м'яка гума протектора зимових шин в таку погоду не здатна забезпечити швидкі реакції на повороти керма і короткий гальмівний шлях. Це дуже небезпечно і може привести до найтрагічніших наслідків, якщо раптом станеться ДТП.

Також використання зимових шин при теплій погоді призводить до їхнього швидкого старіння. А це може позначитися на використанні зимових шин у сезон льоду і снігу, коли ваші шини вже не будуть володіти хорошими зчіпними властивостями, які були минулого сезону.

Отже, висновок один: судячи з прогнозу погоди на наступні тижні, можна сміливо планувати візит до шиномонтажу та змінювати гуму. Не забудьте подбати про зимові шини, якщо вони ще придатні до використання - слід подумати про їхнє зберігання, а ось, якщо вони вже зносилися, то слід правильно їх утилізувати.

Нагадуємо, за минулий рік столичні комунальники назбирали 12 тисяч зношених шин.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя