Чи був насправді хліб? Що дивного у вбивстві Аркадія Бабченка

Версія силовиків про те, що Аркадія Бабченка вбив кіллер схожа на правду. Але є кілька фактів, які варто розглянути окремо

Чи був насправді хліб? Що дивного у вбив…

Журналіст і політемігрант Аркадій Бабченко був вбитий вчора ввечері у київській панельці на вулиці Микільсько-Слобідській, де він проживав. Три постріли в спину. Чоловіка в крові знайшла дружина. Силовики розглядають кілька версій, серед яких є "російський слід" та професійна діяльність з громадянською позицією Бабченка. Він був опозиціонером, критикував Росію та режим Путіна, воював у двох Чеченських кампаніях, висвітлював війну в Південній Осетії в 2008-му та бував на Донбасі.

Вбили біля квартири

Екс-радник голови МВС Арсенал Авакова та нардеп Антон Геращенко одним з перших розповів, що Бабченко ходив за хлібом. Злочинець чекав на нього в під'їзді. Коли Бабченко повернувся, той вистрілив йому в спину. Серце журналіста зупинилося в кареті швидкої.

Її викликала дружина, яка була вдома. Втім, якщо подивитися на фотографію Бабченка, котрий лежить на підлозі квартири, виникають певні сумніви.

По-перше, ми бачимо три рани від пострілів вбивці. В тих місцях вони пробивали легені, швидше за все, влучили в серце. Окрім цього, під тілом забагато крові. Дуже схоже, що Бабченко міг померти ще в квартирі.

По-друге, якщо подивитися, як саме лежить тіло, то виникає підозра, що Бабченко спокійно заходив додому з кимось із людей, яких добре знав. Тіло лежить ногами до дверей і досить далеко від них. Людина, яка повертається додому сама, як правило обертається, щоб закрити двері. Якщо за нею не йде хтось із знайомих.

Теоретично, Бабченко справді міг зустріти когось в магазині, куди він ходив за хлібом, якого між іншим на фотографії також не видно. А хто взагалі фото робив? Дружина в шоковому стані покинула квартиру, навряд вона б фотографувала...

Цю версію підкріплює ще один момент. Похід в магазин Бабченка був спонтанним. І він міг в теорії залишитися вдома до ранку. Виходить, вбивця готувався сидіти в парадному протягом цілої ночі, ризикуючи бути побаченим? Якщо ж він таки сидів у засаді, то чому не стріляв в момент виходу Бабченка з квартири, а дочекався його повернення? Це був вечір, люди якраз поверталися додому з роботи і теоретично могли бути свідки. Можливо, очікував, поки Бабченко повернеться до нього спиною... Виходить, що вбивця, або непрофесіонал, раз так підставлявся, або міг бути справді знайомий із Бабченком і йшов з ним додому. Тут дуже допоможе інформація з дзвінків Бабченка.

Звісно, Бабченка могли "пасти" на вулиці. І, побачивши, що він вийшов, вбивця перемістився в під'їзд.

Так чи інакше, фоторобот імовірного вбивці оперативно був опублікований поліцією.

В будь-якому разі, оточення Бабченка варто перевірити. Замовлення, навіть московське, могли виконати також свої.

"Рука Кремля"

Теорія про руку Москви у вбивстві Бабченка дійсно схожа на правду з кількох причин. По-перше, опозиціонер, який критикував режим, до того ж, ще й старшина запасу армії, який пройшов дві Чеченські кампанії. Він отримував погрози з Росії. "Зрадник батьківщини", що не співчував катастрофі Ту-154 з ансамблем Александрова та військовими. Поганий приклад для армії. Його вбивство вигідне Москві тому, що це не перша загибель опозиційного та російського журналіста в Україні. Ще й сталося в акурат до проведення Радбезу ООН, на якому говорили про Донбас, Росію та МH-17.

По-друге, в Україну приїздив президент ФРН Штайнмаєр, який вкотре заявив, що Україні не варто переживати через "Північний потік-2" та транзит російського газу через Україну. Бо Німеччина захищає інтереси України в цьому питанні. таким чином Штайнмаєр нібито відновив баланс після візиту канцлера Меркель до Сочі і її зустрічі з Путіним, після якої той зазначав, що транзит через Україну буде, якщо він вважатиметься економічно вигідним. Російська верхівка, або швидше російська мафія гучним вбивством демонструє всьому світу, що Україна, попри візити європейських та американських лідерів, взятий прозахідний курс, санкції, досі залишається їх контрольованою територією. І якщо хтось спробує вирвати її - буде кров. Дістати зможуть кого завгодно.

Втім, в цій історії також є дивний момент. Після кожного вбивства в Україні починають піднімати тему, що СБУ, МВС потрібно дати більше повноважень на перевірки, запобіжні затримання та стеження. Щось типу "підкорюйся, а потім оскаржуй". Силовики мають отримати імунітет на застосування сили, а випадки, які раніше кваліфікувалися перевищенням повноважень, мають такими більше не бути. Парамілітарні ж організації також повинні отримати більше прав, в тому числі, на застосування зброї, раз не можуть впоратися органи. Таких у нас вистачає, в тому числі і тих, які співпрацюють з силовиками. Бо ми на війні і тилу немає.

Зрозуміло, що така історія вигідна силовикам та тим, хто за ними стоїть. Бо вони отримають більше прав. Історії з Бабченком підштовхують суспільство до того, щоб власними правами поступитися. І це, насправді, небезпечно - ми станемо схожими на Росію. Кордони закрити можна, але поступившись власними правами всередині, є ризик їх не повернути. Тому хочеться, в першу чергу, розслідування вбивства за досвідом Великої Британії, з багатьма доказами російського сліду. А потім санкцій проти Росії і тих, хто за цим стоїть. А вже після цього поговоримо про збільшення повноважень силовиків і взагалі про те, як далі жити.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme