Через коронавірус в Україні можуть закрити частину пунктів в'їзду/виїзду на кордоні

В Україні можуть закрити частину пунктів перетину державного кордону
 

Через коронавірус в Україні можуть закри…
Фото: ЕРА

Про це сказав заступник міністра охорони здоров’я і головний санітарно-епідеміологічний лікар України Віктор Ляшко під час брифінгу, передає Depo.ua.

Він зазначив, що ефективність цілодобового температурного скринінгу на кордоні є сумнівною.

"Ми продовжуємо температурний скринінг на всіх постах в'їзду через кордон. Протестовано загалом більше 1,6 млн людей. Щодо виявлення кількості людей з температурою – це невеликий відсоток. Тому в подальшому будемо розглядати, чи продовжувати температурний скринінг скрізь, чи все ж таки, з урахуванням поширення ситуації, можливо, будемо приймати рішення і будемо ініціювати, щоб запускати виключно через міжнародні визнані пункти в'їзду в країну", – зазначив Ляшко.

За його словами, не виключається закриття частини пунктів в'їзду на територію України.

"Тобто можемо зменшити кількість пунктів в'їзду, через які будуть приїжджати і виїжджати українці та громадяни інших країн", – сказав Ляшко.

Він наголосив, що це загальносвітова практика в умовах надзвичайної ситуації.  

"Це загальносвітова практика так прописано в міжнародних медико-санітарних правилах, що коли визначається надзвичайна ситуація, то в країні можуть працювати тільки визначені пункти в'їзду. Не всі", – заявив Ляшко.

Нагадаємо, станом на ранок 11 березня в Україні один зразок із підозрою на коронавірусну інфекцію перебуває на стадії дослідження, 41 – отримав негативний результат, тобто коронавірус виявлено не було.

За даними на ранок 11 березня 2020 року від коронавірусу загинуло 4292 людини, кількість заражених зросла до 117 747. Найбільше за добу померло в Італії – близько 170.

3 березня в Україні зафіксовано перший випадок коронавірусу. Його виявили у чоловіка, який приїхав у Чернівецьку область на автомобілі з Румунії, куди він прилетів з Італії. 

5 березня закінчився термін обсервації українців, яких евакуювали з Китаю до Нових Санжар на Полтавщині. Усі вони – здорові.

У східній китайській провінції Чжецзян 16 лютого запустили у виробництво перші ліки, які можуть бути ефективними в боротьбі з новим коронавірусом.

Довідка: Вперше невідома раніше пневмонія була діагностована 12 грудня минулого року в китайському місті Ухань.

За інформацією китайських вчених, людина могла заразитися на коронавірус від змій. Ймовірно, це сталося через те, що на ринку морепродуктів в Ухані торгували не тільки рибою, але і зміями. Також дослідники повідомили, що ген коронавірусу є гібридом вірусу змії і кажанів. Вони додають, що спочатку кажани заразили коронавірусом змій, а вже від них недуга передалася людині.

З 20 січня при Апараті Ради національної безпеки й оборони України працює оперативна група з питань моніторингу та аналізу ситуації щодо поширення нового коронавірусу з Китаю.

30 січня ВООЗ оголосила міжнародну надзвичайну ситуацію через спалах коронавірусу.

Читайте також: Коронавірус вже в Україні: Що відбувається (ХРОНІКА) 

Якщо ви запідозрили у себе коронавірус: Як діяти

Коронавірус з Китаю і Україна: ТОП-6 відповідей на тривожні питання

Медичні помилки: Чому в Китаї коронавірус поширився з шаленою швидкістю, і чи загрожує це Україні

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme