Через "мінування" Інституту раку в Києві не провели 30% операцій, постраждали онкохворі

У Києві через анонімний дзвінок про мінування Інституту раку зірвалося близько 30% операцій, також скасовані курси хіміо- і променевої терапії для пацієнтів з онкологічними захворюваннями

Про це в коментарі "Укрінформу" повідомив головний лікар Інституту раку, онкохірург відділення онкопроктологіі Андрій Безносенко, передає Depo.ua.

"Ми вранці отримали анонімну інформацію про замінування "в зв'язку з обстрілом українськими нацистами Донецька". Наскільки я знаю, таку ж інформацію отримав "Охматдит" і ще пару медичних закладів Києва. Транспортабельних пацієнтів евакуювали. Нетранспортабельні і важкі залишилися з медперсоналом в лікарні", - розповів головлікар Інституту раку.

Він підкреслив, що постраждали через анонімний дзвінок в першу чергу онкохворі пацієнти, які отримують життєво необхідне лікування.

"Це - телефонний тероризм, який не дає нормально працювати. Наші пацієнти зазнали колосальних втрат. Той, хто повинен був отримати хіміотерапію або променеву терапію, пропустили свої курси. Також 90% наших пацієнтів приїжджають з регіонів і сьогодні не можуть потрапити до нас, чекають на вулиці. Завтра на лікарів буде в два рази більше навантаження. Ті операції, які ми почали з ранку - ми закінчили. Але 25-30% запланованих на сьогодні оперативних втручань не відбулися. Уявляєте психологічний стан пацієнтів, які були підготовлені: були вколоті препаратами, не їли і т.д", - сказав Безносенко.

За його словами, 6 червня лікарі Інституту раку без додаткової оплати працюватимуть до ночі, щоб всі операції були виконані.

"У нас всі операції розписані на тижні, і якщо їх скасувати, то вони будуть перенесені на кінець червня. Тому ми прийняли рішення працювати завтра, за власним бажанням і без оплати. Будемо оперувати в чотири черги - з 7 ранку до 23 вечора", - повідомив головлікар Інституту раку.

Він також розповів, що в Інституті раку з самого ранку працюють бригади МНС, екстреної швидкої допомоги і поліція.

"Прореагували дуже оперативно. Під їх керівництвом ми розробили план евакуації і спокійно, без паніки вивели пацієнтів і медперсонал. Зараз в Інституті працюють піротехніки, думаю все закінчиться через 3-4 години. І пацієнти повернутися до лікувального закладу", - сказав Безносенко.

Нагадаємо, 31 травня у Києві замінували аеропорт імені Ігоря Сікорського.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна