ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Чи говорить український Інтернет українською (ІНФОГРАФІКА)

Активіст Станіслав Свідлов зробив аналіз "українського" Інтернету, проаналізувавши, як багато сайтів "спілкується" українською
Depo.Життя
1 листопада 2016 16:44
ФОТО: depo.ua

Для початку активіст проаналізував топ 1000 найвідвідуваніших, за охопленням, сайтів серед української інтернет-аудиторії. Серед топ 1000 україномовні сайти складають 11%, тоді як російськомовні сайти становлять 66,8%, передає Depo.ua із посиланням на Портал мовної політики

У двомовних сайтів, які складають 22,2%, зазвичай російська версія є основною, а українська є вторинною і в більшості випадків є якісно та функціонально неповноцінною. Якщо звернути увагу на домені зони то отримуємо наступний розподіл. Частка сайтів в українській національній доменній зоні .ua становить 34,5%, частка сайтів в російській зоні .ru 19,9%. Усі інші сайти знаходяться в різних міжнародних доменних зонах і разом складають 45,6%.

Для виокремлення та аналізу тільки українських сайтів Свідлов використав три рейтинги top.bigmir.net, top.i.ua, liveinternet.ru. Так за рейтингом top.bigmir.net українською мовою користується 13,20% сайтів, двома мовами 28,8%, російською 58%. За top.i.ua 28% сайтів користуються українською, є двомовними 20% і 52% використовують російську. За рейтингом liveinternet.ru  україномовні сайти складають 14%, двомовні 24,8 та російськомовні 61,2%. Порівняно з минулим роком частка російськомовних сайтів серед топ 250 українських сайтів в середньому зменшилась на 4,8% відсотки. Серед  українських сайтів домінує доменна зона .ua і за top.bigmir.net вона складає 69,6%, за top.i.ua 61,2%, за liveinternet.ru 62,8%. Як і минулого року україномовні сайти домінують тільки серед сайтів пов’язаних з державою, освітою та літературою.

Серед топових користувачів Facebook частка україномовних збільшилась за zmiya.com.ua на 7% і вийшла на перше місце. Україномовні користувачі складають 49,25%, російськомовні 46,5%, двомовні 4,25%. За даними watcher.com.ua частка україномовних збільшилась на 3% і вони становлять 43%, російськомовні складають 51,75% і двомовні 5,25%.

За даними каталогу українських виробників «Зроблено в Україні», тільки на 33% сайтів українських виробників присутня українська мова. Порівняно з минулим роком частка сайтів з українською мовою збільшилась всього на 1%.

За даними Steam тільки 1,5% відеоігор доступні українською, хоча ще минулого року було доступно тільки 0,78%.

В масштабах світового інтернету, за даними w3techs.com, українська мова за поширеністю посідає 32-е місце і її використовують всього приблизно 0,13% сайтів інтернету, і вона дуже сильно поступається російській мові, так на один сайти який використовує українську мову приходиться приблизно 50 сайтів які використовують російську. Українську випереджають за кількістью сайтів, такі мови з меншою кількістю носіїв як хорватська, литовська, норвезька, іврит, болгарська, фінська, словацька, данська, угорська, румунська, грецька, шведська, чеська, нідерландська.

Чи говорить український Інтернет українською (ІНФОГРАФІКА) - фото 1

Чи говорить український Інтернет українською (ІНФОГРАФІКА) - фото 2

Чи говорить український Інтернет українською (ІНФОГРАФІКА) - фото 3

Чи говорить український Інтернет українською (ІНФОГРАФІКА) - фото 4

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя