Спосіб протистояти коронавірусу: Як медики рятують життя найтяжчих хворих

Людей з коронавірусом часто вбиває не сам мікроорганізм, а радше власний імунітет, що надто бурхливо реагує на хворобу
 

Спосіб протистояти коронавірусу: Як меди…

Про це йдеться у колонці професора педіатрії та медицини. директора Відділення педіатричної ревматології Університету Алабами у Бірмінгемі Ренді К. Крона та професора медицини, клінічної іммунології та ревматології , провідного вченого з вивчення Комплексного артриту В. Вінна Четема для Vox.com, передає Depo.ua

Так, остаточного удару по організму завдає так званий цитокіновий шторм, коли імунна система виділяє велику кількість активних речовин, які знищують тканину легенів, що призводить до гострого респіраторного дистрес-синдрому та враження інших органів.  Часто до такої реакції можуть спричинити незначні генетичні відхилення, про які людина не знає протягом життя. 

Власне, сам шторм – явище не таке вже й рідкісне. Він може бути викликаний цілою низкою причин, тож вчені його вже дослідили. Така реакція може спостерігатися і при звичайному грипі, хоча, на щастя, доволі рідко. 

А от під час епідемії "іспанки" у 1918-му чимало людей загубив власний організм – та епідемія, на відміну від пандемії Covid-2019, вражала здебільшого молодих. Як вважають науковці, на той момент у старшого покоління виробився імунітет проти схожих штамів грипу.  Тоді височенна смертність пояснювалася ще й тим, що у разі шторму без спеціальної допомоги рідко хто міг пережити "атаку". 

Сучасна ж медицина може знизити кількість летальних випадків до 27%.  І здобутий досвід може рятувати життя при коронавірусі. 

За нинішньою статистикою, якщо у багатьох хвороба протікає безсимптомно, частина відчуває себе, як при грипі чи ГВРЗ, 20% людей потребують госпіталізації, а 5% – лікування у відділенні інтенсивної терапії. 

І на думку американських вчених, вже у перший день в лікарні пацієнтам мають робити аналізм на феритин. Це складний білковий комплекс, що виконує роль основного внутрішньоклітинного акумулятора заліза в організмі. Як правило, підвищений рівень феритина корелює із підвищеним рівнем протизапальних цитокінів. Себто, такий результат аналізу сигналізуватиме про те. що пацієнт у групі ризику. 

Аби рятувати таких хворих, американські медики пропонують ліки, що здатні дезактивувати цитокіни без загального пригнічення імунітету.  Зокрема, такі препарати здатні "обеззброювати" такий медіатор запалення як Інтерлейкін-1. І якщо для загального схвалення препарати мають пройти чимало етапів тестування, у Китаї вже використовують один з таких препаратів, що зазвичай прописують хворим на артрит. 

При цьому призначати такі препарати мають лише медики і за конкретних результатів аналізів, до того ж – на пізніх стадіях хвороби. Адже йдеться все ж про притлумлення імунітету, що в більшості випадків протипоказано за вірусних інфекцій. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme