Чи лякають вас дірки?

Світом шириться тріпофобія - страх перед отворами та дірками
Depo.Життя
5 квітня 2016 11:11
ФОТО: depo.ua
Чи лякають вас дірки?
Чи лякають вас дірки?

Дослідники Арнольд Уілкінс і Джефф Коул стверджують, що перші наукові дослідження тріпофобіі показують, що реакція швидше за все заснована на біологічній відразі, а не на страху, повідомляє depo.ua з посиланням на The Daily Mail.

Якщо при погляді на наступні картинки у вас прискорюється серцебиття, вас нудить і вам тяжко дихати, тоді у вас точно тріпофобія - страх перед отворами та дірками. При цьому вас можуть лякати не тільки зображення дірок, але й отвори у реальному житті, наприклад у пористому шоколаді, сотах чи у швейцарському сирі.

Чи лякають вас дірки? - фото 1

Чи лякають вас дірки? - фото 2

Чи лякають вас дірки? - фото 3

Чи лякають вас дірки? - фото 4

Але не все так погано. Вчені зробили досить цікавий висновок щодо цієї досить "молодої" фобії.

"Наші результати показують, що хвороба може бути сигналом древніх структур мозку: такі реакції говорять людині, що вона дивиться на отруйних тварин", - пояснює Джефф Коул.

Вони проаналізували зображення різних отруйних тварин - в тому числі восьминогів, скорпіонів, королівських кобр, інших отруйних змій і павуків - і виявили, що розфарбування всіх вищезазначених тварин має високу контрастність на середніх просторових частотах.

Дослідники зробили висновок, що тріпофобія може мати еволюційну основу - отвори можуть викликати огиду, бо за допомогою візуального зображення люди навчилися уникати отруйних тварин - що стало для людини способом виживання в процесі еволюції.

ФОТО: The Daily Mail

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя