Чи буде в українських школярів шість канікул замість трьох

В соцмережах жваво обговорюють інформацію про те, що Міносвіти ніби вирішило поділити шкільний навчальний рік на шість триместрів

Валя Котик
Журналіст відділу «Життя», редактор відділу «Молодий укроп»
Чи буде в українських школярів шість кан…

Таке солодке слово – канікули. Вони тільки закінчуються, а вже з'являється звістка про те, що менш ніж за два місяці, з 2 жовтня, будуть нові. Потім ще одні – із 17 листопада. Наступні, як і раніше було, на Різдво і Новий рік, потім ще в лютому, в квітні і традиційні літні, з 30 червня про 31 серпня включно. Зробили це для того, щоб розподілити рівномірно час навчання, не викликаючи перевтому навіть в учнів початкової школи.

Розповсюдило цю інформацію видання "Таврійські вісті" і ще низка українських ЗМІ, причому з однаковим текстом. Дають і приблизний розклад канікул:

1 триместр/осінні канікули – з 2 по 8 жовтня включно;

2 триместр/осінні канікули 2 етап – з 17 по 23 листопада включно;

3 триместр/зимові канікули – з 27 грудня по 8 січня включно;

4 триместр/зимові канікули 2 етап – з 21 по 27 лютого (іноді ці канікули носять назву весняних);

5 триместр/весняні канікули – з 10 по 16 квітня включно;

6 триместр/літні канікули – з 1 червня (за даними Міносвіти 30) по 31 серпня включно.

"У триместровій системі навчання всього 6 навчальних періодів – триместрів і 6 періодів відпочинку – канікул. Тривалість кожного триместру – п'ять або шість тижнів, тривалість канікул – тиждень, виняток становлять двотижневі новорічні та тримісячні літні канікули. Попередній розклад шкільних канікул по триместрах на 2017-2018 навчальні роки виглядає наступним чином: п'ять (іноді шість) тижнів занять чергуються з тижнем відпочинку", - пише видання.

Діти, звісно, в захваті. Батьки – в роздумах. Хтось зрадів, а хтось критикує.

"Вдумайтесь - дитина прийшла з літніх канікул, тільки увійшла в нормальне русло навчання, і бац - 2 жовтня знову канікули! Після них знову тиждень налаштовуйся на навчання. Я це спостерігала. Після кожних канікул (або карантину) сина. А те, що існує субота і неділя - забули? Хіба цього мало для відпочинку після 5 днів навчання! Однозначно - з українських дітей хочуть зробити неуків… Хочеться звернутись до вчителів-патріотів - не дайте отупіти нашим дітям і благослови вас Господь у вашій нелегкій праці!", - пише в коментарях до статті одна з мам.

Хтось не дуже уважно перечитав статтю і вирішив, що частину навчання перенесли на літо, і вже б'ють на сполох. Тема зміни графіку канікул вийшла і в соцмережі. Багато батьків сумніваються, чи це взагалі не черговий фейк.

В Міністерстві освіти і науки України підтверджують – це саме фейк і є. Як повідомили Depo.ua в прес-службі відомства, по-перше, це аж ніяк не нововведення, така система існувала і раніше. Але як в попередні роки так і зараз, кожна школа сама приймає рішення, як саме розділити навчальний рік. Єдина вимога: навчання має починатися 1 вересня, закінчуватися 30 червня, а кількість канікулярних днів протягом навчального року має бути не менше тридцяти.

Скільки це буде канікул – три, шість, чи десять, кожна школа вирішує окремо. В деяких приватних школах Києва, наприклад, учні вже давно мають короткі, але більш частіші канікули. Але більшість шкіл залишила все як є.

В Міністерстві зазначають фейк "реінкарнований", тобто цим чуткам не один рік.

"Коли канікули, скільки днів восени, скільки навесні - вирішує школа, за погодженням з місцевою владою, а не міністерство. Те саме стосується семестрів чи триместрів - це право школи визначати структуру навчального року. Хочете собі триместри? Звертайтесь до керівництва школи, МОН тут ні до чого. І от що мене дивує. В останньому фейку, який мені прислали, вся дурня так докладненько розписана, і триместрів у автора шість, з датами! Нікого не здивувало, що слово триместр від слова "три", а не "шість"? Все інше там теж купи не тримається, але 100 тис переглядів. Ау, включаємо критичне мислення", – пише на своїй сторінці у "Фейсбуці" радник міністра освіти і науки України Іванна Коберник.

Разом із тим, раніше інформацію про те, що система канікул може зазнати змін розповідала в інтерв'ю from.ua експерт з питань середньої освіти Людмила Дяченко ще в червні цього року. Розповідаючи про варіанти змін, казала, що освітяни мають їх три. Перший - залишити все як є.

Другий - розділити навчальний час на три триместри, а канікули зробити тривалішими. Третій — поділити рік на п'ять частин, між якими буде чотири канікулярні періоди по 6 — 7 днів кожен.

"Попередній розклад шкільних канікул за триместрами має такий вигляд: п'ять (іноді шість) тижнів занять чергуються з тижнем відпочинку. Скажімо, після 1 триместру осінні канікули з 2 по 8 жовтня, після 2 триместру — ще одні осінні канікули з 17 по 23 листопада. Далі — 3 триместр і зимові канікули з 27 грудня по 8 січня. Потім 4 триместр і ще одні канікули взимку — з 21 по 27 лютого. Після 5 триместру весняні канікули з 10 по 16 квітня. І після 6-го — літні канікули з 1 червня по 31 серпня", - розповідала вона. Цей розклад співпадає з тим, що наразі "гуляє" інтернетом.

Але як тоді так і зараз зазначається - останнє слово за місцевими органами освіти. Тож, швидше за все, навмисно фейк ніхто не створював, а має місце банальна неуважність при вивченні інформації.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme