Черги і запустіння: Як голосують українці за кордоном

В 72 країнах світу наші громадяни сьогодні ідуть голосувати. Враховуючи різницю в часі, на одних дільницях голосування вже закінчилося, а на інших - нещодавно розпочалося.  Найбільші черги - в Чехії і Польщі, натомість в деяких інших країнах явка дуже низька

Голосування на закордонних виборчих дільницях проводиться з 8:00 до 20:00 за місцевим часом. 

Загалом на закордонному виборчому окрузі ЦВК сформувала 101 дільничну комісію. Під час першого туру виборів там проголосували понад 55 тисяч людей. Загалом у в реєстрі – 410 тисяч громадян України, які проживають за кордоном. ЦВК вже передала для них майже 437 тисяч бюлетенів

Закордонні виборчі дільниці розташовані в посольствах та консульствах України. Найбільша кількість дільниць – у Німеччині (5), на другому місці США, Італія і Польща (по 4). По 3 дільниці – в Канаді, Іспанії та Туреччини. На Росії всі дільниці для голосування закриті. 

Найбільша дільниця для голосування – у Молдові, там зареєстровано 52 тисячі виборців. Найменша – при військовій частині в Косово, там виборців менше за 50. На Росії всі дільниці для голосування закриті. Тому, українці, які постійно проживають на території РФ зможуть проголосувати у посольствах України у Казахстані, Грузії та Фінляндії.

Першою проголосувала Австралія. Перша закордонна дільниця на виборах президента України відкрилася у столиці Австралії Канберрі 20 квітня о 23 годині за київським часом. Останньою прийматиме громадян дільниця в американському Сан-Франциско, де українці зможуть віддати свій голос до 6:00 ранку 22 квітня за київським часом.

Завершаться вибори за кордоном після закриття останньої дільниці у Сан-Франциско. Голосування там триватиме до 6 ранку за Києвом 22 квітня.

АВСТРАЛІЯ

Першою проголосувала Австралія, там вибори вже закінчуються і виборчі дільниці скоро будуть закриті. Українці Австралії з'їжджаються голосувати в столицю з усього континенту, долаючи сотні кілометрів шляху.

МАЛАЙЗІЯ

Одними з перших закінчилися вибори і тут, ба більше, вже підраховано голоси.

ПОЛЬЩА

В Польщі явка традиційно висока, на дільниці у Варшаві з самого ранку сформувалася черга, що виходить далеко за межі посольства. В черзі виборці стоять близько 40 хвилин, хоча в першому турі люди згадують, що чекали по дві години.

Станом на 12 годину близько 2 тисяч осіб вже проголосували. Стоячи в черзі, вони виконували гімн України.

ЧЕХІЯ

Президентські вибори-2019 в Чехії почалися з величезних черг за півгодини до відкриття виборчих дільниць. Посол України опублікував фото, на якому видно величезну чергу з виборців, яка розтягнулася майже на всю вулицю.

У Празі перед відкриттям дільниці при посольстві комісія та виборці спільно заспівали Гімн України.

БІЛОРУСЬ

В Білорусі перед початком роботи виборчої дільниці пролунав державний гімн України. Станом на 12.00 явка виборців перевищує зафіксовану на цей час у першому турі виборів.

ЛАТВІЯ

В Латвії повідомляють про високу явку виборців, дільнична виборча комісія працює у штатному режимі, інцидентів чи надзвичайних ситуацій не зафіксовано.

НІМЕЧЧИНА

З Німеччини повідомляють, що є черги

ФРАНЦІЯ

В Парижі станом на 14:00 прогосували понад 500 українців. За інформацією українського посольства у Франції перебувають понад 150 тисяч українців.

ІТАЛІЯ

В Італії, де знаходиться велика українська діаспора - традиційно висока явка виборців. Після церкви українці у Римі масово пішли голосувати. Черги - помірні, настрій - святковий.

 

ТУРЕЧЧИНА

Закордонні виборчі дільниці в Туреччині розпочали роботу в штатному режимі. Кількість зареєстрованих виборців зросла на 43% у порівнянні з першим туром виборів.

 

ГРЕЦІЯ

В Афінах черг немає. Для голосування там зареєструвалося понад 2,5 тисячі виборців. Станом на 13:00 проголосували близька 300 українців.

 

ЯПОНІЯ

Очевидці повідомляють про пожвавлення виборців ближче до обіду.

 

 

 

ПІВДЕННА КОРЕЯ

В Південній Кореї виборців не багато, але ті хто прийшов із задоволенням фотографуються

КИТАЙ

На виборчій дільниці при Посольстві України в Китайській Народній Республіці триває голосування, виборці прийшли у вишиванках

 

 

 

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна