Чеські рокери виступлять на арені старого цирку у Харкові

18 жовтня у сторічній будівлі харківського цирку відбудеться спільний концерт оркестру "Слобожанський" і чеського рок-гурту The Plastic People of the Universe — одного з головних представників чеської андеграундної культури часів "Празької весни"
Depo.Життя
18 жовтня 2016 10:46
ФОТО: depo.ua

Виступ стане заключною подією культурного форуму "ПогранКульт:ГаліціяКульт", який проходить у Харкові з 4 жовтня і працює у шести напрямках: виставки візуального мистецтва, кіно, музика, театр, література, а також лекції і дискусії. У рамках форуму, організованого благодійним фондом Dofa.fund, вже відбулися 80 безкоштовних подій на 14 локаціях, які відвідали тисячі харків’ян.

Чеські рокери виступлять на арені старого цирку у Харкові - фото 1

"Унікальний виступ двох колективів — єдиного в Україні молодіжного симфонічного оркестру і легендарних рокерів із Чехії — ще раз повторює головний заклик "ПогранКульт:ГаліціяКульт" до спільної творчості, — говорить організатор форуму, засновниця Dofa.fund Ольга Сагайдак. — Ми також хочемо привернути увагу до єдиної у своєму роді будівлі харківського Старого цирку, якій минулого року виповнилося 100 років. За легендою, будівлю звів багатий німецький промисловець Генріх Грікке для своєї коханої, колишньої циркової артистки. Зараз будівля знаходиться у напівзруйнованому стані і потребує реставрації".

Чеський рок-гурт The Plastic People of the Universe з’явився через місяць після вторгнення радянської армії у Прагу в 1968 році і дуже швидко став символом свободи, одним із найпопулярніших колективів країни. Невдовзі влада позбавила музикантів ліцензії, почала перешкоджати, а потім і забороняти виступи. В 1976 році кількох учасників гурту заарештували. У результаті Вацлав Гавел і прибічники музикантів організували кампанію для їхньої підтримки і визволення, яка переросла у Хартію-77 — одне з найвідоміших громадських об’єднань, яке голосно заявило про порушення прав людини у комуністичній Чехословаччині.

Концерт гурту The Plastic People of the Universe і молодіжного симфонічного оркестру "Слобожанський"

18 жовтня 2016 року, 18:00

Старий цирк, площа Національної гвардії, 17

Вхід вільний, реєстрація на подію за посиланням: goo.gl/Z16k9L

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя

Мітки: концерт