Чи пора змінювати шини на літні?

Щовесни перед водіями повстає питання, коли ж змінювати зимову гуму на літню 

Depo.ua вирішив розібратися, коли водіям слід потурбуватися питанням зміни зимових шин на літні.

Коли міняти зимові шини на літні

Першою ознакою того, що слід міняти зимову гуму на літню, звісно ж, є погода. Відсутність снігу, льоду і середньодобова температура не нижче 7 градусів за Цельсієм - це сприятливі умови для заміни шин.

Проте можна зробити коригування для тих, хто їздить на різних типах зимових шин. Шиповані слід міняти в першу чергу і час їх заміни вже настав.

Далі слід міняти шини нешиповані, скандинавського типу. Такі шини також мають дуже м'який протектор, який в теплу погоду сильно зношується, тому варто поспішити змінити їх.

В останню ж чергу можна міняти шини для м'яких центральноєвропейських зим. Відзначимо, що літні шини теж діляться по класах, але у них немає докладних рекомендацій щодо заміни при різній температурі в весняно-осінній період.

Як перевірити придатність літніх шин

Перед візитом на шиномонтаж, слід оглянути літні шини, якщо вони не нові. Перевірте залишкову глибину малюнка протектора. Якщо вона 3 мм і менше, такі шини вже не зможуть забезпечити хороші зчіпні властивості на мокрому асфальті, тому під час дощу і при проїзді по калюжах потрібно максимально знижувати швидкість. Краще за все взагалі більше не використовувати такі шини та задуматися про покупку нових.

Відсутність у зношеного протектора літніх шин багатьох канавок і ламелей, які були спочатку, значно збільшить гальмівний шлях. Підвищення твердості гуми протектора через старіння сприяє погіршенню зчіпних властивостей як на мокрому, так і на сухому асфальті. Це може призводити до заносів, які у свою чергу, можуть викликати надзвичайні і небезпечні ситуації на дорозі.

Чим небезпечна їзда на зимових шинах у весняно-літній період

При агресивній та екстремальній їзді на зимових шинах при температурі 10 градусів за Цельсієм та вище м'яка гума протектора зимових шин в таку погоду не здатна забезпечити швидкі реакції на повороти керма і короткий гальмівний шлях. Це дуже небезпечно і може привести до найтрагічніших наслідків, якщо раптом станеться ДТП.

Також використання зимових шин при теплій погоді призводить до їхнього швидкого старіння. А це може позначитися на використанні зимових шин у сезон льоду і снігу, коли ваші шини вже не будуть володіти хорошими зчіпними властивостями, які були минулого сезону.

Отже, висновок один: судячи з прогнозу погоди на наступні тижні, можна сміливо планувати візит до шиномонтажу та змінювати гуму. Не забудьте подбати про зимові шини, якщо вони ще придатні до використання - слід подумати про їхнє зберігання, а ось, якщо вони вже зносилися, то слід правильно їх утилізувати.

Нагадуємо, за минулий рік столичні комунальники назбирали 12 тисяч зношених шин.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна