Через зміни клімату авіаперельоти стануть довшими

Літаки, що літають з Європи в Америку, будуть проводити в повітрі до 2000 додаткових годин щорічно
Depo.Життя
16 лютого 2016 23:36
ФОТО: depo.ua

Це буде пов'язано з посиленням повітряних потоків над Атлантикою, викликаним змінами клімату, передає depo.ua з посиланням на Новое время.

За даними дослідження, опублікованого в журналі Environmental Research Letters, швидкість зимових вітрів на шляху між Лондоном та Нью-Йорком збільшиться на 15% (з 77 до 89 км/год). Посилення вітрів буде спостерігатися і в інші сезони.

Таким чином, рейси в Нью-Йорк, швидше за все, будуть займати понад 7 годин, а їх затримки стануть більш частим явищем. У той же час перельоти в Лондон будуть займати близько 5 годин 20 хвилин. Пол Вільямс, автор дослідження з Університету Рідінга (Великобританія), зазначає, що такі зміни відбудуться і на інших напрямках. Наприклад, на маршрутах Нью-Йорк-Лос-Анджелес або Сідней-Сан-Паулу.

Збільшення тривалості перельотів відчують не тільки пасажири літаків. Це також призведе до підвищення витрат на пальне. Щорічно трансатлантичні перельоти будуть вимагати додаткові $22 мільйони. Крім того, щорічний обсяг викидів СО2 зросте на 70 мільйонів кг.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя