Перший випадок повторного зараження коронавірусом: Чи варто лякатися

Останні тижні Україна день за днем встановлює антирекорди з кількості хворих на коронавірус. А тим часом у мережі поширюють інформацію, що навіть ті, хто перехворіли, не захищені від повторного інфікування

Журналіст відділу "Життя"
Перший випадок повторного зараження коро…

Так, в Інтернеті шерять допис чернівецької лікарки Анни Рибарчук за 1 червня.  "Коронавана двічі… Сьогодні 7 день пневмонії і "по другому колу" позитивного ПЛР на Covid-19", – зазначила дівчина у Facebook.

Втім, видужала і повернулася до роботи дівчина наприкінці травня, тому можна припустити, що її тести схибили і дали псевдопозитивний результат. Наприклад, волинський лікар Тарас Жиравецький, який чимало пише про коронавірус у соцмережах, в кількох постах поспіль акцентує, що другий раз ніхто не хворіє. При цьому вже після одужання зміни на комп'ютерній томографії можуть бути помітними до трьох місяців. 

Останні новини менш оптимістичні. Так, у Гонконгу вперше зареєстрували випадок повторного зараження Covid-19, пише Live Science.  Згідно з повідомленням медичного відділу Університету Гонконгу, у 33-річного чоловіка вдруге виявили коронавірус – до того ж, іншого штаму.

Вперше гонконжець захворів 26 березня і мав м'які симптоми – кашель, біль у горлі, головний біль і температуру. За 18 днів чоловік одужав – тести показали негативний результат. Через чотири з половиною місяця він повертався з Іспанії і в аеропорту Гонконгу здав обов'язковий тест, який виявився позитивним. При цьому жодних симптомів у нього не було. 

Професорка кафедри імунобіології та молекулярної, клітинної біології Єльського університету Акіко Івасакі розглянула випадок у серії постів у Twitter. Зокрема, на її думку, повторне зараження – не привід для паніки, а лише ілюстрація роботи імунітету.  Організму не вистачило сил, аби блокувати інфекцію, але він зміг захистити себе від хвороби. 

При цьому у момент повторного зараження в організмі хворого не виявляли антитіла до вірусу, зате вони з'явилися пізніше. 

Втім, за її словами, такі випадки зменшують вірогідність того, що поширення вірусу вдасться зупинити завдяки так званому колективному імунітету. Але ситуація потребує подальших досліджень, які допоможуть точніше оцінити наслідки повторного інфекування організму. 

Однак, як пише Vox.com,  ситуація із захистом від хвороби не така проста, а імунна система – це не лише антитіла, які з часом таки зникають. Наприклад, в організмі є так звані Т-кілери, які знищують інфіковані клітини. Зокрема, як пояснив виданню імунолог Алессандро Сетте, місія антитіл – в тому, щоб знешкодити вірус до того, як той потрапив у клітину. Далі ж у гру вступають Т-кілери.  Вони знаходять збудників і ліквідовують їх.  Тобто, в умовах відсутності антитіл, здатні захистити організм від захворювання або максимально полегшити його перебіг.  А ще є так звані Т-хелпери, які активують імунну відповідь. 

Наразі науковці припускають, що у певної частини людей – 25 – 50% – є Т-клітини, здатні протидіяти Covid-19. При тому, що з самою хворобою вони не стикались. Таку особливість наразі намагаються пояснити наслідком інфікування іншими типами коронавірусів, яких циркулює доволі багато. 

Допомагають подолати хвороби і B-клітини, які виробляють антитіла і при цьому мають певну пам'ять. Тож навіть якщо антитіл у людини вже немає, у потрібний момент здатні активуватися і виробити нові. При цьому питання, чи можуть хворі без симптомів, що інфікувалися вже вдруге, заражати інших, залишається відкритим.  

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme